Polecane posty

manir45    2

Odświeżę temat bo nie che zakładać nowego. Po namowach rodziców zgodzili się na trzymanie bez uwięzi. Moje pytanie brzmi czy warto robić strop nad częścią gdzie będzie bydło czy nie?

Edytowano przez manir45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego sensu robić stropu. Bydłu zimą mróz nie zaszkodzi, a latem będą się czuły o wiele lepiej. Te pieniądze lepiej przeznacz na jakieś podgrzewane poidło.


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Tropu faktycznie nie ma sensu robić ale dach musisz ocieplić.

@traktorzysta2009 mówisz że nie zaszkodzi a wiesz o ile zmniejszają się przyrosty na mrozie?? chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manir45    2

Mi przyszło do głowy coś podobnego do stropu tyle że zamiast betonu dać warstwę płyt osb a na to warstwę balotów słomy. Co wy na to spełni to swoje zadanie i nie trzeba będzie ocieplać dachu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

niektórzy mają naprawdę zdolności do przekombinowania :)

jak dach nie jest za wysoko możesz dać natrysk z pianki a jak chcesz trochę obniżyć pomieszczenie to zrób podbitkę z płyty z twardej pianki powleczonej obustronnie folią aluminiową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tropu faktycznie nie ma sensu robić ale dach musisz ocieplić.

@traktorzysta2009 mówisz że nie zaszkodzi a wiesz o ile zmniejszają się przyrosty na mrozie?? chyba nie.

 

Spadek przyrostów zależy od rasy i długości trwania mrozów, nie powinien być bardzo duży, gdyż długi czas utrzymywałem jałówki w nieocieplonej stodole i problemy były ok. 2 tyg. rocznie (głównie zamarzanie wody w poidle). Latem przy upałach, które trwają zdecydowanie dłużej przyrosty też spadną w zbyt ciepłym i dusznym pomieszczeniu. Nie mówię przez to, że nie należy ocieplać, bo to decyzja kolegi, ale trzeba uważać, by nie przedobrzyć.


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek    18

a ja mam pytanie bo planuję przerobić część chlewków na stanowiska dla byków i moje pytanie brzmi czy szambo na gnojówkę można samemu zrobić i czy gdzieś to trzeba zgłaszać? ilość stanowisk to około 10 i jakiej pojemności by było najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

jeśli chodzi o szambo to do 25m3 robisz na zgłoszenie, większe musisz mieć pozwolenie.

Jeśli chodzi o małe szamba nie opłaca sie samemu robić bo za gotowe z montażem zapłacisz ze 3 tyś.

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

panowie wszystko pięknie w końcu budynek stoi tylko drobna przeróbka sam mam chęć co takiego zrobić tylko jedno pytanie,

CO NA TO PRZEPISY

sąsiadów każdy ma jakich ma i dla wielu niepodobać się może bydło za płotem a jak jeszcze sąsiad zwieksza obsadę to już koniec wiata porównywalny z 21 grudniem 2012, no i jak ugryźć temat przeróbki takiej stodoły na oborę ???

U siebie 6 lat temu częsc stodoły a mam oborę łączoną ze stodołą przerobiłem na cielętnik obmurowałem jedno zapole i tyle jak robili mi mapkę gosp, to po prostu kole powiedział że narysuje że to obora i już i problemu nie było ale jakbym chciał całą stodołę 9x28m, obmurować to co niektórych może w oczy zakłuje i co wtedy jak ktos cos zacznie szczuć>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dazio80008    0

Czy ktos mi moze doradzić? Chce przerobic stodołe na obore i trzymac w niej opasy miesne. Ok 25 sztuk co o tym sadzicie. Oczywiscie wolnostanowiskowym systemem. Tylko jest jeden minus... Strop? Ja mysle kupic gruba folie i ja jakoś przytwierdzić i zrobić w dachu kilka wylotow na pare. Prosze o komentarze. Obornik bede usówał turem. Ile ha na 30 sztuk? Mam 5ha lak i okolo 14 siewnych. Co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeams    2

Witam . Mam do zagospodarowania stara ale w b.dobrym stanie stodołe o wymiarach 27x12 . Chciałbym tam trzymac jałówki i cieliczki na przyszłe krowy, tylko nie wiem jak ja najlepiej zagospodarowac, czy wylac ja cała betonem do tego wstawic drabiny paszowe i czy dach pokryc normalna blacha czy w dachu zamontowac świetliki kalenicowy łukowy ? Myślałem podzielic je na 3 sekcje że będa 2 stoły paszowe, wstawione drabiny paszowe i do tego wylac ją cała betonem żeby było łatwo usówac obornik duża zaleta jest to że drzwi wjazdowe maja wysokośc 4.5metra i każdym ciągnikiem moge tam wjechac . Pozdrawiam i czekam na wasza propozycje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUKASZ14    4

a jakie są podgrzewacze do poideł? dzie można kupic płyty osb (czy jakoś tak )jak je potem zamontowac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Są niezamarzające poidła. OSB to na składzie budowlanym kupisz na wkręty, gwóździe mocujesz ale wkręt lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieciu68    2

-- połączono --

 

witam chce przerobić szope na obore na byki ile wejdzie sztuk szopa jest o wymiarach 12m x 6m

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostekx    6

jak to jest jakaś 50 letnia drewniana szopa to Ci ją rozniosa i szkoda tylko twojej roboty, a po za tym już są takie tematy to wystarczy poczytać. Trudno powiedzieć ile wstawisz małych to i ze 20 upchniesz:) a jak duże będą to mniej wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zucielak3000d    293

Jeżeli obora uwięzowa, to byki są bardziej okiełznane, ale mogą urywać łańcuchy, wyrywać poidła. Do usuwania obornika z kanału jest dużo opcji:wyciągarka elektryczna, wyciągarka hydrauliczna i usuwanie obornika tak:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kondzio342
      Witam. Koledzy ma ktos na miar na sprawdzonego handlarza cielat. Interesuja mnie mięsne najlepiej czerwone i tylko polskie. Ktos kogos ma sprawdzonego. Jakis kontakt?????
    • Przez mateo30
      Witam serdecznie,za jakiś czas przechodzę na bydło opasowe tj. byki na początek z 40sztuk i stopniowo zwiększać do 60 sztuk bo na tyle tylko pozwala areał  i chciałbym od was sie dowiedzieć skąd brać byczki tak w wadze 70-90kg za rozsądne ceny oraz chciałbym sie dowiedzieć czy np dla byczków 100kg jak i 400+ taka sama śruta ? Oraz jakie wy stosujecie śrute jakie proporcje ? 
    • Gość
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wszystkich . Nie znalazłem podobnego tematu na forum . Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś z Was probowal opasu byków na samej kiszonce z kukurydzy oraz sianokiszonce i sianie . Byki urosną na tym ??? Wydaje mi się że zależec mogło by to od rasy .. że np. dana rasa lepiej wykorzystuje pasze objętościowe. I jak taki system sprawdza się w żywieniu mamek ???
    • Przez DANDYS
      Kupie byczki do odpojenia hf lub mieszance . Zachodniopomorskie Lubuskie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj