Polecane posty

Biebrzak    5

A ja mam pytanie czy ktoś z was ma belarusa 320.4 w gospodarstwie? Jak on się sprawuje w pracach polowych? Czy bez problemu by śmigał z bronami,siewnikiem, przewracarką gwizdową,zgrabiarka karuzelową,rozrzutnikiem 4,5 tony, pielnikiem w ziemniakach, a może nawet z kosiarką 1,65m ?

Ma mały prześwit tylko 31 cm, belarus 820 ma chyba 46 cm, no i te małe kółka :lol:

SILNIK LOMBARDINI, ktoś ma jakieś z tym doświadczenie?

Za to wygodnie się do niego wsiada bo niski jest. W niskiej oborze mógł by wypychać obornik tyłem. Ja planuje zakup 820.3 z turem i tego 320.4 a sprzedać T25 i c-360. Wkońcu nie musiałbym bym ciągle czegoś naprawiać w ciągniku co tydzień :D Cenowo jako nowy sprzęt jest bezkonkurencyjny, co to tym myślicie?

 

Choduje 15 krów mlecznych plus jałowizna, mam 20 ha i większość to trawa, koniczyna i kukurydza. Troszke zboża.


"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No nie wiem jak to w polu będzie szło male to troche do obory to nie głupi ciągnik tylko te podzespoły jak na 36 km małe(wg silnika mitsubischi) :huh: I ogólnie do prac polowych za mały gabarytowo do budynków dobry czy do sadu/ogrodu z maszynami zielonkowymi to powinien chodzić a reszta hmm


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

niedość że wąskie kółka to mała masa, p rozrzutniku 4,5ton zapomnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154
Napisano (edytowany)

Dokładnie 1700kg to niewiele, do prac przy zielonce ma za mały prześwit <_<

Moim skromym zdaniem lepiej odżałuj te kilkanaście tys. zł i kup typowy rolniczy ciągnik np: Farmtraca 555 lub 535

http://moto.allegro.pl/ciagniki-ciagnik-farmtrac-535-farmtrak-535-i1638071352.html

http://otomoto.pl/farmtrac-555-nie-belarus-prokmar-new-holland-john-deere-zetor-case-A39826.html

 

Na allegro znalazłem jeszcze to:

http://otomoto.pl/massey-ferguson-240-A22340.html

http://otomoto.pl/massey-ferguson-350-A2114.html

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

Opis 32.3 Trochę racji macie bo teraz jak myśle se to koła na feldze przód i tył 16 cali to takie jak przednie od T25. Tylna w 320 ma szerokość 12.4 przednia 7.5.

Co do masy,to jednak jest za lekki ten 320, nawet rusek T25 ma 1900 kg.

Co do wysokości całego ciągnika to jest 20 cm niższy od farmtraca.

Mnie kusił ten napęd na 4 koła, ale jednak żeby coś pociągnąć trzeba masy, a tu wszystko malutkie. Ten 320 nadaje się jedynie jednak do obory przy zadawaniu paszy i sprzątaniu podwórka.

W polu mógł by mieć problemy, szczególnie z rozrzutnikiem.

Ten ferguson 240 niegłupia maszyna, za takie pieniądzie.

Dzięki za zainteresowanie :rolleyes:


"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niutekTM140    0
Napisano (edytowany)

a moim zdaniem ten 320.4 to dobry sprzęt. na łąki dobra rzecz do kosiarki, przetrząsarki siana. jak u niektórych chodzi C 330 to u Ciebie pójdzie Belarus 320.4

Edytowano przez niutekTM140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5
Napisano (edytowany)

Patrzyłem ten prześwit w tym belarusie i w farmtracu, to z tego co znalazłem belarus 320 ma 32 cm a farmtrac 555 27 cm. Tylko nie wiem czy mi by pociągnął ten rozrzutnik, nie naładowany na fula tylko tak jak teraz kłade na równo z burtami i trzącham T25. A na wiosne jak miękkie pole to mi rusek się kopie zawsze i trzeba uważać :lol: Tak jak napisał piotrb14 to jest lekki ciągnik i ma wąskie koła.

Widzę, że na forum chyba nie ma zadużo właścicieli tego sprzętu, bo wtedy by było wiadomo jak se daje ta maszyna w polu rade.

daje se jakos rade z 2 pługami :D Edytowano przez Biebrzak

"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj