voytass

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań

Polecane posty

samesilver    5

my juz od paru lat prasujemy NH835. jest to prasa łańcuchowa zmiennokomorowa. owija siatką. ustawia sie wszytko na komputerze wielkość beli, ilość owinięć siatką na beli itp. żeby siatka zaczęła owijać balot wystarczy że się zatrzymamy, a kiedy mamy się zatrzymać słychać dźwięk. żeby bela się zatrzymała jeszcze się nie zdarzyło u nas co innego przypchanie się w komorze ale to rzadkość. u nas śmiga z MTZ82Ts i kiedyś za 3 bizonami zdążyliśmy prasować także wydajność nie jest zła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Trzema bizonami, lepiej jak byś podał wydajnośc w belach na godzine, a jeszcze lepiej jak w tonach na godzine. Tak samo ja moge powiedzieć że moją JD z C-360 zdążyłem prasować za pięcioma :P Heh, zdążyć bym zdążył, ale w jęcznieniu jarym co w zeszłym roku miałem jeden balot z dwóch hektarów ( masakra :P ) Czasami miałem wątpliwość czy jade w pokosie :P Mam nadzieje że w tym roku na polach będzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samesilver    5
Trzema bizonami, lepiej jak byś podał wydajnośc w belach na godzine, a jeszcze lepiej jak w tonach na godzine. Tak samo ja moge powiedzieć że moją JD z C-360 zdążyłem prasować za pięcioma :P Heh, zdążyć bym zdążył, ale w jęcznieniu jarym co w zeszłym roku miałem jeden balot z dwóch hektarów ( masakra :P ) Czasami miałem wątpliwość czy jade w pokosie :P Mam nadzieje że w tym roku na polach będzie lepiej :)

 

 

więc to będzie ok. 40 bel 140x120cm na dobrej słomie na godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes0700    0

posiadam krone kr 10-16 S.prasa jest zmienno komorowa łancuchowa naprawde godna polecenia. bela moze miec rozmiar od 90 cm do 160 cm owijane sa siatka. prasa posiada komputer i pokazuje jaki akutualny jst rozmiar beli i ma czujniki czy bela jest foremna bardzo przydatne to jest podczas prasowania sianokiszonki. mozna ustawic ze owijanie jest automatyczne po ustawieniu wielkosci bali mozna tez recznie wlaczyc owijanie. bardzo wydajna prasa jezdze z nia mccormikiem mtx 125 i musze przyznac ze podczas prasowania sianokiszonki po gorach musze redukowac bo nie ma czym jechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Chciałbym się dowiedzieć jakie jest zapotrzebowanie mocy do prasy Class variant 180 ?

 

Pozdrawiam


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

kolega ma do takiej prasy lamborda 115km i na samym początku jak zaczyna belka rosnąć przysiada,a potem już jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1222    2

A może wie ktoś z was gdzie blisko Bełchatowa można kupić zgarniacze szerokiego pokosu do prasy? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
A może wie ktoś z was gdzie blisko Bełchatowa można kupić zgarniacze szerokiego pokosu do prasy? Z góry dzięki.

Drogi Kolego jak pojedziesz z Bełchatowa Na Szczerców to odbijasz tam na Strzelce Wielkie, Tam znajduje się spółka Agros-Wrońscy, Mają tam Ciekawe oferty maszyn. Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
A może wie ktoś z was gdzie blisko Bełchatowa można kupić zgarniacze szerokiego pokosu do prasy? Z góry dzięki.

Ale jakiej Firmy jest ta prasa??? jak JD to jedź do Radomska do Bisu

 

Albo jedź do Dmosina koło Głowna ok. 78km od Bełchatowa tam znajduje się AGRIKOM i tam mają takie rzeczy.Odwiedź tą stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z tego co piszecie to do słomy i siana najlepszym rozwiązaniem będzie pasowy JD aby pasy i zębatki były w dobrym stanie, ewentualna wymiana kompletu łożysk 6cio kontnych i ma pracować następne 20 lat :mellow: ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario98    7

Panowie przez poprzednie lata nie miałem do czynienia z prasą w której można ustawić ciśnienie belowania więc nie mam doświadczenia w tym temacie. Dlatego też chcę Was zapytać po co w ogóle jest taka opcja jak regulacja tego ciśnienia? Gdzieś kiedyś czytałem że sianokiszonkę powinno prasować się z ciśnieniem 180 bar a słomę i siano już tylko 150 bar. Powiem szczerze tak samo siano sianokiszonkę czy słomę prasowałem na maksymalnym ciśnieniu bo bela po prostu wychodzi bardziej zbita i nie korzystam z tej regulacji. Czy popełniam jakiś błąd? Czy to ma jakiś wpływ na zużywanie się prasy? Proszę o odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

a czy wszystkie modele jd w wersji 550, 570 , 590 czy 545 mają taki sam panel kontrolujący czy się czymś różnią...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11
Panowie przez poprzednie lata nie miałem do czynienia z prasą w której można ustawić ciśnienie belowania więc nie mam doświadczenia w tym temacie. Dlatego też chcę Was zapytać po co w ogóle jest taka opcja jak regulacja tego ciśnienia? Gdzieś kiedyś czytałem że sianokiszonkę powinno prasować się z ciśnieniem 180 bar a słomę i siano już tylko 150 bar. Powiem szczerze tak samo siano sianokiszonkę czy słomę prasowałem na maksymalnym ciśnieniu bo bela po prostu wychodzi bardziej zbita i nie korzystam z tej regulacji. Czy popełniam jakiś błąd? Czy to ma jakiś wpływ na zużywanie się prasy? Proszę o odpowiedzi.

 

Ja również śmigam w wszystkim na takiem samym, a nawiasem mówiąc maksymalnym zgniocie. Narazie nic się nie stało, i będe dalej śmigał na takim zgniocie, ponieważ nie lubię spędzać dużo czasu przy wożeniu bel :)

 

rozal22@ Jak się nie mylę JD 550, i 545 mają trzy rodzaje komuniakatorów, pierwszy to dwie żółte belki na prasie, drugi to dwa zegary, i trzy kontrolki, a trzeci to dwa zegary, trzy kontrolki, i pokrętło od regulacji gęstości sznurka :) W 570 i 590 są również trzy, pierwszy dwie żółte belki, drugi to monitor z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, a trzeci również ciekłokrystaliczny, lecz zamiast przycisków posiada ekran dotykowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaweek    0

Witam słyszał ktoś o prasie rolującej pasowej massey ferguson 450 bo ja taką posiadam i mam kilka pytań.A mianowicie przy wypuszczaniu belki pasy kręcą się i przecierają mi sznurek i niewiem czy to wina prasy czy ciągnik za wolno podnosi bo prasuję ciągnikiem c-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oledo    2

Mam problem z sterownikiem do prasy Unia Famarol DF 1.8V podłączony on jest do Zetora Forterra 115 . Sterownik miałem podłączony w ciągniku do gniazda takiego samego jak jest przy prasie przez ten czarny kabel z wtyczką 3 biegunową ,panel wyłączał mi się samoczynnie co 3-4 bele jak tylko rozległ się sygnał dźwiękowy . Potem podłączyłem go bezpośrednio pod akumulator i było jeszcze gorzej wyłączał się za każdym razem jak tylko rozległ się sygnał dźwiękowy .jak włączyłem w ciągniku wszystkie światła to wtedy wyłączał się po około 5 sekundach od usłyszenia sygnału . Chciałem się spytać czy miał ktoś podobny problem i jak go rozwiązał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Mam takie pytanko, dlaczego niektóre DF mają napis UNIA i oznaczenie V lub VD a niektóre FAMAROL bez żadnych oznaczeń mimo że były kupowane wiosną tego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi40    0

Witam. Pozwólcie, że też zapytam mądrych ludzi.

Też chodzi mi po głowie zakup prasy rolującej do zetora 5211. Z tym, że ja akurat prasowałby wszystko od słomy po sianokiszonkę.

Ciekaw jestem czy warto się interesować egzemplarzami za ok 10000zł. Z góry dziękuję, a może ktoś ma zamiar zmieniać i ma coś przyzwoitego do sprzedania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

Mogę polecić tobie Hesstona 5670.Sam kupiłem na wiosnę za 10000 i wymieniłem kilka palców w podbieraczu.Cały sezon przepracowała bez awarii. Robiłem wszystko: sianokiszonkę,siano i słomę(w te upały przez cały dzień jeździłem i wszystko okej z prasą.Tylko mi napoje były potrzebne :rolleyes: ). Pozbierałem wszystko u siebie i jeszcze u sąsiadów zrobiłem ponad 200 bel,także coś się zwróciło. Prosta budowa, części dostaniesz u dilerów New Hollanda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Witam. Pozwólcie, że też zapytam mądrych ludzi.

Też chodzi mi po głowie zakup prasy rolującej do zetora 5211. Z tym, że ja akurat prasowałby wszystko od słomy po sianokiszonkę.

Ciekaw jestem czy warto się interesować egzemplarzami za ok 10000zł. Z góry dziękuję, a może ktoś ma zamiar zmieniać i ma coś przyzwoitego do sprzedania?

 

 

Ja na chwile obecną mam do sprzedania Claas-a Rollanta 34 wersja Arobale 1209 stan perfekcyjny

http://allegro.pl/prasa-claas-rollant-34-arobale-nie-44-welger-jd-i1364408818.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi40    0

Dzięki za rady i propozycję. Ciekawe co piszesz jaco512 o Hesstonie. Na forach raczej odradzali, że wadliwe.

Co do oferty semosa to raczej nie to o czym myślę. Po zebraniu wszelkich informacji na forach uważam, że najlepsza będzie pasowa, zmiennokomorowa, centralne smarowanie, szer. podbieraka min. 180 cm, wielkość balotu 120/120 - 180(myślę tu o sianie i słomie), szczytem marzeń będzie wiązanie siatką i rotor. Myślę o jd 550. Ważną rzeczą na pewno jest usterkowość, a szczególnie dostęp do części. Bo jak ma mi się zepsuć i będzie problem z częściami to ja dziękuję.

Chętnie poczytam waszych wypowiedzi na ten temat. Z góry dziękuję.

 

Oczywiście nie jest to telefon ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    983

To nie tylko moja opinia.Jest kilku użytkowników Hesstonów : zetor165, gago i też są zadowoleni. Też szukałem JD ale że trafił się Hesston blisko mnie i w dobrym stanie za nie duże pieniądze to został zakupiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj