voytass

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piciaj    31

witam. Ja zwracam sie z pytaniem do uzytkownikow new holland 658 ; 648 i podobnych jak sie sprawuja te prasy i na co zwracac uwage przy kupnie owej prasy?? chce taka kupic wzglednie jd 592, poniewaz sprzedałem swoja z279, i zalezy mi na zmiennej komorze rotorze i siatce. inne propozycje tez mile widziane :) z gory dzieki za odp


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelCGD    0

przy zakupie warto zwrócić uwagę czy pasy nie schodzą się w jedną stronę i nie trą o cześć metalowe prasy w ten sposób można urwać pas lub coś nie tak jest z prasą np; z komorą

ja bym zwrócił uwagę jak wyglądają spinki na pasach jeśli są ok to pas tez powinien być ok

no i oczywiście czy pasy na krawędziach nie są lekko poszarpane lub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Witam!

Mam problem z prasą Claas 44 , mianowicie maszyna nie otwiera komory i na pewno nie jest to wina ciągnika gdyż podnośnik działa, wywrót do przyczepy też myślę, że to wina prasy , ale sam nie umiem sobie z tym poradzić.

 

Proszę o pomoc. PILNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Siłowniki nie są zalane olejem? Ale też gdzieś był przypadek że wyrwało mocowanie siłownika i pracował na pusto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Prasa wcześniej działała bez zarzutu , komora się otwierała , nas dziś stoję z robotą , ciągnik sprawdzony wszystko działa a prasa ani rusz , rano z balota który został w prasie pewnie już dym poleci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

poluzuj węże przy siłownikach tak aby delikatnie się odpowietrzyło i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Witam!

Mam problem z prasą Claas 44 , mianowicie maszyna nie otwiera komory i na pewno nie jest to wina ciągnika gdyż podnośnik działa, wywrót do przyczepy też myślę, że to wina prasy , ale sam nie umiem sobie z tym poradzić.

 

Proszę o pomoc. PILNE

witam mam pytanie czy ta prasa posiada aparat do siatki.

Edytowano przez andrzej78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Tak to prasa 44s z siatką , sznurek ręcznie . Siatką nigdy nie robiłem , prawdę mówiąc , do końca nie wiem jak się do tego zabrać , fakt jest przełącznik siatka - sznurek , elektryka ale co dalej , a może ktoś z na forum wie jak tym robić , co do klapy to była wtyczka od prądu - luźny bolec a po zrobieniu kilku balotów przepuściła szybko złączka i prasa znowu nie otwierała , szczegóły a ile nerwów jak się chmurzy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Pytam dlatego bo bez aparatu do siatki nie powinno się tak robić,ta prasa ma tak że aby się komora otwierała musi być dostarczony prąd do elektrozaworu przy rozdzielaczu na ramie z przodu, w przypadku przełączenia na sznurek ten prąd jest na elektrozaworze stale chyba że nie łączy któraś z wtyczek lub uszkodzony przełącznik lub przewody , przy przełączeniu na siatkę najpierw rozdzielacz kieruje olej na mechanizm puszczający siatkę jeżeli jest zawór otwarty z czerwoną rączką po prawej stronie ,dopiero po uruchomieniu siatki -zapaleniu się pomarańczowej lampy sterownik podaje prąd do wyżej wspomnianego elektrozaworu i jest możliwe otwarcie komory, tak więc masz problem natury elektrycznej ,proponuję działać na siatce jest szybciej i wygodniej i wcale nie jest drożej, pozdrawiam.

 

odnośnie siatki w rollant 44 mogę trochę wyjaśnić.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Z tego co piszesz , już wiem że na żniwa pojadę z siatką , potrzebuję jednak kilku wskazówek , do tej pory nie zwracałem specjalnie uwagi na świecenie lampek - wskazówka lekko na czerwone i owijałem sznurkiem oczywiście ręcznie innej opcji tu nie ma , prasa pochodzi z Anglii i tam owijali siatką , gdyż urządzenie do owijania sznurkiem wyglądało jak nowe w zasadzie wszystko powinno działać , i teraz mam problem - pytanie - mam założoną siatkę - według schematu , przełącznik na siatkę ,rączka otwarta - ta na siatkę i co dalej , co z lampkami bo są dwie , cz tylko rączką od wywrotu lekko do góry ?...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

najlepiej na początku przed pojechaniem w pole sprawdzić działanie całego urządzenia ,potrzebne są najlepiej dwie osoby, odsłonić gumowy fazowany wałek podający siatkę i ją wyciągnąć ,ustawić owijanie na przełączniku ilości owinięć na małą liczbę np.4 ,hydraulika i elektryka podłączone bez uruchamiania prasy, na początek na wszelki wypadek domknąć komorę następnie uruchomić hydraulikę na kilka sekund tak jak przy otwieraniu komory ale komora nie powinna się otworzyć a powinien pokręcić się gumowy wałek podający siatkę który jest napędzany przez siłownik i zapala się pomarańczowa wewnętrzna lampa po kilku obrotach wałek przestanie się obracać trzeba energicznie dalej nim ręcznie kręcić jakieś kilkadziesiąt obrotów aż do momentu kiedy silnik elektryczny po przeciwnej stronie zwolni nóż do ucinania siatki wtedy można otworzyć komorę w sposób jak przy puszczaniu siatki,po zamknięci komory następuje powrót siłownika siatki i powrót noża po pierwotnego położenia i to jest jeden cykl,rolka silnika który zwalnia nóż wykonuje jeden obrót i się zatrzymuje tak jakby na godzinie ósmej ,w trakcie pracy jeżeli nie poda siatki za pierwszym razem należy domknąć komorę aby siłownik siatki cofnął nóż i cały napęd i czynność powtórzyć,bo za drugim razem to już otwiera komorę,zewnętrzna lampa służy do sygnalizacji momentu zakończenia zwijania,moment ten reguluje się pokrętłem z kontrą m6 na zaworze po stronie podestu.ja osobiście mam ustawione na 240 atm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarman    0

Slyszalem, ze prasa NH zmienno komorowa 90-150 jest dobra. Ma ja ktos moze lub zna jakos dobra prase do balotow 150 w przedziale od 70 do 100 tys??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Dziękuję za fachową odpowiedź , dzisiaj święto sprawdzałem tylko na sucho bez ciągnika wszystko powinno być OK , mam pytanie u mnie zewnętrzna lampka pali się cały czas , wcześniej żarówka była przepalona , czy to normalne przy pustej prasie ? jakiej siatki używasz i jakim ciągnikiem ją targasz , ja robię zetorem coś 61 KM .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

co do lampki to trzeba dokręcić pokrętło na zaworze tym po prawej stronie aby zapalała się lampa przy ciśnieniu przy jakim kończymy zwijanie, moze też być zwarty włącznik znajdujący się poniżej ale ta lampa nie jest konieczna bo jest przecież manometr no chyba że w nocy,co do siatki to nie wiem jaka jest bo użytkuję prasę pierwszy sezon a przy kupnie była prawie cała rolka-prasa z francji,pracuje z ciągnikiem case 4230 82km i tak pod koniec zwijania delikatnie słychać że jest ciężej a dobijam do 240 początkowo otwierała się mi komora przy 210 ale dołożyłem podkładkę na zaworze przeciążeniowym i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Szkoda że nie mam gdzie wypróbować , na teraz wszystko mam pokoszone, pozostaje czekać na drugi potraw lub żniwa , oczywiście zamelduję jak mi idzie , pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hankarys    0

Witam.Mam pytanie co może być powodem że nie mogę zmienić rozmiaru belki w jd 550 ,to znaczy jak bym nie ustawił na suwaku tej śruby to i tak owijanie załącza się przy wielkości 80cm .Może gdzieś indziej jeszcze się ustawia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Witam. Sprawdź czy zamyka ci się zapadka od napinacza paska napędu pompki po zamknięciu pustej komory. Zrób zdjęcie i podeślij to będzie można sprecyzować usterkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hankarys    0

Dzisiaj prasowałem i raz robi 120 cm tak jak chcę czyli zapala się kontrolka i za chwilę zaczyna owijać a nie kiedy włącza się owijanie przy 80 cm bez lampki .Co może być przyczyną?może jest jakiś luz tylko gdzie tego szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedy0118    0

Witam. Mam problem z hesstonem 5670, a mianowicie ciągle zrywają mi sie pasy. Czy może być to spowodowane tym że pasy sie sa w jednym kawałku tylko dorabiane z kilku??? I jeszcze mam problem z nabijaniem komory na początku prasowania bo wszystko zostaje na podbieraku. Proszę o jakies mądre słowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osibuhaj    16

Mam problem z sterownikiem do prasy Unia Famarol DF 1.8V podłączony on jest do Zetora Forterra 115 . Sterownik miałem podłączony w ciągniku do gniazda takiego samego jak jest przy prasie przez ten czarny kabel z wtyczką 3 biegunową ,panel wyłączał mi się samoczynnie co 3-4 bele jak tylko rozległ się sygnał dźwiękowy . Potem podłączyłem go bezpośrednio pod akumulator i było jeszcze gorzej wyłączał się za każdym razem jak tylko rozległ się sygnał dźwiękowy .jak włączyłem w ciągniku wszystkie światła to wtedy wyłączał się po około 5 sekundach od usłyszenia sygnału . Chciałem się spytać czy miał ktoś podobny problem i jak go rozwiązał ?

kolego mam pytanie co do Prasa zwijająca DF 1,8 V jak się sprawuje?jaką szybkością prasujesz słome,siano,sianokisząke czy masz noże tnące?co to jest docinacz ? sory że tyle pytań ale zamierzam kupić df 18v a nigdy nie miałem doczynienia z prasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Nie będę zakładał nowego tematu i zapytam tutaj.

Jakie wałek przekaźnika macie w prasach claas rollant 250? Ze sprzęgłem czy bez? Kupiliśmy prasę 250rc i dzisiaj przy próbie rozwaliło nam przekładnie. Szybkie zajrzenie do środka i stwierdziliśmy że była pospawana od środka w wielu miejscach:/ facet nas tak w konia zrobił:( wałek mamy bez żadnego sprzęgła które by zabezpieczało w przypadku zapchania rotora itd. Mi się wydaję że przez brak jakiegokolwiek sprzęgła rozwaliło im wcześniej przekładnie i tak samo dzisiaj nam:/ szukam teraz po necie takiej przekładni do niej, ciężko cokolwiek dorwać, znalazłem jednego pana który sprzedaje takie części i kazał dzwonić za tydzień może będzie coś miał. Może wy coś wiecie o takiej przekładni gdzie ją dostać? Nowa obudowa 4tys:/ Bo to tylko o nią chodzi. I jaki wałek zastosować do niej? Jakiej mocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Witam. Sprawdź czy zamyka ci się zapadka od napinacza paska napędu pompki po zamknięciu pustej komory. Zrób zdjęcie i podeślij to będzie można sprecyzować usterkę.

Rozumiem, ze pracowales na JD 550. Mozesz mi powiedziec jaki olej stosowac?Masz moze instrkcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
888adam888    0

co zrobic w sytuacji gdy zostanie mi w blelarce pół komory materialu na kiszonke? Foliowac sie tego nie opłaci... Może to kilka dni poleżeć w belarce do nastepnego belowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj