Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dzarjan8111

Zamykanie klapy w 276/1

Polecane posty

dzarjan8111    5

Zakupiłem sipme 276/1 i mam pytanie jak nalezy zamykac tylną klape? czy trzeba brac na docisk ? bo kiedy zamykam swobodnym opadaniu nie załącza mi sie całkowicie sprzęgło napędu łąńcuchów :/

Wiadomość z agroFakt.pl

dzarjan8111    5
Napisano (edytowany)

Aha no to dzięki ;);) a kiedy zamkne ciśnieniem wtedy manometr wskazuje 15 , skąd będę wiedział kiedy bela jest dostatecznie ubita? A i jeszcze jedno mam trochę powyginane pręty zwijające:/ moze ma ktos dobry patent na ich prostowanie ? :unsure:

Edytowano przez dzarjan8111

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez zbigi123
      Posiadam prase Sipma Farma II Z-569\1. Użytkuje ją od zniw 2007, rocznie robi ok. 1000 bel (słoma, siano). Niestety nie mam najlepszych odczuć co do uzytkowania tego badziewia. Już w połowie pierwszego sezonu zaczął szwankować aparat obwiązujący siatką, poprostu się zacinał i owijał nie odcinając. Okazało się, ze nóż (ten którym ustawia się ilosć owinięc) się wydar. Został wymieniony na gwarancji, ale widzę ze znów nadaje się tylko do wyrzucenia. W połowie drugiego sezonu, rozleciało się łozysko na łańcuchu. Nastepną sprawą jest problem ze strasznym trząśnięciem całą prasą i ciągnikiem przy dobijaniu do pełna. Zaczęło się tak dziać pod koniec drugiego sezonu. Wiecie może co jest tego przyczyną, może ktoś miał podobne awarie? Czego jeszcze można się spodziewać po tej prasie?  Jeżeli chodzi o samo prasowanie to bele kręci ładne, ale wykonanie maszyny pozostawia wiele do zyczenia.
    • Przez Karol_rolnik
      Witam mam taki problem bo podbierak niedziała prosze o pomoc 
    • Przez glazu1991
      Witam wszystkich,

Stoję przed zakupem używanej prasy rolującej. Z sentymentu, opinii i doświadczenia wybór padł na krajową Sipmę, ewentualnie Warfama bądź Metal-Fach. W temacie pras rolujących jestem zorientowany pobieżnie, dlatego prosiłbym o odpowiedzi na kilka pytań z nimi związanych:
      1. Pierwsza sprawa komora. Na pewno stała, tylko czy łańcuchowa, czy walcowa? O ile wiem to Sipma typowo walcowej to nawet nie ma w ofercie, tylko mieszaną. Wady, zalety jednej i drugiej?
      2. Następnie blokada klapy komory. Mechaniczna (zamki), czy hydrauliczna? Jak działa jedno, a jak drugie rozwiązanie? Które jest lepsze?
      3. Sterowanie hydrauliką prasy. Z tego co wiem, to sterowanie podbieracz - klapa odbywa się poprzez przestawienie rozdzielacza na prasie w odpowiednie położenie, dalej sterowanie odbywa się poprzez rozdzielacz z ciągnika. Trochę to mało wygodne, tak mi się wydaje. Jest możliwość sterowania rozdzielaczem z kabiny ciągnika? Bądź poprzez sterownik?
      4. Załączanie owijania siatką i sznurkiem. Jak się odbywa, kiedy i w jakim momencie? Słyszałem o załączaniu elektrycznym i ręcznym. Jakie są różnice?

Prosiłbym o wypowiedzi użytkowników tych pras lub osób obeznanych w temacie. Forum jest rozbudowane, więc jeśli jest na nim temat bardzo zbliżony do mojego, to z góry przepraszam.

Pozdrawiam.
    • Przez pig
      jak się naciąga łańcuch zwijający w prasie sipma z 279/1
    • Przez Hipo453
      Witam, niedawno zakupiłem Sipme Z569/1. Niestety mam z nią pewien problem. Wczesniej bele były robione C360. To nie zawsze zamykalo  Natomiast W zetorze 7745 siłowniki się nie chowają do końca i zamki się nie zatrzaskuja  

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.