Prawo4i4Finanse

Odszkodowania za słupy energetyczne

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

pytanie - posadowienie nowej linii w zamian za starą. Stara to słupy przez środek pola, nowa to kabel wzdłuż granicy. Ktoś podpisywał teraz jakieś kwity do energa-operator?
Chodzi mi o to czy idzie ustalić na sztywno że służebność jest na okres np 20-30lat a nie bezterminowo?
Kolejna sprawa - kto ponosi koszta wpisów itp do KW i jak te wpisy wyglądają???


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witami! Orientuje się ktoś ile mniej więcej może kosztować wynagrodzenie za służebność przesyłu  dla nowej  linii która ma powstać i bedzie przebiegała przez moją dzialke  110 kv- powierzchnia całej działki ok   16,5 ha/klasa IV/V.  Dwa słupy , Linia bedzie biegła przez całość szerokosć działki jej powierzchnia to około ponad 0,5 hektara.  Podejrzewam że propozycje ze strony firmy są  bardzo  zaniżone. Wynagrodzenie oferowane z ich strony ma byc wypłacone jednorazowo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Może dostaniesz 2 razy więcej niż proponują. Szału nie ma i nie wierz firmom co załatwią za ciebie odszkodowanie bo to pic na wodzie pisane. 

Wynagrodzenie tylko i wyłącznie jednorazowe z wpisem do księgi wieczystej, tu nie ma innej możliwości. Tak jest zapisane w  ustawie. 

Podstawowa rzecz nigdy nie mów im NIE bo mogą coś zacząć kombinować, ale przy 110  nie   mogą iść ustawą wywłaszczeniową ale wojewodą mogą.

Zawsze mów że sie zgadzasz ale potrzebujesz dodatkowych dokumentów. Jakimi pojazdami będą wjeżdżać, jakie zrobią drogi dojazdowe, można to dość długo przeciągać,  ale musisz sie dogadać bo inaczej załatwią Ciebie urzędowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

jaki tonaż pojazdów, kto pokryje koszty uszkodzeń w drenacji/melioracjach (a to wychodzi po 2-3 latach). O to też warto popytać. Ja ze 2 lata temu zacząłem męczyć Energa Operator pytaniami kto to pokryje i czy nie taniej wyjdzie im postawić nowe trafo bliżej gościa zamiast ciągnąć po ziemią z 500 metrów kabla i zrezygnowali z inwestycji, zasugerowałem że mogą iść w pasie drogowym (niskie napięcie ale dla energa operator nie opłacalne bo musieli by drogowcom płacić) lub polami skarbu państwa po drugiej stronie drogi. Poza tym napisałem że owszem się zgodzę ale za stawkę jaką dawali 30 km ode mnie czyli tyle PLN a tyle za metr kabla + umowa na max 25-30 lat. Odpuścili a męczyli mnie z 6 miesięcy. 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Zdjęcie starej i budowa w to miejsce nowej 15Kv. Mam dwie propozycje od zakładu.

Czy wywalczył ktoś w ogóle służebność na nap 25, 30lat ? Ja dziś rozmawiałem z kimś kto prowadzi tę sprawę i nie ma takiej możliwości.

Można bez służebności  z wnioskiem o oświadczenie woli o udostępnieniu nieruchomości w celu demontażu i montażu linii. Czyli jak rozumiem po oświadczeniu woli (w tym wypadku wynagrodzenia nie otrzymuję) wybudują to i tak będzie zasiedzenie po ilu latach 30 ?

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

 

Możesz rozwinąć? Może być na priv.

To nie jest linia zasilania do jednego (dwóch czy trzech) domu czy gospodarstwa, można tak po prostu powiedzieć nie?

Jak dla mnie mogły by zniknąć z pola ale nie chcę problemów sądowych...

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Z napowietrznej na napowietrzną. Biegnie różnie przez trzy działki razem 6  (długość linii 606 metrów) słupów Raczej nic przy granicy wzdłuż pół pod skosem. Raz przechodzi krzyżuje się z 400kv i tam ma być kopane jakiś odcinek  ziemią. Czas prac za 3,4 lata jak wszystko pójdzie z ich planem.

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1681

Na jakim etapie jest papierologia? Geodeta chodzil po polach?

Kiedys juz o tym pisalem, tylko nie pamietam, w ktorym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Geodety nie widziałem (jak zadzwonią to się zapytam czy będzie chodził).

W tamtym roku było jakieś zawiadomienie że będzie  remont linii , w tym przysłali

 oświadczenie woli, porozumienie, mapki ale bez zaznaczonego pasa służebności  o WYNAGRodzeniu nic tam nie ma.

Jak dzwoniłem i pytałem czemu to tak, to dlatego że energa tak zaleciła wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj