Prawo4i4Finanse

Odszkodowania za słupy energetyczne

Polecane posty

Gość   
Gość

Istnieje możliwość uniemożliwienia wjazdu ekipie energetycznej na pole rolne do naprawy słupa który dziwnym trafem się popsuł lub nawet przewrócił? Czy taki słup można samemu sobie posprzątać (ze swojego pola oczywiście) i ułożyć np gdzieś na granicy czy drodze? Zakładając że słupy stoją na polu bez prawnie, w KW nie ma żadnych wpisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Mam u siebie słup 400 kv. 3 lata temu chodzili naciągacze z firm odszkodowawczych i nagabiali. Ja się nie dałem i sam napisałem do PSE PÓŁNOC. Ci co wdali się z firmami nic nie wiedzą bo firma jest upoważniona do wymiany korespondencji. Ja 3 lata czekałem, dzwoniłem. We wniosku napisałem że chcę jednorazowo 30 tys zł. Dziś przyszła propozycja że za kratowany słup o 4 nogach dostanę 2650 zł za służebność przesyłu jednorazowo i nic więcej. Krew mnie zalała jak to przeczytałem bo liczyłem na trochę więcej. Będę się odowływał. Ja przynajmnej nic nie wtopiłem kasy a sąsiedzi co się wdali z firmami odszkodowawczymi już płacili jakieś pieniądze za rzeczoznawców i inne d*pereli i nawet nic nie wiedzą co dalej. Tylko u mnie te 2650 mnie rozśmieszyło.... Idiotów z ludzi robią na wsi ta PSE

 

Pisałeś do nich o odszkodowanie za słup czy o służebność za przesył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shwaps1    0

Pisalem o odszkodowanie jednorazowe. Oni chcą mi zapłacić jednorazowo za służebność przesyłu i oczywiście podpisać umowę żebym nie miał roszczeń w przyszłości. Pismo powinno zawierać numery działek na których stoi słup i przęsła. Ja motywowałem dlaczego chcę odszkowowanie, że słup mi przeszkadza w pracach polowych, podraża koszty itp. Podpierałem się przepisami z kodeksu, ale wystarczyło napisać jednoi zdanie prawie że występujesz o odszkodowanie na tym i tym nr działki, załączyć mapkę z tego pola gdzie jest słup i go na tej mapce mniej więcej zaznaczyć w którym jest miejscu. Tak wyglądało to u mnie 2,5 roku temu. Zobaczcie jak to długo wszystko trwało. A na końcu zaspiewali 2600......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Trochę źle napisałeś, bo powinieneś napisać że chcesz za słup oraz za pas służebności pod linią która jest na polu, w przypadku linii 400kV jest to 35m w lewo i 35m w prawo od środka linii czyli pas ma 70 metry szerokości pomnożone przez długość linii na Twojej działce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sewekrusek    0

Ale 8 tysięcy za zrzeczenie się praw rocznie czy jednorazowo. Jeśli jednorazowo to po prostu śmiech na sali. Sam się właśnie zastanawiam, ale jestem właśnie na etapie tego żeby mi podłączyli na działce prąd do nowego domu, a dopiero później zastanawiałem się nad tym aby wystąpić, chodź zdaje sobie sprawę, że dochodzenie odszkodowań akurat w tego typu sprawach może być bardzo długie. Chodź wiadomo, że teraz nie mam nic z tego.

Edytowano przez sewekrusek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetzetor    2

Do Mariusz 27:

zawarłem ugodę rok temu z zakładem przesyłowym. jestem z warmii i jako jedyny z okolicy coś dostałem bo inni zawarli umowy z jakimiś partakami i kasiute im jeszcze zapłacili.

 

także uważaj synu jak będziesz chciał skorzystać z czyjeś pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz27    4

co trzeba napisac w pismie do zakladu energetycznego wzglednie firma przesylowej i zazadzajaca linia zeby potraktowali takie pismo powaznie i na jak duza kase mozna liczyc za ustalenie sluzebnosci bo na tym glownie mi zalezy

 


zetor team
ZIELONA STRZALKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jak sam napiszesz to nie masz żadnych szans na cokolwiek, z kancelarią parę lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ja spotkałem się z czymś takim, że obecny właściciel (spadkobierca po ojcu, dziadku) zaczął pisać pisma odnośnie służebności przesyłu itp. to cwaniaczki odkopały w archiwach deklaracje ww ojca, dziadka deklarację z czasów elektryfikacji która była podpisana na zebraniu wiejskim. W deklaracji zgodzili się na bezpłatne udostępnienie gruntu bez możliwości ubiegania się o jakieś pieniądze. Jakbym nie widział tego na własne oczy to bym nie uwierzył, że mają tak stare rzeczy (lata 60-te). Koledzy wyżej macie racje, samemu nic nie ugra człowiek. To jest robota dla specjalizującej się w takich sprawach kancelarii.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetzetor    2

co trzeba napisac w pismie do zakladu energetycznego wzglednie firma przesylowej i zazadzajaca linia zeby potraktowali takie pismo powaznie i na jak duza kase mozna liczyc za ustalenie sluzebnosci bo na tym glownie mi zalezy

 

Panie Mariuszu,

 

nie wiem na jaką kasę może Pan liczyć. nie znam się na tym tak bardzo. tym bardziej nie wiem jakie pismo trzeba napisać. żeby je potraktowali poważnie to musi te pismo być napisane przez kogoś kto im udowodni że takie odszkodowanie się należy. 

ja sam tego nie pisałem. na warmii działa jedna dobra firma, chyba dobra bo mi załatwili. sąsiedzi do dzis bujają się z jakąś kancelarią, nic nie wywalczyli im jeszcze a umowy nie chcą rozwiązach to jest chamstwo

Jak sam napiszesz to nie masz żadnych szans na cokolwiek, z kancelarią parę lat.

 

chyba ma Pan rację bo u mnie kilku kolegów z kółka, z byłego pgr pisało do energetyki i dostali odpowiedź odmowną albo żadnej. to tyż jest chamstwo.

 

ja nie czekałem kilka lat. udało się zawrzeć ugodę. trwało to prawie rok, czyli pewnie jakby doliczył sprawe sądową 1-2 lata to by wyszło z 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jak nie wiecie co napisać to idzie się do prawnika i on wam wszystko ładnie napiszę. Tylko nie wybierajcie najtańszego a takiego który ma najlepszą opinię. Dobry prawnik to połowa sukcesu.

Pełnomocnictwo/zlecenie można rozwiązać w każdej chwili więc albo oni nie chcą jej rozwiązać bo musieliby pokryć koszty dotychczasowej działalności albo ta firma naprawdę robi ich w konia.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetzetor    2

na pewno robi ich w konia. to już 3 lata trwa i nawet nie chcą im powiedzieć co w ich sprawie.

z tego co rozmawiałem o tym z innymi rolnikami na szkoleniach, kółkach, grupach producenckich to takich firm które nic nie zdziałały jest dużo. 

 

ja bym podpowiadał inaczej: nie idźcie nawet do drogiego prawnika bo on może jest dobry w tym co robi ale na innych rzeczach się nie zna pewnie i tylko wydacie kasiute, po co ???

pytajcie prawników czy mają już jakieś sukcesy na koncie i niech je wam udokumentują. wtedy wiecie, że szansę wasze są spore. na słowo to nikomu nie mozna wierzyć, zwłaszcza cwaniiaczkom z dużych miast - takie jest moje odczucie. szukajcie firm za samą prowizję w odszkodowaniach za służebności bowiem naciągaczy jest sporo.za samą prowizję jak wam będą prowadzić to już macie małe ryzyko straty.

 

dobra obsługa prawna jak się prowadzi duże gospodarstwo jest wskazane, mam jeszcze spór z ANR i ci prawnicy którzy mi zawarli ugodę analizują tą sprawę. jak będą mogli ją ugryźć to ją wezmę i chyba tyż tylko za prowizję. nabrałem troszkę do nich zaufania ale patrzeć na łapy trzeba każdemu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

a jesli ja mam slup w odleglosci okolo 4 do 5 metrow od domu to nalezy mi zie idszkodowanie za szkodliwe czy cos w tym kierunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetzetor    2

za szkodliwe Pan nic nie dostanie, chyba że miałby Pan wysokie napięcie ale to już nowy proces i raczej taki pionierski. ciekawe czy były jakieś procesy tego typu, obawiam się, że nie ale aby się dowiedzieć musiałby Pan to sprawdzić

można dostać za służebność przesyłu i bezumowne korzystanie z gruntu.

 

z tego co wiem to nie wszystko jest do wygrania aby jakąś kasiore wziąść. mój brat ma 3 przesyły i tamta firma prowadzi tylko dwa bo powiedziała mu, że ten trzeci przesył nie daje szans zbyt wielkich na wygraną a tamte dwa być może będą musiały trafić do Sądu, jeden na pewno a w drugim jeszcze ma szanse na ugodę, tylko muszą jeszcze podpić stawkę.

 

z tego co wiem to chyba większość spraw jest od siebie różna i ciężko na podstawie mojej sprawy czy brata Panu pomóc, chocbym chciał ale jeśli ma Pan jakieś pytania to pomogę jeśli oczywiście będę znał odpowiedź i będę pewny, że jest ona raczej prawdziwa. zresztą z tego co widzę to tylko ja coś ugrałem i pewnie brat coś ugra za jakiś czas. 

 

jako prawnik Panu nie pomogę ale jako osoba która coś już wygrała i z ciekawością śledzę dwie sprawy brata, które dobrz rokują to mogę Panu dać dużo wskazówek co zrobić aby znacznie zwiększyć szanse wygranej a zmniejszyć ryzyko przegranej. Już po części o tym pisałem dzisiaj powyżej co zrobić aby odnaleźć dobrego prawnika.


A co w przypadku jeżeli linia energetyczna idzie po granicy dwóch działek z tym, że jedna należy do mnie a druga do sąsiada? Można coś ugrać?

 

też miałem taki odcinek na słupach 15kv, około 300 metrów. wtedy rzeczoznawca ale nie biegły wyliczył mi że 12 metrów pasa wyłączonego jest po mojej stronie a 8 metrów po stronie sąsiada. tak nas podzielił. podobno dlatego, że słupy były lekko na mojej działce a odległosci do słupa to 10 metrów dla każdej ze stron


Na jakiej zasadzie można uzyskać odszkodowanie za linie elektryczne, wodociągi czy gazociągi? Z tego co wiem można jedynie otrzymać odszkodowanie za każde zniszczenie uprawy podczas modernizacji, naprawy, itp. ale nie za samo znajdowanie się ich na działce.

 

zasada jest prosta. jeśli ma Pan prawo do skorzystania z odszkodowania i przyjmie Pan tą gotówkę to firma przesyłowa wpiszę  do księgi wieczystej służebność przesyłu. Czyli mają prawo do wjazdu i naprawy kabli czy innych na Pana działkach.  Dla mnie to nie nowość bo zawsze jak się kabel urywał, nie działał albo słup stał krzywo po mocnej wichurze to ich wpuszczałem bo to w moim interesie, żeby nie stała sie żadna krzywda mi lub komuś z mojej rodziny albo wnukom bawiącym się gdzieś tam  w polu 


Witam na moich polach stoi 18 słupów energetycznych . Chcę starać się o odszkodowanie od Energetyki . Czy na Forum jest Ktoś kto uzyskał odszkodowanie od Energetyki z Grójca [ Mazowieckie] , i czy jest to bardzo trudne ? Dziękuje za pomoc .

 

w Grójcu nie wiem jak jest ale na Warmii już trochę ruszyliśmy z tym do przodu. dla siebie wywalczyłem ugodę a teraz dla brata dwie sprawy prowadzą bo on zawsze był lepszy w produkcji a ja w organizacji, namierzaniu zbytu i innych nowinkach nie produkcyjnych


Na jakiej zasadzie można uzyskać odszkodowanie za linie elektryczne, wodociągi czy gazociągi? Z tego co wiem można jedynie otrzymać odszkodowanie za każde zniszczenie uprawy podczas modernizacji, naprawy, itp. ale nie za samo znajdowanie się ich na działce.

 

oprócz wynagrodzniea za służebność i bezumowne, muszą zapłacić jak wjadą na pole i straty robią. ciekawe jak to jest w praktyce, będę musiał być wtedy przy nich robić zdjęcia przed i po, spisać protokół bo inaczej to pewnie każą mi się d... pocałować. tak jest jak jest taka nierównowaga sił: rolnik a ogromna firma energetyczna


Witam . Na jakie kwoty odszkodowania za bezprawne postawienie słupów można liczyć w województwie Mazowieckim , 18 słupów ,ziemia rolna, klasa 4 i 5 . Ziemia należy do mnie od ponad 10 lat . W okół działki budowlane , cena za metr to 50 - 80 zł . W księgach brak wpisów o słupach . Bardzo proszę o pomoc osoby które uzyskały już odszkodowanie lub dogadały się z ,,elektrownią''. Wiem że określenie kwot jest trudne i zależy od wielu czynników , czy sprawa jest warta zachodu .Dziękuje za pomoc i zainteresowanie .

 

za 18 słupów to już nawet ładna kwota mogła by być

 

jak już tutaj jeden Pan ci powiedział, że jeśli masz w planach zagospodarowania lub studium ziemię rolną to dostaniesz jak za rolną. zgadzam się. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

 sorki ze przeszkodze..moze było juz to pytanie  srubowane ale słabo działa mi internet i nie moge poczytac wszystkich stron..mam pytanie odnosnie słupów ktore stoja na moim polu nie czynne bez linek do gospodarstw ktore juz sa moja własnoscia(ruiny po gosp)czy te słupy moge wykopac czy potrzebne zgłoszenie??? czy jest to moim zadaniem by je usunac czy zadanie elektrowni????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Właśnie, sam potrzebuję jakąłś firmę wynająć, bo kupiłem pole na którym jest 4 słupy, a jedną sprawę mam w Feniksie już z 3 lata i prawie nic się nie dzieje.Szukam firmy co dość szybko by załatwiła sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetzetor    2

Panie Mariuszu,

 

nie wiem czy mogę na tym forum robić komuś kryptoreklamę bo nie czytałem regulaminu ale jak ktoś wymienia inne kancelarie z nazwy to pewnie można.

zresztą to chyba jest forum aby sobie pomagać a nie utrudniać.

 

nihil obstat sp. z O.o 

660 381 043 - ja załatwiałem to  z tym Panem. on obsługuję nas tutaj na Warmii. jest nas już kilku którzy korzystają

 

tutaj na Warmii działają dosyć skutecznie. 

 

napiszcie potem jakie jest wasze odczucie. może tylko wa warmii dobrze im idzie. ale najważniejsze to to że u nich sprawy nie leżą odłogiem tak jak w innych firmach i jak coś w ich oczach nie jest do ugrania to mówią to a nie trzymają umów po 2-3 lata


Właśnie, sam potrzebuję jakąłś firmę wynająć, bo kupiłem pole na którym jest 4 słupy, a jedną sprawę mam w Feniksie już z 3 lata i prawie nic się nie dzieje.Szukam firmy co dość szybko by załatwiła sprawę.

 

szybko to nikt Panu nie załatwi tego. na odpowiedź z energetyki czekałem od 30-45 dni, potem prawnik musiał jeszcze się zapoznać z pismem, przemyśleć strategię i kiedy odpowiadał to wymiana pisma trwała 2 miesiące, a jak doszło do wyliczania odszkodowania to jeszcze 2-3 tygodnie dłużej.

 

u mnie ugoda trwała niecały rok.

 

a propo tej firmy Feniks to mam dwóch kolegów, którzy z nią podpisali i również czekają 3 lata i nic w ich sprawie się nie dzieję. żadnych pism nie wysłali, nawet nie chcą im udzielić odpowiedzi co się dzieję. 

 

mają taki sam przypadek jak Pana. moim zdaniem takie umowy są nie wazne bowiem druga strona nie wywiązała się  z warunków umowy. Pan przedzwoni do tej co ja korzystałem może Panu pomogą


 sorki ze przeszkodze..moze było juz to pytanie  srubowane ale słabo działa mi internet i nie moge poczytac wszystkich stron..mam pytanie odnosnie słupów ktore stoja na moim polu nie czynne bez linek do gospodarstw ktore juz sa moja własnoscia(ruiny po gosp)czy te słupy moge wykopac czy potrzebne zgłoszenie??? czy jest to moim zadaniem by je usunac czy zadanie elektrowni????????

 

Ty Nikola niczego nie wykopuj. Wiesz w co możesz się wpier.....

Mój zięć chciał aby zabrali słup z jego działki budowlanej i ok, może wziąć i przestawić ale na swój koszt !!! oczywiscie koszt zawyzony !!!

ziemia pod słupem jest Twoja ale słup jest energetyki !!! teraz nie działa ale może za jakis czas znowu będzie działał. jak wykopiesz a oni mają wobec tych słupów jakieś plany to wiesz ile za to zaplacisz ? bo Cię nie sfakturują normalnie a będą Cię liczyć już po dużo droższych kosztach niż byś sam kogoś wynajął do ponownego wstawienia tych słupów ....

 

za duże ryzyko... pisz pismo do energetyki  i jak Ci wyrażą zgodę to trzymaj te pismo dożywotnie bo pewnie nie raz będziesz musiał je pokazać komuś


Jeszcze jedno: Chcę założyć nowy temat na tym forum o odnawialnych źródłach energii. Pownniśmy to śledzić i wymieniać się informacjami bo to my rolnicy powinniśmy  częśćz tego tortu odkroić  :D

 

proszę o pomoc bo nie zakładałem żadnych tematów na forum a szukałem i nie mogłem znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

hej koledzy dawno nikt sie nie wypowiadał w temacie piszę w związku z planowaną budową linni 400kV grudziądz-pelplin-gdańsk planowany przebieg trasy przechodzi przez moje działki może ktoś już rozmawiał o wynagrodzeniach za słupy i pas technologiczny z firmą SAG elbud ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja spotkałem się z czymś takim, że obecny właściciel (spadkobierca po ojcu, dziadku) zaczął pisać pisma odnośnie służebności przesyłu itp. to cwaniaczki odkopały w archiwach deklaracje ww ojca, dziadka deklarację z czasów elektryfikacji która była podpisana na zebraniu wiejskim. W deklaracji zgodzili się na bezpłatne udostępnienie gruntu bez możliwości ubiegania się o jakieś pieniądze. Jakbym nie widział tego na własne oczy to bym nie uwierzył, że mają tak stare rzeczy (lata 60-te). Koledzy wyżej macie racje, samemu nic nie ugra człowiek. To jest robota dla specjalizującej się w takich sprawach kancelarii.

Ok, ale co mnie obchodzi ktoś kto już nie żyje? To było jego a dziś jest moje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

hej koledzy dawno nikt sie nie wypowiadał w temacie piszę w związku z planowaną budową linni 400kV grudziądz-pelplin-gdańsk planowany przebieg trasy przechodzi przez moje działki może ktoś już rozmawiał o wynagrodzeniach za słupy i pas technologiczny z firmą SAG elbud ?

 

Kokosów nie dostaniesz, najlepiej żebyś słupa na polu nie miał, bo za słup jest płacone coś około 1500zł za jedną nogę. Co do pasa służebności to przy 400kV ma szerokość 70m a płacone jest około 20-30k za hektar takiego pasa jednorazowo, tak samo za słup.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Witam na mojej działce będzie przebudowa linii 110 Kv mam zaproszenie do rokowań w sprawie służebności przesyłu wydzielone mam 5000 m2 bez słupów. Pytanie na co zwrócić uwagę i ile domagać się za służebność. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko energetyka  na moim  polu ma zamiar przebudowaclinie energetyczną słupy chce nowe wstawic i przestawic je w inne miejsce ajachce zeby przeszli kablem ziemią i czy moge im sie postawic i nie pozwolic słupów postawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi za ustanowienie służebności na czas użytkowania linii (a czas ten przewidują minimum 50 lat) dla pasa technologicznego który towarzyszy linii 400kW (szerokość 70m), na moich gruntach o powierzchni około 1,4ha klasy IV, zaproponowali około 2zł/mCzyli niespełna 30 tys zł.

 

Co o tym sądzić, mam się zastanowić do końca lutego. Linia ta obejmuje 8 moich działek, dla każdej z nich była przygotowana opinia rzeczoznawcy. Padło stwierdzenie że jeśli się nie godzę na te warunki to mogę sobie zrobić takie ekspertyzy na swój koszt u niezależnego rzeczoznawcy i mogę zyskać lub stracić 10% gdyż oni w swoich ekspertyzach zakładają 10% błąd w obie strony, na korzyść jak i nie.

 

Linia Kozienice - Siedlce. Wiem że są tu na forum ludzie z tych rejonów, proszę o wypowiedzi ile wam zaproponowano za m2 ustanowienia służebności dla tej linii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj