chwiolas

Płot a może cos więcej...

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chwiolas    28

Witam, mam takie pytanie dla zorientowanych. Z tego co wiem budowa płotu w obrębie działki nie wymaga zgłoszenia(nie licząc od ulic, dróg itp.). Zgłoszenia wymaga jedynie ogrodzenie powyżej 220cm. Więc powiedzcie mi czy możnaby wykombinować takie coś : zgłaszam budowe płotu na swojej działce, kształt prostokata 10x20 metrów, wysokośc np 300cm. Czekam 30 dni bo tyle wymaga aby odczekac po zgłoszeniu czy urząd nie ma zastrzerzeń. Robie fundament w ziemi i 25cm nad ziemią, do tego wstawiam rury co 2 metry na wysokość dajmy na to 3 metrów, obkładam to blachą i mam płot?? Prawda?? Zgłoszenie jest - płot jest legalny. Potem rzucam na to dach i mam wiatę na słomę. Czy można się do tego doczepić?? Bo płot jest niby postawiony legalnie. Nie wiem jak to wygląda z dachem :P Czy ktoś mnie oświeci?? Coś za proste mi sie to wydaje, ale jeśli skuteczne to odchodza koszty planów itp. A wiadomo jak teraz jest z kasą - trzeba obrócić kilka razy kazdą złotówkę zanim się ją wyda,a taka wiata na słomę by sie przydała...Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

wszystko zależy jak żyjesz z sąsiadami:) jeśli nikt cie nie podkabluje to nikt takich rzeczy nie sprawdza. Rodzice też kiedyś budowali garaż oficjalnie 30m2 bo na taki wystarczy zgłoszenie a nieoficjalnie było 3 razy tyle i nikt sie nie czepia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3

obawiam się że może nie przejść późniejszych ewentualnych kontroli. Z dachem byłby to już budynek a do tego postawiony w samej granicy.... Moim zdaniem(i jest to niewiążąca opinia która na prawo się różnić od innych) to jest to zbyt duże ryzyko ewentualnych kar budowlanych....


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

kolego lepiej jak chcesz takie coś wybudować to zgłoś że budujesz wiatę skręcaną, tzn że robisz fundamenty pod słupy, wbetonujesz w nie jakieś mocowanie i do tego przykręcasz słupy, na takie coś wystarczy tylko zgłoszenie bez pozwolenia na budowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

A jakie są kary jak się budynek na granicy postawi przy drodze? Bo u mnie też tak by pasowało przy drodze polnej kawałek wiaty postawić.

Można by też zrobić tak, że postawić wiatę 30m2(4 słupy i dach), później kolejną, kolejną a na końcu po jakimś czasie postawić jedną ścianę... Co wy na to? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28
Napisano (edytowany)

Chodzi mi o to że nie stawiam tego w granicy tylko w pasownym dla mnie miejscu, zgłaszam jako płot,bo np. "chce sobie ogrodzić wybieg dla kurek". Potem wrzucam dach i w razie problemów tylko dach zdejmuje.

 

Zainteresowały mnie słowa Bereta. Takie cos jest tylko na zgłoszenie?? To by była świetna sprawa, tylko że pewnie plany i tak na to trzeba robić.....

Edytowano przez chwiolas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

zgloszenie czy raczej pozwolenie...czyli budynek do 30m2...plany musisz miec powyzej 30m2...chwiolas w razie problemow to zrzucisz ten dach i jeszcze dosc kare zaplacisz....z konstrukcjami stalowymi jest podobnie.....plot to plot a nie wiata....ogolnie jest tak ze jak masz sasiadow wporzadku to mozesz zrobic i nikt ci sie nie doczepi....danielhaker do 30m2 nawet na wiate musisz miec pozwolenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie orientuje to raczej nie wypali :( raczej nigdzie w prawie nie ma pojecia plot z dachem :blink: jeszcze jak bedziesz mial zyczliwych sasiadow to wpadnie kontrolka i uznaja to jako samowole budowlana i bedziesz musial wszystko rozebrac dodatkowo budynek od granicy najblizej 4m :unsure: jesli sie dobrze orientuje :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

idź do gminy i zapytaj o takie coś jak Ci pisałem...nie jestem pewien czy plan na to musi być raczej nie, tylko zgłoszenie i jedziesz z koksem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Ja nie chce budować płotu z dachem, tylko postawić płot na zgłoszenie dajmy na to kwadrat 10x20, i za jakiś czas nałożyć na to dach. Jeśli kiedyś ktoś się czepi(raczej nikt nie podkabluje, bo z tego co widze to praktycznie każdy ma coś tam u siebie ulepione bez pozwolenia) to tylko dachu i nakaże mi go zdjąć, bo płot bedzie prawnie postawiony. Dobrze myśle??

 

Beret ale plany musze na to robić, no i nie wiem czy przypadkiem pozwolenie musi być a nie zgłoszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Czyli w rozumieniu sztuki budowlanej to nie jest dach. Więc nie widzę problemu.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj