Skocz do zawartości
voytass

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Przegląd prasy przed sezonem

galeria
Prasy
Ptrk690    0

Norman tylko prasujesz pewnie ze 100KM. A pozatym nie kazdy robi te 180 wiec wiesz warto tez powiedzieć że w np takim ursusie c-385 i przy belkach 120-130 wydajnosc to jakies 1ha/h gora 1.5 jak ktoś wprawiony. Przy czym w dobrej trawie to idzie duzo wolniej. Ja w tym roku wiosną jeździłem 2(zając) na polowych jak ktoś ma to wie jak wolno wtedy się jedzie, bo przy sporym zgniocie nie mógł uciągnąć WOM-u

Witam. Mam problem z otwieraniem się klapy komory prasującej w UNIA DF 1.8V. przy Sianokiszonce. Jeśli zechce naprawdę dobrze zbić balota i ustawie na największe ściskanie otwiera mi się lewy zatrzask tam gdzie jest czujnik. Magnes jest na tyle blisko czujki że nie zgłasza alarmu i nie działa też już wskaźnik zgniotu beli a co za tym idzie nie wyzwala się wiązanie i prasa zbija do tej pory aż stanie wałek lub zgaśnie ciągnik !!

Czy ktoś wie jak to naprawić ? Serwis tylko zmniejszył odległość między czujką na wskaźniku zgniotu tak aby wcześniej załączało się wiązanie.

stan1122    0

Spróbuj podkręcić lewy hak , wiem że to jest jakies ryzyko . Osobiscie nie znam tego typu pras więc możesz nie sugerować się moją podpowiedzią .

Wiadomość z agroFakt.pl

ipog13    1

Witam. Mam takie pytanie podobne jak autor postu. Nigdy nie miałem do czynienia z prasą zwijającą, w sumie kostkującą też nie. Ale mamy zamiar kupić teraz Sipmę prawdopodobnie classic, nową na MR. Chciałem zapytać czy przy kupnie jest, chociaż pewnie powinna być, jakaś instrukcja obsługi? Chodzi mi o to czy jako kompletnie zielony będę umiał te bele robić i prasę obsługiwać? Może dla was to śmieszne, ale po prostu nigdy tego nie robiłem a nie ma mi kto pokazać/ wytłumaczyć.

kris14    259

Jeżeli kupisz u dobrego i szanującego się dealera to przyjedzie serwisant na uruchomienie maszyny, wyreguluje, pokaże co i jak i to wszystko w cenie maszyny. A instrukcja i katalog części obowiązkowo. Jeżeli tych 3 rzeczy nie ma, odpuść sobie tego dealera.

paweleekkk    1

Witam mam pytanie do posiadaczy prasy hesston 5640 jak wam sie sprawuje ten sprzęt? Jestem obecniew trakcie poszukiwania takiej prasy ewentualnie modelu 5540 i chciałbym się jak najwięcej o nich dowiedzieć.

Edytowano przez paweleekkk

maroko    3

Witam, 

Nie mam prasy hesston, ale z tego co słyszałem to sprzęt godny polecenia. Sam się nad tą marką zastanawiałem na początku.

Mam pytanie odnośnie tych ograniczników od siatki. Jeżeli je rozstawię zbyt szeroko coś może nie fajnego się dziać? 

Trochę krańców beli mi nie owija. Mam te sprężyny rozciągające siatkę ale te ograniczniki są i nie pozwalają szerzej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez hassi37
      Mam pytanie do użytkowników pras fendt jak  prasy tej marki się wam sprawują a mianowicie mam możliwość zakupu prasy 2600 vs z 2010 r 16000 bel zakupiona u polskiego dilera prasa od gospodarza proszę o podpowiedz co w niej sprawczać podczas zakupu .Pilne
    • Przez adi121233
      Ostatnio zakupiłem prasę Gallignani 3200 Turbocut. Posiada rotor jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, działa on na zasadzie sieczkarni w kombajnie zbożowym np. w bizonie. Wałek z przykręconymi nożami który obraca się z dużą prędkością i do tego przeciw ostrza (noże) które wysuwają się z podłogi. Potrzebuje informacji na temat tego rotora, może ktoś coś takiego widział, coś słyszał, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć. W celu sprawdzenia prasy prasowałem słome z rozwiniętej beli, noże (przeciw ostrza) były wyjęte a pomimo tego ze słomy zrobiła się straszna sieczka. Teraz nasuwa się pytanie czy w polu podczas prasowania kruchej słomy też będzie się tak dziać ? Jutro postaram się załączyć zdjęcia tego rotora a tymczasem wysyłam zdjęcie na jakiej zasadzie to działa. Czekam na wypowiedzi

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.