Prawo4i4Finanse

Odszkodowania za słupy energetyczne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Klepk995    182

u mnie jak robili słupy to jakiś geniusz który robił plan gdzie słupy maja stać to jeden słup chciał wsadzić w środek mojej drogi którą jeżdżę w pole tylko dobrze że taki pracownicy mieli więcej rozumu niż ten geniusz i tego słupa przenieśliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

a słyszał ktoś o firmie MAVITA dochodzenie odszkodowań z Poznania?? Zajęli się ta sprawą ale strasznie długo to trwa od 2008 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Widzę że część spraw to wielka tajemnica, nikt jeszcze nie dostał odszkodowania ????

 

Post @kol111 to istna reklama, co na to moderatorzy???.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Panowie a jak to jest z odszkodowaniami za kable w ziemii np z elektrowni wiatrowej miał ktoś z nimi jakąś styczność


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Panowie a jak to jest z odszkodowaniami za kable w ziemii np z elektrowni wiatrowej miał ktoś z nimi jakąś styczność

Możesz się domagać opłaty za służebność, chyba że wiatrak będzie stał u ciebie to tą sprawę może regulować umowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Koledzy doradźcie co teraz robić, bo był u mnie znowu facet z elektrowni i powiedział że przesuną słupy bliżej granicy jak będą je wymieniać, ale muszę podpisać, że nie będę występował z żadnymi roszczeniami do tych słupów, a jeśli nie podpisze to dadzą mi małe odszkodowanie i wpiszą się do księgi wieczystej. Co zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

dadzą małe odszkodowanie i wpis do KW a i tak przesuną słupy ;)

A jak będzie wpis do KW to wtedy opłata za służebność.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Ja bym się nie zgodził. Po pierwsze, ZE na 90% nie żadnej służebności, umowy czy coś podobnego do tych słupów dlatego chcą to tak po cichu załatwić. Więc jeżeli się nie zgodzisz, będą musieli iść do sądu a to się równa zmarnowany czas, koszty sądowe no i odszkodowanie dla ciebie. Służebność niestety na pewną Ci ustanowią i wpiszą do KW. Ale za to nie będziesz stratny. Pytanie tylko co to za słupy i ile ich jest? Jeżeli trochę ich jest, to dobry adwokat i ładną sumę możesz wygrać. Ale na początku postraszyłbym ich, że albo pieniądze albo niech idą do sądu.

Ostatnio na moim polu chcieli zrobić podobnie. Nie zgodziłem się, to mnie ominęli, że teraz w ogóle nie mam słupów ani kabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

toć to samo napisałem ;)

tylko że w skrócie ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Są to 4 słupy niskiego napięcia. Chciałem wyrazić zgodę na wymianę słupów, ale żeby przenieśli je na granice to nie chcieli ich przenieść więc się nie zgodziłem i nic nie podpisałem. Teraz przyjechał z elektrowni gościu i powiedział, że przeniosą je na pół metra przed granicą bo graniczę z drogą, ale mam podpisać oświadczenie że nie będę występował z roszczeniami z tytułu postawienia i istnienia tych słupów i że umożliwię im dostęp do tych słupów przez cały okres ich eksploatacji. Powiedziałem że zgodzę się na wymianę tych słupów, ale tego oświadczenia nie podpisze, to ten gość powiedział że wypłacą mi jakieś małe pieniądze ale wpiszą służebność w księdze wieczystej i że teraz odezwą się do mnie adwokaci z elektrowni. Powiedźcie na czym będzie polegał ten wpis w księdze, czy nie będzie mi to nigdy przeszkadzało w niczym, jeśli może za 10 lat będę chciał sprzedać tą ziemię na działki. Wolał bym żeby nie wpisywali mi nic w księgi.

Edytowano przez seat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

1. możesz starać się o odszkodwanie za to że teraz użytkują te słupy na twojej nieruchomości

2. wpis w KW za to że będą robić to legalnie - tzw służebność przesyłu.

 

Ogólnie szukaj prawnika aby załatwił Ci odszkodowanie z pkt1 oraz aby przy wpisaniu pkt2 do KW też dali ci kasę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Wpis w KW ma zabezpieczyć służebność przesyłu czyli żeby każdoczesny właściciel tej działki nie kombinował z ich usunięciem itp. a przyszli nabywcy wiedzieli jakie ograniczone prawa są na tej działce. To trochę długa historia. Czy coś zmienia? Nie, ponieważ te słupy i tak stoją na twojej działce i stać będą. Więc tak czy tak będziesz musiał je uwzględnić przy podziale tego gruntu na działki. Ale jeżeli dojdzie do sprawy masz szansę wymusić ich przesunięcie jak najbliżej granicy albo żeby postawili je na granicy no i odszkodowanie za używanie. Jeżeli ta działka jest dużo warta to bierz adwokata i nie rób niczego na swoją rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

witam wszystkich ^^ mam maly problem dotyczacy owych słupow.. kiedys mój tata zgodzil sie na to aby elektrownia postawila slupy na granicy ...po kilkunastu latach kiedy dzielilismy jedna z dzialek wyszklo na jaw ze granica znajduje sie 50 cm dalej a co za tym idzie slupy stoja na polu.Jest ich 5. co myslicie czy mama prawo do odszkodowania za minione lata oraz sluzebnosci na 10 kolejnych lat? sa to slupy sredniego badz niskiego napiecia poniewaz prowadza do oddalonych 2 domów z których jeden z nich byl kiedys gospodarstwem rolnym..a drugi poprostu domem mieszkalnym. jesli tak to na jakią sume moge liczyc(wiecie chodzi o to czy wogóle warto zaczynac ta sprawe w sadzie) ,jesli ktos wie to jakie koszty mogó byc koszty takiej sprawy tj. cala dokumentacja potrzebna do tej sprawy.Z góry dziekuje :D

Edytowano przez massa1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Podstawowym warunkiem jaki musi zostać spełniony w celu uzyskania odszkodowania, jest nieuregulowany stan prawny urządzeń przesyłowych.Oznacza to, że w księdze wieczystej nie zostały wpisane prawo służebności lub użytkowanie na rzecz zakładu energetycznego, a także, iż nie została wydana decyzja administracyjna częściowo ograniczająca uprawnienia właściciela działki, poprzez zezwolenia na przeprowadzenie urządzeń przesyłowych przez taką działkę. Musisz się także upewnić, czy poprzedni właściciele nieruchomości nie wyrażali zgody na przeprowadzenie linii energetycznej lub innych urządzeń przesyłowych a z twoich wypowiedzi wychodzi ze jednak ze ojciec sie zgodził poza tym jest coś takiego jak zasiedzenie na rzecz zakładu energetycznego


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

thug no tak zgodzil sie.... ale jak pisalem wczesniej nigdzie nic nie podpisywal, po prostu ekipa stawiajaca słupy poprosila mojego tate oraz sasiada który tagze graniczy z ta droga i zapytali sie kto zezwoli na słupy .poczatkowo mialy isc u sasiada ,ale jak powiedzial "ja nie chce miec zadnego oswiecima w ogrodzie ' to mój tata zgodzil sie zeby słupy poszły po granicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Panowie kto z was wierzy, że wielka korporacja prawnicza w czynie społecznym lub super promocji rodem z Tesco pomoże polskiemu rolnikowi odzyskać odszkodowanie za słupy na polu?. Sam posiadam 4 słupy średniego i 1 wysokiego napięcia na swojej działce i nie żyje nadzieją, iż energetyka zafunduje mi nowego JD. Ściema, ściema i jeszcze raz ściema przesądzicie połowę majątku pan z teczką skasuje 2000 zł za jedną rozprawę, dostaniecie kilka groszy na odpier... a wy będziecie tyrać po całych dniach by ich spłacić takie jest moje zdanie. Tak samo było z firmami które ściągały odszkodowania za wypadki ze składek OC. Narobili smrodu przesłali nr ich konta i tyle ich widzieli. Dlatego ja mam takich ludzi gdzieś zapłacę kilka złotych podatku i mam święty spokój takie jest moje zdanie jeśli się komuś nie podoba trudno.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

U mnie jest podobna sprawa jak u was wszystkich tyle że u mnie co 10 lat pakują sie w lasy i tną wszystko co rośnie. Jak zapytałem kilka lat temu czy np mogę posadzić świerka czy jodłę na drzewka bożonarodzeniowe to powiedzieli że jeśli urosną w 10 lat to ok. Niestety brakuje kilku lat by osiągnęły określony rozmiar. Wkurzyłem się poszperałem zasięgnąłem porady u znajomego prawnika który podjął sie prowadzenia tej sprawy acz nie jako pracownik kancelarii a prywatnie:) Teraz toczy sie sprawa o służebność, odszkodowanie za wtargnięcie bezprawne i wycięcie drzew na mojej działce (razem na 3 działkach blisko 80 arów drzewa zniszczyli) są to 3 linie wysokiego napięcia a ich obecność powoduje że działek nie mogę sprzedać jako budowlanki przez tzw. promieniowanie elektromagnetyczne i żaden geodeta czy architekt sie nie zgodzi na budowę domu w ich sąsiedztwie. Co do odszkodowań za wodociągi to ojciec 10 lat temu wyciągnął 10 tyś zł za przekopanie odcinka 200 metrów. Piszcie, starajcie się, kasa się należy w ramach odszkodowań za przesył energii słupy różnego napiecia wodociągi rurociągi etc. i nikt niech was nie straszy albo chce d>>ę utrzeć jakimiś marnymi groszami. Mojemu wujowi za wycięcie 30 arów lasu proponowali 20 tys powiedział ze jak dopiszą jedno zero to niech wchodzą skończyło sie na tym że skreślili 2 dali 1 ale zero dopisali:) A drewno jest jego sam wyciął i sprzedał co lepsze:D NIGDY TEŻ NIE PODPISUJCIE ŻADNYCH UMÓW BEZ GRUNTOWNEGO JEJ PRZECZYTANIA ALBO ZASIĘGNIĘCIA PORADY ADWOKATA !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ogólnie teraz w 2013 roku wchodzi ustawa o służebności i każda firma energetyczna będzie musiała sama sie zgłosić i uregulować stan prawny działek


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Witam. A czy ktoś z użytkowników AF negocjował warunki ustanowienia służebności przesyłu z firmą EUROPOLGAZ za gazociąg JAMAŁ-EUROPA ? Jaki stawki wchodzą w gre?


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

niby wątek o "słupach energetycznych" ale mnie interesowałoby pozbycie się słupów telefonicznych (jakieś stare a wisi na nich kabel w oplocie guma/PCV).

Ogólnie idzie o zlikwidowanie linii lub chociaż jej zakopanie oraz o wpis o służebność.

 

Może ktoś wie gdzie należy uderzyć najpierw? TPSA? Gdzie szukać kto jest właścicielem? W KW nic nie ma.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj