jakuq1626

16 lat i co dalej

Polecane posty

jakuq1626    0

witam mam 16 lat i w przyszłości chciałbym przejąć gospodarstwo rolne po rodzicach mam do was kilka pytań:

1.wiem, że prow jest tylko do 2013 roku i wtedy będę w 3 klasie technikum rolniczym muszę ukończyć szkołę żeby ojciec mógł mi przepisać gospodarstwo? czy wystarczy być tylko pełnoletnim i wciągu 3 lat uzupełnić wykształcenie i wziąć premie młody rolnki 75tyś a może po 2013 dalej będzie to aktualny program. Bo dopiero w 2014 ukończę szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Wystarczy miec 18 lat...

Jak bedzie 2013 rok to sie bedziesz głowił, teraz nie ma co sie martwic na zapas :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

Też mam 16 lat i wybrałem technikum rolnicze, prawdopodobnie udam się kierunek technik rolnik. MR też mnie interesuje. ale jak pisze poprzednik, nie ma się co martwić ileś tam lat w przód ;) Zawsze studia czekają otworem ;D

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293
Napisano (edytowany)

dfdfdfdf

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Lepiej skończcie dobre szkoły, które nauczą Was myślenia to wtedy Wam się to przyda na roli. Inaczej zasilicie grono biednych rolników, którym wiecznie wiatr w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293
Napisano (edytowany)

fddfdf

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek3110    0

Ja mam również 16 lat, chodze do technikum mechanizacji rolnictwa. Chciałbym zostac rolnikiem ale rodzice mają tylko niecałe 3ha pola. Każdy pewnie mi powie że się nie opłaca, ja ostatnio też mam takie myśli. Cóż jedyne normalne wyjście to chyba wyjechac za granice zarobic troche i dopiero coś myślec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

Mój kumpel ma tez 16 lat i mysli o szkole rolniczej ale jego starzy maja 60 h pola i kilka ciagników wiec bedzie mu sie opłacac co myslicie ?? jestem ciekawy co bedzie z tym mlekiem za te 3-5 lat tzn jaka bedzie jego cena i zbyt .. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Ja też myśle nad jakimś Technikiem Rolniczym (np; Warszawa ul;Bełska) ale tata mi mówi żebym nie pchał sie w rolnictwo i chyba wybiorę sie do jakiegoś liceum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

Wiec po 2013 bede dopłaty jak były chociaż by rok temu ?? W tak duzych ilościach ?? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54
Napisano (edytowany)

@kapil123-że będą dopłaty takie jak teraz to nawet komisja europejska nawet nie wie a ty już wiesz-prorok czy szatan?

polityka rolna na lata 2013-2017 to dopiero jest ustalana-może nie być wcale dopłat-i co?

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14
Napisano (edytowany)

Kolego wiesmag na lata 2013-2020 a ja tylko napisałem że będą ;) ale sam nie wiem jaki budżet :mellow: . A zrezygnować nie zrezygnują bo cenny ziemi by spadły i rolnicy na zachodzie by poszli z torbami.I mię tu do szatna nie porównywaj.Pozdrawiam

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

W latach 2014-2019 najprawdopodobniej dalej będą dopłaty bezpośrednie i raczej PROW też będzie dalej wdrażany, ale już z naciskiem bardziej na ekologiczny aspekt rolnictwa niż na rozwój. Także na dzień dzisiejszy to nikt napewno nie wie co będzie. Także Panowie narazie to się uczyć, skończyc studia rolnicze i czekać, a nóż będą dawać jeszcze więcej, albo wcale :rolleyes: Bo z tego co słyszałem na zachodzie likwiduja kierunki rolnicze, do polski też to ma przyjść, bo niepotrzeba ponoć rolnikom wykształcenia wyższego. Tak nam dziekan tłumaczył kiedyś, ale ciekawe jak to jest naprawde.


"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Powiem krótko "Tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą" co będzie naprawdę.A ty Biebrzak nastawiasz się na ekologie w swoich uprawach.

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

Prowadze gospodarstwo ekologiczne od 4 lat, posiadam certyfikat.Przy mojej produkcji i areale myślę, że mi sie opłaca. Wydatki jakie ponosze na uprawe są minimalne, jedynie więcej po polu muszę jeżdzic żeby zielsko nie rosło.


"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

Oby te dopłaty były bo tak to małe są szanse na kupienie dużych sprzętów <_< Lub na zbudowanie dużej obory :) Więc trzeba trzymać kciuki jak na razie :P Ale znajac Polske to będą jakieś problemy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj