minor15

co jest z tymi ziemniakami.

Polecane posty

minor15    26

Witam. Zaprawiałem wszystkie ziemniaki (podobno to była zaprawa - w niektorych ziemniakach widze tunele porobione). 31 marca posadziłem 2 wczesne odmiany jedna to czerwona anna, drugiej nazwy nie mam. Do dnia dzisiejszego wyszło około 35% z czego jdne będą za miesiąc do kopania a jedne dopiero pokazały listki;/ . Następną partie sadziłem 15kwietnia, także zaprawiane i wszystko jest ok ale to inne odmiany. Co się stało z tymi ziemniakami. Już od miesiąca kiełkuję wydaje się że lada moment wzejdzie i kiełki stoją praktycznie w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

A przypadkiem gdzieś, ktoś, jakoś nie pomylił czegoś z Roundapem, ew. nie wymył (lub dolał do zaprawiarki) opryskiwacza po Roundapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Cos musieliscie dodac albo zla zaprawa moze zamiast na ziemniaki to na co innego daliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

sęk w tym że wszystko było zaprawiane tym samym.Te co były sadzone 2 tygodnie później wzeszły elegancko. Nic na 10000% nie było dolane. Troche zaprawy odkupiłem od saszety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302
Napisano (edytowany)

a moze akurat ta odmiana była pryskana srodkiem Raundap bądż pochodnym na wyschniecie równomierne kartofla w sezonie ubiegłym.

Sadzeniaki masz z własnego rozmnożka czy pierwszy rok sadzone u Ciebie?

Albo po prostu przymarzły w kopcu lub przeciwnie sparzyły sie podczas przechowywania

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

Jedne kupowalem u Osadkowskiego, drugie napewno nie były pryskane, sadze już drugi rok. Były przechowywane w piwnicy jak wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

mam podobny problem tylko ze moje ziemniaki nawet nie wzeszły tylko zgniły w ziemi wszystkie były razem przechowywane i zaprawiane a tylko jedna odmiana wzeszła w miarę normalnie a reszta to tragedia nie wiecie co mogło być tego przyczyna ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

Nie wiem co jest na dzień dzisiejszy tych ziemniaków co sadziłem na poczatku kwietnia wzeszlo jakies 40% z czego jeden kwitnie drugi dopiero wyszedł. Inne odmiany które sadziłem 15.04 są przepiękne. A czy możliwe jest żeby tak się działo po spryskaniu dursbanu zbyt silną dawką. Czy jest gdzies podane jakie odmiany sa wrazliwe na zaprawianie prestige ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, nie wiem z którego rejonu polski jesteś ja ze świętokrzyskiego u nas wegetacja rusza prawie na końcu najpoźniej są zasiewy żniwa itd a tym samym ja nie mogę sobie pozwolić aby zasadzić ziemniaki wcześniej niż w połowie kwietnia, czy w 3 tygodniu kwietnia czemu, bo są takie efekty jak ty opisałeś, ziemniak czy qq potrzebuje być zasadzonym czy zasianym do ciepłej gleby, może przez to ja jestem przegrany jeżeli chodzi o wczesne ziemniaki, ale trudno, ale gdybym zasadził wcześniej nic by mi nie urosło


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

to masz podobnie do mnie-sadzenie ziemniaka:początek maja,czasami koniec kwietnia-szybciej się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

dobra to napewno nie przez pogode. Sadze zawsze wczesnie raz posadziłem 5 marca i były super. pierwszy rok bawie sie w dursbana i w prestige i pierwszy raz w zyciu sa takie jaja, a wiosna wcale wyjatkowo chlodna nie byla nie mowiec o tym ze bardzo sucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

mi tez sie wydaje ze to nie pogoda bo te które sadziłem pod koniec marca sa ładne a te ze kwietnia tez przepadły tylko nie zaprawione normalnie rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Każda odmiana jest wrażliwa na za dużą ilość prestige -nie sądze abyś przesadził z ilościa na tone przy tej cenie zaprawy - ale jaka metoda zaprawiania ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

dżo nie sadze zaprawiałem opryskiwaczem, ale za kazdym razem ta sama metoda i taka sama dawka. Czyżby tlko ta jedna odmiana jakos specjalnie nie tolerowała prestige ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zaprawa na pewno była dobra. Ja zaprawiałem w tym roku 7 odmian i żadna nie ucierpiała. Dursbana jeżeli tak zrobiłeś jak ci mówiłem to też jest dobrze bo ja tak zawsze robię. Co do sadzeniaków ja w tej firmie tylko raz kupiłem i więcej nie chcę. Lord to był porażka ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

ta odmiana co najbardziej ucierpiała to odmiana, która była sadzona w zeszłym roku i sadziłem swoje sadzeniaki. Rok temu były piekne. dzisiaj zauważyłem zew miejscu gdzie powinno wiazac ziemniaki, wyrastaja jakby listki. Co jest ??!!

Edytowano przez minor15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeXXus44    3

W zeszłym roku mieliśmy podobnie. 40ha stracone - część zgniła w ziemi, pozostałe wcale nie wypuściły kiełków albo zamiast w górę rosły w dół. Przyczyną było odparzenie sadzeniaków (z powodu powodzi nie zostały posadzone na czas) i prawdopodobnie bardzo wysoka temp. wraz z niską wilgotnością po posadzeniu. Według mnie dodatkowym powodem było pewnie porażenie sadzeniaków grzybem, albo jakąś bakterią. No, ale to tylko moja teoria.

Edytowano przez LeXXus44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Na ilość nasion czyli późniejszych kulek napewno, ale na bulwy otym to by można rozprawki prawić, ziemniak potrzebuje odpowiedniej wilgoci w odpowiednim czasie, czyli przed kwitnieniem i w okresie intensywnego wzrostu bulw, o składnikach odżywczych wiadomo nie może zabraknąć, jak jest sucho jak teraz ziemniaki nie pobierają zbyt wiele składników z gleby, trzeba je dokarmiać dolistnie i to obficie


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a co znaczy intensywność kwitnienia? Że jedno pole bardziej białe od innego czy więcej kwiatków na jednej roślinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

intensywność kwitnienia bardziej świadczy o zdrowotności ziemniaka,chociaż też nie zawsze(odmiana-bardziej lub mniej kwitnie).z drugiej strony jak aura nie sprzyja to kwiat pierwszy spadnie,również pierwszym objawem porażenia grzybem jest opadanie kwiatu.kwiat nie jest najważniejszy,ale obserwować warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Nie będę zakładał nowego tematu i zapytam w tym.... Dziś robiłem 4-ty oprysk od zarazy i wyrwałem krzak odmiany Aster i Denar... Mają strasznie dużo nazawiązywanych bulw przeciętnie 10-15 kurcze no niedługo im się konczy wegetacja... co moglo byc przyczyną tego stanu? Będą chyba drobne bo wątpię żeby wszystkie wyrosły... Wody mają pod dostatkiem (a może nawet i za dużo jak na ten rok) nawożenie jest w porządku i sam nie wiem co o tym myśleć... gdzie popełniłem błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert1984    0

I już nie urosną. Jeśli w maju zmarzły to prawdopodobnie to są te nierozwinięte bulwy. Dopiero te co odmłodziły się puściły nowe korzonki. Jak się mylę to poprawcie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj