Prawo4i4Finanse

Odszkodowania za słupy energetyczne

Polecane posty

st220    20

Zaproponowano tobie tyle ile u mnie dawano za 400kV, bez żadnych ekspertyz możesz u nich wytargować te dodatkowe 10-15% ale na więcej nie licz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze jedno pytanie, kiedy wypłacają kasę? Bo się o to nie dopytałem, gdyż wydawało mi się to oczywiste, ale w okolicy pojawiły się plotki że niby połowa kasy teraz, natomiast druga połowa po wybudowaniu linii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

u nas zrobili przy wiatrakach wałek że będą płacić po uruchomieniu. Wybudowali 3 lata temu a do dziś działa wszystko w trybie testowym i nic nie płacą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jeszcze jedno pytanie, kiedy wypłacają kasę? Bo się o to nie dopytałem, gdyż wydawało mi się to oczywiste, ale w okolicy pojawiły się plotki że niby połowa kasy teraz, natomiast druga połowa po wybudowaniu linii.

 

U mnie płacili po podpisaniu umowy u notariusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetzetor    2

mam pytanko energetyka  na moim  polu ma zamiar przebudowaclinie energetyczną słupy chce nowe wstawic i przestawic je w inne miejsce ajachce zeby przeszli kablem ziemią i czy moge im sie postawic i nie pozwolic słupów postawic

 

1. Jak chce przebudować linie to staraj się Pan o odszkodowanie

2. Mogą zakopać kabel pod ziemią ale to już dużo cięższy problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Mam jeszcze pytanie co do podatku za ustanowienie służebności. Czy trzeba do skarbówki coś później zapłacić. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Witam.szukam kogos z woj. Opolskie ktory ma sprawdzone.odzyskanie odszkodowania wlasnie za slub wysokiego napiecia.bo mam takowy na dzialce rolnej.podobno ojciec gada ze to byl nakaz ze te slupy tam musza isc co otym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Też bym potrzebował jakiejś żetelnej firmy, bo z jedna już 3 lata i prawie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mindel24    4

służebność oraz odszkodowania za słupy to fikcja połowa postów tu na forum to reklama firm i korporacji prawniczych zajmujacych się wyłudzaniem kasy od głupich chłopów!!!!!!!!!!!!Ludzie przegrywaja na potęgę - zasiedzenie 20 i 30 lat w dobrej i tam w złej wierze.Osobiście sam przegrałem.Prawa niema w polsce  i niebedzie tu komuna panuje Panowie!Odskodowanie za słupy można porównać do afery amber gold.Jak wygrało 2 procent ludzi z zakładami energetycznymi to maks.Pozdrawiam tych wszystkich ktorzy zostali naciagnieci na te fikcyjne odszkodowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetzetor    2

Witam na mojej działce będzie przebudowa linii 110 Kv mam zaproszenie do rokowań w sprawie służebności przesyłu wydzielone mam 5000 m2 bez słupów. Pytanie na co zwrócić uwagę i ile domagać się za służebność. 

 

ja bym brał 10 000 PLN

mam pytanko energetyka  na moim  polu ma zamiar przebudowaclinie energetyczną słupy chce nowe wstawic i przestawic je w inne miejsce ajachce zeby przeszli kablem ziemią i czy moge im sie postawic i nie pozwolic słupów postawic

 

ja bym się nie godził na NIC i wtedy będą zmuszeni do wypłaty Ci wynagrodzenia za linie energetyczną

służebność oraz odszkodowania za słupy to fikcja połowa postów tu na forum to reklama firm i korporacji prawniczych zajmujacych się wyłudzaniem kasy od głupich chłopów!!!!!!!!!!!!Ludzie przegrywaja na potęgę - zasiedzenie 20 i 30 lat w dobrej i tam w złej wierze.Osobiście sam przegrałem.Prawa niema w polsce  i niebedzie tu komuna panuje Panowie!Odskodowanie za słupy można porównać do afery amber gold.Jak wygrało 2 procent ludzi z zakładami energetycznymi to maks.Pozdrawiam tych wszystkich ktorzy zostali naciagnieci na te fikcyjne odszkodowania.

 

Bardzo emocjonalny tekst. Ja wygrałem i mój zięć wygrał. Wiem, że nie każda sprawa jest do wygrania. Trzeba ostrożnie, ażeś pewnie Pan się napalił i wziąłeś kogo popadnie. 

 

ja ponda rok szukałem kogoś z doświadczeniem.

 

Czym więcej pretensji będzie miał Pan do siebie tym lepiej Pan w życiu na tym wyjdziesz.

 

mnie też w życiu nie raz przekręcili a to na zboże, a to na jakieś chu..... opryski, a to na telefonach i zawsze miałem pretensje do siebie tak, że teraz weryfikuje każdego po kilka razy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wysłałam pisma do firmy energetycznej, żeby uregulowali  przeszło 10 lat, nieuregulowanych należności. Pierwsza ich odpowiedź lekceważąca, nawet nie sprawdzili zmian i  poprawności numerów działek w księgach wieczystych i twierdzą, że na wszystko zgodził się poprzedni właściciel i jest ok. Taka ich odpowiedź.  Więc drugie pismo wysłałam, żeby przedstawili dowody na to. Od 2008 roku jest w prawie zapisane, że właściciel działki ma prawo domagać się należności za służebność przesyłu. Jeżeli tego nie zrobi to może nastąpić zasiedzenie po 15 czy bodajże latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetzetor    2

podobnie miałem. nic nie chcieli dać.

zasiedzenie jest po 20 lub 30 latach w zależności czy dobra czy zła wiara. 

 

na forach pisze, że w większości spraw bez prawnika się nie obejdzie. sam to przerabiałem i prawda. 

piszą też, że dużo firm nic nie może zdziałać. też to przerabiałem na początku ale potem już było ok, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To skoro tak, to jeżeli po tym drugim piśmie mnie zlekceważą, to może od razu napiszę pozew do sądu, żeby nie tracić czasu, lat i pieniędzy na prawników.????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Interesujący blog prowadzony przez prawnika na bieżąco. Po lewej stronie na pasku poniżej, przedstawia i opisuje pierwsze pisma czy wnioski pozwu, polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetzetor    2

Blog bardzo dobry. Dużo mozna się dowiedzieć.

 

Jest tylko jeden problem. Co zrobić kiedy zakład przesyłowy odmawia wypłaty odszkodowania. Iść do Sądu ? hmhm Nie bardzo bym wiedział jak.

 

Z kolei czym więcej się czyta Bloga tym człowiek czasami jest już tak bardzo przeładowany skomplikowaną wiedzą, że zaczyna się w tym wszystkim gubić. nie ma Pani takiego odczucia ?

 

Jak tam idą sprawy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Tak to prawda :)...mam już dość też...

idą mozolnie...

Cały miesiąc maj to dla mnie stres.... i ciągle jakieś sprawy...

    Działa to tak, że, aby sąd podjął jakąkolwiek sprawę...muszą być negocjacje..........czyli np. pisma do potencjalnego zakładu dystrybucyjnego.......od razu mówię, że warto je samemu napisać i wysłać listem poleconym z potwierdzeniem. Prawnicy działają dyplomatycznie, ale zarazem opieszale i tak to się wlecze W pierwszych pismach należy napisać, że jako prawny właściciel działek oczekuje się od nich wynagrodzenia za służebność przesyłu wg ustawy...Jeśli to zlekceważą i napiszę, że wszystko było ustalone za zgodą poprzedniego właściciela....., to należy się ustosunkować do tego pisma w ten sposób, że mają przedstawić na to dowody...itd....Mi na razie nie przedstawili ich i czekam.......

    Może też przyjechać przedstawiciel- negocjator. Spotkałam się z takowym 2x.....odbyło się to w ten sposób, że wyłożyłam mu wszystko kawę na ławę, wypomniałam wszystko, argumentowałam itd......A on zaczerwienił się i stwierdził, że tak naprawdę nie przygotował się na ten dzień, że był w okolicy i wpadł, to samo na drugim spotkaniu, wypił herbatę i powiedział, że mam napisać e-maila i zastanowić się i mieć na uwadze, że to inwestycja celu publicznego (są firmą prywatną)..... , bo, jak to określił, zależy im na dobrych stosunkach, abyśmy kłaniali się sobie. Czyli teoretycznie negocjacje odrobił. W końcu przyszedł list od kancelarii prawniczej reprezentującej ich, z warunkami (jeśli ich nie przyjmę, to grożą mi rzeczoznawcą i sądem administracyjnym)......dla mnie nie do przyjęcia .....więc czeka mnie sprawa. Nie zamierzam na wstępie im tak łatwo ulec. Myślę, że profesjonalniej wziąć prawników( to na temat nitki) i zainwestować w dobrych, takich  którzy się tym interesują (nawet  ww. z Torunia)....mi akurat znajomi polecili....hm?????????

   Z kolei słupy....to już totalnie olewają i nie mogę doczekać się odpowiedzi na drugie pisma....będę musiała jeszcze raz napisać i pewnie sprawa mnie też nie ominie.

 

P.S. Pewnie Pan przeczytał, że od 2008 roku ustawowo wprowadzono pojęcie służebności przesyłu, więc mamy prawo domagać się wynagrodzenia.....w przeciwnym razie nastąpi zasiedzenie.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetzetor    2

niech się Pani nie stresuje. to bez sensu. proszę wynająć sobie dobrego prawnika. na pewno ta osoba co piszę  Bloga będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. ja z jej usług osobiście nie korzystałem ale z racji tego, że mamy w rodzinie trochę linii przesyłowych to zacząłem się tym interesować. słyszałem, że jest to jeden z lepszych prawników w Kraju jeśli chodzi o przesyły.

 

z tym zasiedzeniem to jest bardzo elastyczny temat. Sądy podobno do tej kwestii podchodzą różnie. np: zawarli w moim imieniu ugodę na linie energetyczne z lat 50tych i 60tych.

 

teraz syn przerabia odszkodowanie za gazociąg. sprawa trafiła do Sadu. Nie chcieli ugody a podstawa prawna jaką przestawili jest dosyć wymijająca. pogadał syn z kancelarią jakie to są koszta i co w przypadku przegranej i są sposoby na mocne ograniczenie tych kosztów tak że opłaca się ryzykować jeśli kwota roszczenia jest oczywiście w miarę wysoka.

 

trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw przed pójściem do sądu (jakie koszta prawników, koszta sądowe, koszta ew. przegrania sprawy, wysokość roszczenia, szanse wygranej, kiedy się wycofać itd). potem iść się dobrze wyspać, nie podejmować decyzji przez 3-4 dni, jeszcze raz przemyśleć i zdecydować........ :)

 

ale Pani jest zapewne na sąd skazana, więc szukałbym dobrej obrony bo o takową ciężko w tych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomazi3p    44

Witam kolegów i koleżanki! Orientuje się ktoś ile mniejwięcej może kosztować wynagrodzenie za służebność przesyłu dla linii 400kv- powierzchnia 1,9ha/klasa IV/V? Same linie bez słupa. Podejrzewam że propozycje ze strony firmy są znacznie zaniżone. PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

http://www.agrofoto.pl/finanse/linie-przesylowe-ze-sluzebnoscia-przesylu-za-odszkodowaniem,58550.html


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetzetor    2

Czy z 400 kV powierzchnia zajętego pola to aż 1,9 ha ? chyba nie

 

jaką  długość linii chcą Ci pobudować ?

 

z doświadczenia innych rolników, wiem że ich propozycje są śmieszne. najczęściej jest to 1/8 lub 1/6 w najlepszym przypadku wartości roszczenia, które możeszs dostać.

 

wiem, że korzystali oni z tej samej kancelarii co ja i zapłacili śmieszne pieniądze, po uzyskanym roszczczeniu i to w ugodzie po 4-5 miesiącach. wynegocjowali oni kilkukrotnie wyższe kwoty od 1ej propozycji. także zgłoś się do nich bo PSE może Cię pozwać do Sądu jak nie przyjmiesz ich kwoty i tam już zaczynają się schody jak nie znasz się na temacie, a zapewne się nie znasz skąd miałbyś się znać :) 


Wysłałam pisma do firmy energetycznej, żeby uregulowali  przeszło 10 lat, nieuregulowanych należności. Pierwsza ich odpowiedź lekceważąca, nawet nie sprawdzili zmian i  poprawności numerów działek w księgach wieczystych i twierdzą, że na wszystko zgodził się poprzedni właściciel i jest ok. Taka ich odpowiedź.  Więc drugie pismo wysłałam, żeby przedstawili dowody na to. Od 2008 roku jest w prawie zapisane, że właściciel działki ma prawo domagać się należności za służebność przesyłu. Jeżeli tego nie zrobi to może nastąpić zasiedzenie po 15 czy bodajże latach.

 

Droga Ywa,

 

w prawie jest zapisane, że właściciel działki ma prawo domagać się należności za śłużebność przesyłu i jeśli tego nie zrobi wejdzie mu zasiedzenie po 20 lub 30 latach od daty budowy linii. 

Jednak i od zasiedzenia są odstępstwa tj. kiedy mamy nieruchomość, która należała minimum do 1989 roku do Skarbu Państwa (PGR, spółdzielnie rolcznie, gminy, zakłady państwowe, itd),wtedy data budowy liczy się od 1989 roku, nawet jeśli słup postawiony był w latach 60tych, lub

zakład przesyłowy ma problem z przeniesieniem stanu posiadania - czyli cięzko mu udowodnić ciągłąść następcy prawnego bowiem zakłady energetyczne były kiedyś rozdrobnione.

Są też inne wyłączenia ale zapomniałem :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam .Na mojej łące został wymieniony słup średniego napięcia .Przy wymianie słupa oraz montażu uziemienia została rozkopana i zniszczona  łąka w dwóch pasach : 6mX6 m i 1.5mx8m  .Za tą szkodę firma która wymieniała słup zaproponowała mi -350 zł . Uznałem że to zbyt mało lecz firma nie chce zapłacić więcej i ma przysłać rzeczoznawcę. Czy Mieliście  taką sytuacje ? Ile wam zapłacono ? Czy 350 zł za tak zniszczoną łąkę to uczciwa suma? Proszą o odpowiedź !

 

 

 

 

 

 

 


PLATFORMA OBYWATELSKA JEST TAK SAMO OBYWATELSKA  JAK KIEDYŚ MILICJA OBYWATELSKA .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Zadam konkretne pytanie - do Tych, którzy ustanowili służebność przesyłu lub zajmują się jej dochodzeniem:

Ile mogę uzyskać za 6 słupów linii SN 15kV przechodzących przez moja działkę rolną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sobek112    23

Witam, jest ktos z okolic Olsztyna i posiada kontakt do prawnika który mógłby poprowadzić sprawę słupów? Mam ich bardzo dużo około 80 sztuk na działkach rolnych, budowlanych i uzytkach leśnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
Dnia ‎2015‎-‎03‎-‎31 o 23:11, mindel24 napisał:

służebność oraz odszkodowania za słupy to fikcja połowa postów tu na forum to reklama firm i korporacji prawniczych zajmujacych się wyłudzaniem kasy od głupich chłopów!!!!!!!!!!!!Ludzie przegrywaja na potęgę - zasiedzenie 20 i 30 lat w dobrej i tam w złej wierze.Osobiście sam przegrałem.Prawa niema w polsce  i niebedzie tu komuna panuje Panowie!Odskodowanie za słupy można porównać do afery amber gold.Jak wygrało 2 procent ludzi z zakładami energetycznymi to maks.Pozdrawiam tych wszystkich ktorzy zostali naciagnieci na te fikcyjne odszkodowania.

zgadza się właśnie odrzucono moja skarge kasacyjną na mocy orzeczenia z 2013 roku sadu najwyższego w sprawie orzecznictwa w tego typu sprawach i chyba ustawa nawet jest ...... wracając do srawy wszystkie arumenty mam po swojej stronie nie nastąpiło tez zasiedzenie orzecznictwo sądu 1 instancji zgniotło PGE ale apelacja i solidna łapa w tym skorumpowanym państwie i zwrot sytuacji o 360%  z nerwów nie czytam uzasadnienia odmowy kasacji mam jeszcze skarga do strasburga rzecznika konsumentów z obydwu skorzystam.

Dnia ‎2015‎-‎04‎-‎20 o 18:51, Ywa napisał:

To skoro tak, to jeżeli po tym drugim piśmie mnie zlekceważą, to może od razu napiszę pozew do sądu, żeby nie tracić czasu, lat i pieniędzy na prawników.????????????

po 1 powinnaś już była pisać.... olali cie bo ne prezentuje cie osoba z prawnicym wykształceniem...

Dnia ‎2015‎-‎07‎-‎08 o 15:55, Tomazi3p napisał:

Witam kolegów i koleżanki! Orientuje się ktoś ile mniejwięcej może kosztować wynagrodzenie za służebność przesyłu dla linii 400kv- powierzchnia 1,9ha/klasa IV/V? Same linie bez słupa. Podejrzewam że propozycje ze strony firmy są znacznie zaniżone. PZDR

słuchaj i ucz się 1,9 to powierzchnia działki na d którą przebiegać będzie linia a ze to 400kv to 3 linie minimum i tu jest haczyk powierzchnoa ochronna tzw techniczna do obsługi i konserwacji linii. polskie prawo w żaden sposób tego nie reguluje są tylko europejskie normy i te sięgają chyba nawet 24m od osi przebiegu linii. jak masz tylko podpisac służebność to ustalcie to  akcie notarialnym takowym zapisem. powiniem także znaleźć się zapis odnośnie odszzkodowaania za konserwacje linii bo za to nie placą a powinni bo niszczą uprawy przebudowa itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj