Zaloguj się, aby obserwować  
desperat19

przeciwwaga do tura i do odśnieżania

Polecane posty

desperat19    0

witam wszystkich !

chciałbym wykonać sobie przeciwwagę do tura i do dociążania tyłu ciągnika podczas odśnieżania. proszę o porady,

 

1) ile powinno to ważyć

 

2)jakie wymiary

 

3)z czego

 

4)jak zamontować w niej mocowanie na lemiesz do odśnieżania tzn. żeby zepchnąć śnieg do tyły ( czyli prosty tylko jak zamocować to)

 

chciałbym również aby ten przeciwciężar został wyposażony w zaczep (często ludzi z zasp wyciągam) na jakiej wysokości go zrobić i jak?

 

zależy mi na tym aby było to zaczepiane na tylnim tuzie i na tym aby nie był on za bardzo wysunięty do tyłu (trochę łysawe opony narazie ) co za tym idzie lepsza przyczepność chyba

 

mile widziane zdjęcia...

 

ps. można by to zrobić żeby z wierzchu był beton a nie jakaś skrzynia i w niej beton ? ? ?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192
Napisano (edytowany)

ja proponuję w beczkę po kapuście nalać żelbetonu albo zwykłego cementu z pospółką to powinno wystarczyć, a nie myślałeś nad założeniem łańcuchów na koła?? to dużo więcej by dało niż dociązenie

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
desperat19    0

ale to ma działać z także z turem ... czyli chodzi o to żeby przy pracy z turem tyłu nie podrywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Poszukaj w galerii w dziale wynalazki. Na pewno coś znajdziesz, a przynajmniej dowiesz się paru przydatnych rzeczy potrzebnych do wykonania takiej przeciwwagi.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Miałem fotkę nawet z wymiarami w galerii ale akuratnie wczoraj ją usunąłem.

 

U siebie pospawałem sobie wieżyczkę i mocowanie do cięgieł(oś od starego wozu konnego) do tego dołożyłem trochę żelastwa.Zbiłem formę z desek i poszedł do niej dość wysoko procentowy beton.Kilka dni postało i gotowe.Tylko ja zrobiłem taki mały myk żeby nie obciążać podnośnika.Mianowicie przestawiam sobie na wałku podnośnika ramiona tak aby były wyżej i wtedy obciążniku można zapomnieć bo sobie spokojnie wisi nie obciążając pompywink.gif

 

Tylko jak będziesz robił to faktycznie zrób zaczep,zawsze to zaczepisz jakąś przyczepkę czy coś w tym stylu.Ja nie zrobiłem i teraz żałujęwink.gif

 

 

Na filmiku widać mój obciążnik.Może wydaje się nie duży ale opony ostro przysiadają.

 

Jak znajdę jakieś fotki to wrzucę i podam linkasmile.gif

 


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
desperat19    0

był bym bardzo wdzięczny. a proszę napisz mi jeszcze czy nie lepiej by było ja by on (obciążnik) był wyższy trochę niż dłuższy ? bo widać że koła przysiadają ale czy one są we właściwym miejscu dociążone tzn. na środku stykania się opony z ziemią ?? napisz jeszcze czy ta wieżyczka musi być bardzo mocna czy naprzykład z drutu żebrowanego może być ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Możesz wzorować się na oryginalnych przeciwwagach do turówwink.gif One są chyba trochę bliżej tylnych kół.Mój jest dalej wysunięty bo tak jakoś wyszło(w razie czego można rzucić na niego jeszcze worek albo dwa pisaku i jeszcze lepiej dociąży a przy okazji zawsze to trochę lżej się skręca.Choć jak wiadomo obciążnik trochę wystaje i zestaw robi się dłuższy...

 

Z drutu żebrowanego to nawet szkoda robić...zaraz Ci się powygina.U mnie dałem wieżyczkę ze starych bron i do niej dospawałem jeszcze różne żelastwo żeby beton lepiej wszystko trzymał.Mam do niej przyspawany hak i zawsze za niego wyciągam samochody i jeszcze nic się nie wygięło ani nie urwałosmile.gif

 

Fotki zrobię bo za nie długo będę rozpychał ziemię to będzie okazjawink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Kolego podaj maila to wyślę Ci fotki bo kilka znalazłem.Wymiary podam jutro bo dzisiaj zapomniałem na śmierć.

 

Przepraszam że tak długo musiałeś czekaćwink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

wlej płynu do opon, u mnie podobno tak jest, gościu co mi sprzedawał zetora tak mówił, musisz podjechać traktorem tak, aby u kół wentle były u góry


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Kolego fotki wysłałem.Sprawdź czy doszływink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Oryginalnej nie znam.Swojej podamwink.gif Sorry że musiałeś tyle czekać ale ostatnio tyle na głowie że ciężko wszystko spamiętać.


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Przepraszam Kolego ale na śmierć zapomniałem o tych wymiarach.Przed chwilą zmierzyłem.

 

Długość 75cm

Szerokość 69cm

Wysokość 35cm

 

Jeśli będziesz coś potrzebował tym razem odpowiedź będzie ekspresowawink.gifbiggrin.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcink2807    0

Witam.

Mam pytanie ile powinna ważyć przeciwwaga do ciągnika klasy 100 KM i ładowaczem czołowym który podnosi 1800 kg.

Przymierzam sie do zrobienia takiego jak PROROK, ale zastanawiam sie nad materiałem,sposobem mocowania do TUZ oraz z jakiego materiału to zrobic aby było solidnie i nie drogo.

Zastanawiałem sie nad starą beczką po oleju (200 l) żeby przyspawać do niej wieżyczke i poprzeczny wałem na ramiona do TUZ.

Proszę o poradę.

Pozdrawiam.

Edytowano przez marcink2807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj