voytass

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
voytass    0

Witam przymierzam się do kupna prasy rolującej i mam kilka pytań.:

-jaka jest jej zasada działania- skąd wiadomo kiedy bela ma właściwy rozmiar ?

-jak jest z owijaniem sznurkiem, siatką tzn. w jaki sposób się to załącza i kiedy wiadomo że bela jest owinięta ?

-potrzebuje prasy rolującej na ok 120 h TYLKO do słomy jaki rodzaj najlepszy pasowa walcowa itp. ?

-ze względu na dużą ilość pracy w tym okresie mogę wygospodarować do niej albo rollera 70 albo zetora 5211

 

Zdaje sobie sprawę że pyania te są dla większości z Was śmieszne ale nie miałem NIGDY do czynienia z rolującą tylko z kostkującą a u mnie w okolicy nie ma u kogo podpatrzyć jak one działają.

 

BĘDE OGROMNIE WDZIĘCZNY ZA KAŻDĄ ODPOWIEDŹ.

 

POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

kup pasową co owija siatka np:JD550, ona ma pulpit,na którym wszystko widać,kiedy jest balot gotowy do owinięcia i kiedy jest już siatką czy sznurkiem owinięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ja mam taka prase, jej komora jest zmienna, wiec moge formowac baloty o srednicy od 90cm do 180cm. Wielkosc balota zostaje pokazana poprzez suwak na przodzie maszyny. Owijanie jest elektryczne a sznurek zostaje podany poprzez specjalne ramie.

  • Like 1

Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

jak ma służyć tylko do słomy to moim zdaniem najlepsza będzie łańcuchowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

zmiennokomorowa na taki areał będzie napewno dobrym wyborem tylko obawiam się, że roller 70 może mieć w niej troszkę ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voytass    0

ok myślałem o jakiejś prasie krone łańcuchowej ale mam do Was jeszcze pytanie na jakiej zasadzie następuje owijanie sznurkiem /siatką rozumiem już że są wskaźniki na prasie kiedy to balot jest gotowy ale jak to się uruchamia - zatrzymuje ciągnik i czy jest jakaś dźwignia załączania owijania czy sterowanie hydraulicznie z kabiny?? Skąd wiem ile razy bela jest owinięta i jak następuje wyładunek jej z prasy. Rozumiem że dla Was to jest zabawne ale naprawdę nigdy nie miałem z taką prasą do czynienia. Kiedyś trochę z kostkującą jak jeszcze miałem bydło ale teraz ta słoma to tylko na sprzedaż a klient woli baloty.

 

Pozdrawiam wszystkich Voytas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ja dam dla przykladu prase Krone KR 10-16 mojego znajomego. Kiedy tam balot jest gotowy to sznurek zostaje podany automatycznie do komory prasowania, podczas owijania chodza tam dwa chaczyki,ktore rozprowadzaja sznurek po calym balocie, po skonczonym owijaniu sznurek zostaje uciety i wajcha od wywrotu przyczepy otwiera sie klape,balot wytacza sie sam z komory prasowania,zamyka sie klape i jedziesz dalej.

a co do siatki to nie wiem bo nie mialem z tym nigdy stycznosci.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jak tylko słoma to tylko prasa zmiennokomorowa.myślę że Roller bedzie miał w niej lżej niż w łańcuchowej...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w dobrym stanie,z karbowanym pasem, szerokim podbieraczem i jak Ci zależy na wydajności to siatka jak najbardziej...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

no pewnie że pasowa,łańcuchowa jak dla mnie jest zbyt skomplikowana i głośna,no i nie zbija aż tak mocno jak pasowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472
jak tylko słoma to tylko prasa zmiennokomorowa.myślę że Roller bedzie miał w niej lżej niż w łańcuchowej...

ale np. krone robi prasy zminnokomorowe łańcuchowe. a z tego co wiem w prasach pasowych też się potrafi bela ze słomy zatrzymać. to prawda, że łańcuchowe są głośne ale bele śię w nich nie zatrzymują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luks    0

w każdej może się zapalić...., każdy chwali to co ma więc chwale John Deera. Tak serio to w żniwa jeździły dwa , a czasami trzy zestawy (presy jd ) i tylko dwa razy zatrzymał sie balot, ale naprawdę była sieka ze słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voytass    0

myślałem (po waszych radach) o prasie jd 550 lob 545 z siatką, czy są jakieś słabe punkty tych pras jeśli tak to jakie i co się dzieje- co trzeba zrobić jeżeli bela się zatrzyma??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luks    0

W prasach pasowych najważniejsze są pasy i wałek napędzający ogumowany, łańcuchy itd. jak się zatrzyma bela w komorze to gdy jest mała to najlepiej ją wyrzucić, a gdy jest prawie pełen wymiar to wyłączyć wałek i na wolnych obrotach próbować włączyć wałek. Tak mi się udało ale może są inne metody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

co byś nie kupował to zdecydowanie NIE KUPUJ Mascara. Ja nadziałem sie na ten szajs w tym roku.A dokładnie na Tuareg 125 L z rotorem nożami i siatką. Cały sezon miałem z nią problemy. Serwis przyjeżdzał kilka razy i nic nie mógł poradzić. A Dealer czyli Samasz jest ciężki do współpracy tak samo jak włoska fabryka Mascar. Nie przyznają się do błędów i jeszcze straszą sondem. Ja tą nauczke zapamiętam do końca życia. Już nigdy nie kupie nic włoskiego ! ! ! a Zwlasza Mascara :angry:

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

oddaj prasę do jakiegoś rzeczoznawcy i ty ich postrasz sądem to zobaczysz jak zmiękną,oczywiście jak sprzęt nie działa jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voytass    0

myślę że jestem mądrzejszy o wasze doświadczenia za które wielkie thx. Ale jeszcze pytanko dlaczego bele się zatrzymują - zły stan pasów, za mokra słoma???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jakim klejem???

 

jeżeli pas ma jakies wytłoczenia to bela raczej nie powinna się zatrzymać...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol86    0

nigdy więcej nic włoskiego chyba nie kupie

mam mascara i nikomu nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebciu    3

ja mam balownice firmy class walcowa i jestem bardzo z niej zadowolony poniewaz nie ma zadnych problemow z nia dobrze daje sobie rade nawet przy c-360 polecam bardzo dobry sprzet:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

W pasowej z winy prasy tez się nie zatrzyma. W mojej potrafiła się czasem zatrzymać tylko z mojej winy kiedy nie obczaiłem po kupnie że trzeba kawałek blaszki przykrecić zeby na zamki mi słoma i kurz się nie nabijała bo w tedy zamki się nie domykały i przy zwijaniu komora się otwierała i w tedy lubiała belka stanąć tylko w tedy całą prasa stawała i pasy slizgały się na wałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pucek3    0

jeżeli ma to byc prasa wyłacznie do słomy to wydaje mi sie ze najlepsza byłaby john deere np 570,580, 590, coś z tych modeli.Kuzyn mial 580i robil mi baloty to porostu bylem szoku.Baloty byly bardzo dobrze zbite i on prasowal z duza predkoscia, nie wiem ile jechal km/h ale ja swoim claasem 46 nie mialem najmniejszych szans go dogonic, no i moje bele nie byly tak zite. w tych prasach john deere jest bardzo fajny komputerek ktory pokazuje wiele zeczynp:to czy klapa jest domknieta,czy owijanie bylo na dwa czy na jeden sznurek,pokazuje tez jak nalezy jechac aby baloty wyckodzily równe i wiele innych funkcji


John Deere 6300 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj