Skocz do zawartości
voytass

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Przegląd prasy przed sezonem

galeria
Prasy
sebciu    3

ja mam balownice firmy class walcowa i jestem bardzo z niej zadowolony poniewaz nie ma zadnych problemow z nia dobrze daje sobie rade nawet przy c-360 polecam bardzo dobry sprzet:)

Wiadomość z agroFakt.pl

arassso    3

W pasowej z winy prasy tez się nie zatrzyma. W mojej potrafiła się czasem zatrzymać tylko z mojej winy kiedy nie obczaiłem po kupnie że trzeba kawałek blaszki przykrecić zeby na zamki mi słoma i kurz się nie nabijała bo w tedy zamki się nie domykały i przy zwijaniu komora się otwierała i w tedy lubiała belka stanąć tylko w tedy całą prasa stawała i pasy slizgały się na wałku

pucek3    0

jeżeli ma to byc prasa wyłacznie do słomy to wydaje mi sie ze najlepsza byłaby john deere np 570,580, 590, coś z tych modeli.Kuzyn mial 580i robil mi baloty to porostu bylem szoku.Baloty byly bardzo dobrze zbite i on prasowal z duza predkoscia, nie wiem ile jechal km/h ale ja swoim claasem 46 nie mialem najmniejszych szans go dogonic, no i moje bele nie byly tak zite. w tych prasach john deere jest bardzo fajny komputerek ktory pokazuje wiele zeczynp:to czy klapa jest domknieta,czy owijanie bylo na dwa czy na jeden sznurek,pokazuje tez jak nalezy jechac aby baloty wyckodzily równe i wiele innych funkcji

samesilver    3

my juz od paru lat prasujemy NH835. jest to prasa łańcuchowa zmiennokomorowa. owija siatką. ustawia sie wszytko na komputerze wielkość beli, ilość owinięć siatką na beli itp. żeby siatka zaczęła owijać balot wystarczy że się zatrzymamy, a kiedy mamy się zatrzymać słychać dźwięk. żeby bela się zatrzymała jeszcze się nie zdarzyło u nas co innego przypchanie się w komorze ale to rzadkość. u nas śmiga z MTZ82Ts i kiedyś za 3 bizonami zdążyliśmy prasować także wydajność nie jest zła.

endrju00711    11

Trzema bizonami, lepiej jak byś podał wydajnośc w belach na godzine, a jeszcze lepiej jak w tonach na godzine. Tak samo ja moge powiedzieć że moją JD z C-360 zdążyłem prasować za pięcioma :P Heh, zdążyć bym zdążył, ale w jęcznieniu jarym co w zeszłym roku miałem jeden balot z dwóch hektarów ( masakra :P ) Czasami miałem wątpliwość czy jade w pokosie :P Mam nadzieje że w tym roku na polach będzie lepiej :)

samesilver    3
Trzema bizonami, lepiej jak byś podał wydajnośc w belach na godzine, a jeszcze lepiej jak w tonach na godzine. Tak samo ja moge powiedzieć że moją JD z C-360 zdążyłem prasować za pięcioma :P Heh, zdążyć bym zdążył, ale w jęcznieniu jarym co w zeszłym roku miałem jeden balot z dwóch hektarów ( masakra :P ) Czasami miałem wątpliwość czy jade w pokosie :P Mam nadzieje że w tym roku na polach będzie lepiej :)

więc to będzie ok. 40 bel 140x120cm na dobrej słomie na godzinę.

prezes0700    0

posiadam krone kr 10-16 S.prasa jest zmienno komorowa łancuchowa naprawde godna polecenia. bela moze miec rozmiar od 90 cm do 160 cm owijane sa siatka. prasa posiada komputer i pokazuje jaki akutualny jst rozmiar beli i ma czujniki czy bela jest foremna bardzo przydatne to jest podczas prasowania sianokiszonki. mozna ustawic ze owijanie jest automatyczne po ustawieniu wielkosci bali mozna tez recznie wlaczyc owijanie. bardzo wydajna prasa jezdze z nia mccormikiem mtx 125 i musze przyznac ze podczas prasowania sianokiszonki po gorach musze redukowac bo nie ma czym jechac.

Gorzupiak    0

Chciałbym się dowiedzieć jakie jest zapotrzebowanie mocy do prasy Class variant 180 ?

Pozdrawiam

KAROL4    3

kolega ma do takiej prasy lamborda 115km i na samym początku jak zaczyna belka rosnąć przysiada,a potem już jest ok

Pawel1222    2

A może wie ktoś z was gdzie blisko Bełchatowa można kupić zgarniacze szerokiego pokosu do prasy? Z góry dzięki.

Kamil6920    0
A może wie ktoś z was gdzie blisko Bełchatowa można kupić zgarniacze szerokiego pokosu do prasy? Z góry dzięki.

Drogi Kolego jak pojedziesz z Bełchatowa Na Szczerców to odbijasz tam na Strzelce Wielkie, Tam znajduje się spółka Agros-Wrońscy, Mają tam Ciekawe oferty maszyn. Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam

Kamil6920    0

Ale jakiej Firmy jest ta prasa??? jak JD to jedź do Radomska do Bisu

Albo jedź do Dmosina koło Głowna ok. 78km od Bełchatowa tam znajduje się AGRIKOM i tam mają takie rzeczy.Odwiedź tą stronę

Ferdek07    62

Z tego co piszecie to do słomy i siana najlepszym rozwiązaniem będzie pasowy JD aby pasy i zębatki były w dobrym stanie, ewentualna wymiana kompletu łożysk 6cio kontnych i ma pracować następne 20 lat :mellow: ???

mario98    6

Panowie przez poprzednie lata nie miałem do czynienia z prasą w której można ustawić ciśnienie belowania więc nie mam doświadczenia w tym temacie. Dlatego też chcę Was zapytać po co w ogóle jest taka opcja jak regulacja tego ciśnienia? Gdzieś kiedyś czytałem że sianokiszonkę powinno prasować się z ciśnieniem 180 bar a słomę i siano już tylko 150 bar. Powiem szczerze tak samo siano sianokiszonkę czy słomę prasowałem na maksymalnym ciśnieniu bo bela po prostu wychodzi bardziej zbita i nie korzystam z tej regulacji. Czy popełniam jakiś błąd? Czy to ma jakiś wpływ na zużywanie się prasy? Proszę o odpowiedzi.

rozal22    15

a czy wszystkie modele jd w wersji 550, 570 , 590 czy 545 mają taki sam panel kontrolujący czy się czymś różnią...?

endrju00711    11
Panowie przez poprzednie lata nie miałem do czynienia z prasą w której można ustawić ciśnienie belowania więc nie mam doświadczenia w tym temacie. Dlatego też chcę Was zapytać po co w ogóle jest taka opcja jak regulacja tego ciśnienia? Gdzieś kiedyś czytałem że sianokiszonkę powinno prasować się z ciśnieniem 180 bar a słomę i siano już tylko 150 bar. Powiem szczerze tak samo siano sianokiszonkę czy słomę prasowałem na maksymalnym ciśnieniu bo bela po prostu wychodzi bardziej zbita i nie korzystam z tej regulacji. Czy popełniam jakiś błąd? Czy to ma jakiś wpływ na zużywanie się prasy? Proszę o odpowiedzi.

Ja również śmigam w wszystkim na takiem samym, a nawiasem mówiąc maksymalnym zgniocie. Narazie nic się nie stało, i będe dalej śmigał na takim zgniocie, ponieważ nie lubię spędzać dużo czasu przy wożeniu bel :)

rozal22@ Jak się nie mylę JD 550, i 545 mają trzy rodzaje komuniakatorów, pierwszy to dwie żółte belki na prasie, drugi to dwa zegary, i trzy kontrolki, a trzeci to dwa zegary, trzy kontrolki, i pokrętło od regulacji gęstości sznurka :) W 570 i 590 są również trzy, pierwszy dwie żółte belki, drugi to monitor z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, a trzeci również ciekłokrystaliczny, lecz zamiast przycisków posiada ekran dotykowy :)

slaweek    0

Witam słyszał ktoś o prasie rolującej pasowej massey ferguson 450 bo ja taką posiadam i mam kilka pytań.A mianowicie przy wypuszczaniu belki pasy kręcą się i przecierają mi sznurek i niewiem czy to wina prasy czy ciągnik za wolno podnosi bo prasuję ciągnikiem c-360

oledo    1

Mam problem z sterownikiem do prasy Unia Famarol DF 1.8V podłączony on jest do Zetora Forterra 115 . Sterownik miałem podłączony w ciągniku do gniazda takiego samego jak jest przy prasie przez ten czarny kabel z wtyczką 3 biegunową ,panel wyłączał mi się samoczynnie co 3-4 bele jak tylko rozległ się sygnał dźwiękowy . Potem podłączyłem go bezpośrednio pod akumulator i było jeszcze gorzej wyłączał się za każdym razem jak tylko rozległ się sygnał dźwiękowy .jak włączyłem w ciągniku wszystkie światła to wtedy wyłączał się po około 5 sekundach od usłyszenia sygnału . Chciałem się spytać czy miał ktoś podobny problem i jak go rozwiązał ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez hassi37
      Mam pytanie do użytkowników pras fendt jak  prasy tej marki się wam sprawują a mianowicie mam możliwość zakupu prasy 2600 vs z 2010 r 16000 bel zakupiona u polskiego dilera prasa od gospodarza proszę o podpowiedz co w niej sprawczać podczas zakupu .Pilne
    • Przez adi121233
      Ostatnio zakupiłem prasę Gallignani 3200 Turbocut. Posiada rotor jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, działa on na zasadzie sieczkarni w kombajnie zbożowym np. w bizonie. Wałek z przykręconymi nożami który obraca się z dużą prędkością i do tego przeciw ostrza (noże) które wysuwają się z podłogi. Potrzebuje informacji na temat tego rotora, może ktoś coś takiego widział, coś słyszał, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć. W celu sprawdzenia prasy prasowałem słome z rozwiniętej beli, noże (przeciw ostrza) były wyjęte a pomimo tego ze słomy zrobiła się straszna sieczka. Teraz nasuwa się pytanie czy w polu podczas prasowania kruchej słomy też będzie się tak dziać ? Jutro postaram się załączyć zdjęcia tego rotora a tymczasem wysyłam zdjęcie na jakiej zasadzie to działa. Czekam na wypowiedzi

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.