voytass

Działanie prasy zwijającej -kilka pytań

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kilka dni? Nie warto, lepiej rozdać taką ilość bydlakom, one tego nie zmarnują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

mam problem z hesstonem 5650... sciaga mi skrajny pas do srodka przez co tworzy sie szczelina i mi tam slome napycha przez co wszystko sie zatrzymuje....

i jak jest ze sznurkiem bo mi sie wydaje ze mi jakos ciezko idzie sznurek z tych prowadnic jak reka pociagne, jak powinno to isc bo nie wiem czy mi zalapie na owijanie jak tak ciezko sznurek idzie, poluzowalem sprezynki ale za bardzo to nie pomoglo...

czy mozna walki smarowac czyms lepkiem zeby sie pasy nie slizgaly na walkach, ktos kiedys pisal o zywicy i piaskiem posypac...??? albo jaka smola lub czyms w tym rodzaju?>


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiRol    53

dobra z pasami doszedlem teraz pytanie, po owinieciu belki jak ten aprat wiazacy wraca to nie chce mi wrocic do konca i wysunac nozyka zatrzymuje sie wczesniej i silownik nie wchodzi do konca? czego sie tak dzieje// tak jakby nie mial sily wrocic musze recznie przeciac sznurek

i nie zawsze mi belka chce wypasc z komory macie sposoby jakies na to?


http://www.youtube.com/user/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Witam. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak działa obwiązywanie sznurkiem w prasie zwijającej? Tz. jak ten sznurek jest mocowany na beli, wiązany cz jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Obwiązywanie sznurkiem działa na takiej zasadzie sznurek masz na belarce w kłębku jest podawany na rolkę króra się kręci i na rolki do beli jest zamek puszczający sznurek kiedy komora prasy jest pełna puszcza sznurek , sznurek jest zaciagany pomiędzy walce i materiał zbierany bela sie kręci obracając owija belę a wcześniejsza rolka kręcaca się napędza obwiązywacz i i posuwa go np. w lewo od połowy komory do brzegu do prawej strony i spowrotem wraca na środek i sznurek jest ucinany przez nóż mówię o prasie na jeden sznurek i obwiązywacz np.Metal Fach a w sipmie np sznurek puszczany jest np na linkę kiedy chcemy a w niektórych prasach jest puszczany na dwa aparaty które obwiązują bele to skraca czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

To rozumiem spoko, tylko teraz takie pytanie: ten sznurek się nie odwinie z beli? Jego końce są wiązane razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

Jeśli bele puścisz z góry jest mocne prawdopodobieństwo że się rozwinie zależy w która stronę będzie lecieć bo w jedną się rozwinie w druga nie i z beli zrobi się chodnik zielony nie nie sż wiązane w żaden sposób sznurek tylko przylega d beli i tyle a jak myślisz jak bierzesz ładowaczem bele to dlaczego sznurki odstają wisza najbardziej końce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

O prasach zwijąjacych to nie wiem praktycznie nic. U mnie jest tylko sipma kostka. Fartrac675dt dzieki za wyjaśnienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

ochen - gdyby sznurek się rozwijał nikt by tego nie stosował i to bez względu czy będzie to owijanie tzw . ręczne czy elektryczne na jeden czy dwa sznurki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek87    0

Witam ! Mam problem z prasą New Holland 841. Łańcuch zwijający w połowie beli spotyka się z łańcuchem na wahaczu napinającym i chaczą listwa o listwę. Jakieś rady ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D6206A    0

witam u gory masz tam takie sruby po obydwu stronach wystarczy je wykrecic o 1-2cm . ja tak zrobilem i pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk888    0

kup krone 125 siatka sznurek ja mam krone 125 sam sznurek a siatka w drodze co niemiecki sprzend to i stal dobra chwale ją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Mam pytanie. Trochę glupie, ale co tam. Ciągnik 50 kM, czy tyle koni wystarczy by normalnie funkcjonować i pracować z prasą rolującą? Wiem, że to pewnie zależy od wielkości i gabarytów prasy ale chodzi mi o taką zwykłą, co robi belki 120. Ciagnik 2WD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomkowie    0

JA mam omas paget...C360 już z 10 lat robię także myślę ze do lekkiej prasy wystarczy i 50km,, ja swoją robię około 3tys bel rocznie i jest ok.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Sam użytkuje JD 550 to ze stawaniem balota nigdy nie było problemu chyba że jak wyżej pisał kolega jest nie domknięta klapa. Czasami gorzej bywało z zaczęciem zwijania przy bardzo drobnym sianie a dużym zgniocie. Co to robienia siano-kiszonki prasa musi posiadać nóż czyszczący wałek oraz powinna posiadać wałek czyszczący pasy i wałek bo inaczej materiał się owija i lipa. Wydajność prasy bardzo dobra zwłaszcza przy balotach 180 cm można spokojnie 2, 5 hektara w godzinę zrobić tak przy średnio 7-10 balotach z hektara. Prasa posiada szeroki podbieracz + koła podporowe, siatkę, odrzutnik bel i ten sterownik(czy raczej panel) z kontrolkami i zegarami ( zegary bardzo dobra rzecz bo podczas pracy patrzymy do przodu i tylko zerkamy na zegary aby uzyskać równe wypełnienie komory, natomiast gdy są płaskowniki na prasie to trzeba się oglądać do tyłu. Owijanie następuje automatycznie, czyli po usłyszeniu sygnału po prostu zatrzymuje się i po drugim sygnale wyrzucam balota, dzięki odrzutnikowi nie trzeba cofać. Ogólnie polecam jak za prasę max do 20 000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptrk690    0

Norman tylko prasujesz pewnie ze 100KM. A pozatym nie kazdy robi te 180 wiec wiesz warto tez powiedzieć że w np takim ursusie c-385 i przy belkach 120-130 wydajnosc to jakies 1ha/h gora 1.5 jak ktoś wprawiony. Przy czym w dobrej trawie to idzie duzo wolniej. Ja w tym roku wiosną jeździłem 2(zając) na polowych jak ktoś ma to wie jak wolno wtedy się jedzie, bo przy sporym zgniocie nie mógł uciągnąć WOM-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z otwieraniem się klapy komory prasującej w UNIA DF 1.8V. przy Sianokiszonce. Jeśli zechce naprawdę dobrze zbić balota i ustawie na największe ściskanie otwiera mi się lewy zatrzask tam gdzie jest czujnik. Magnes jest na tyle blisko czujki że nie zgłasza alarmu i nie działa też już wskaźnik zgniotu beli a co za tym idzie nie wyzwala się wiązanie i prasa zbija do tej pory aż stanie wałek lub zgaśnie ciągnik !!

Czy ktoś wie jak to naprawić ? Serwis tylko zmniejszył odległość między czujką na wskaźniku zgniotu tak aby wcześniej załączało się wiązanie.


Z wykształcenia jestem informatykiem (naprawa pc), dopiero od trzech lat zmagam się z trudnościami gospodarki. Więc jeśli któreś z moich pytań lub wypowiedzi będą "dziwne" lub niekompetentne czy nieprofesjonalne to z góry przepraszam i proszę o wyrozumiałość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stan1122    0

Spróbuj podkręcić lewy hak , wiem że to jest jakies ryzyko . Osobiscie nie znam tego typu pras więc możesz nie sugerować się moją podpowiedzią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ipog13    1

Witam. Mam takie pytanie podobne jak autor postu. Nigdy nie miałem do czynienia z prasą zwijającą, w sumie kostkującą też nie. Ale mamy zamiar kupić teraz Sipmę prawdopodobnie classic, nową na MR. Chciałem zapytać czy przy kupnie jest, chociaż pewnie powinna być, jakaś instrukcja obsługi? Chodzi mi o to czy jako kompletnie zielony będę umiał te bele robić i prasę obsługiwać? Może dla was to śmieszne, ale po prostu nigdy tego nie robiłem a nie ma mi kto pokazać/ wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli kupisz u dobrego i szanującego się dealera to przyjedzie serwisant na uruchomienie maszyny, wyreguluje, pokaże co i jak i to wszystko w cenie maszyny. A instrukcja i katalog części obowiązkowo. Jeżeli tych 3 rzeczy nie ma, odpuść sobie tego dealera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj