Prawo4i4Finanse

Odszkodowania za słupy energetyczne

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

Masz złe założenia ;)

Założyłeś teraz że pozostaje sąd. To jest błędne założenie bo od niego zaczynasz coś załatwiać. Ja się bujam sporo po urzędach, instytucjach i jak nie jestem obeznany w temacie to pracownik robi tak aby mu wyszło dobrze, jak jestem obeznany w temacie to chce się ten pracownik mnie pozbyć ;)

Najlepsze jest pisanie pism, doradca prawny i sąd. Musimy się niestety z tego nauczyć korzystać bo:

- molochy nas zjedzą,

- będzie łatwiej z sąsiadami załatwiać sprawy ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMEK_11    2

Nie bardzo rozumiem tą cyfrę ? , czy Polska nigdy już nie będzie normalnym cywilizowanym krajem , przecież jak się korzysta z czyjejś własności to chyba normalne że trzeba płacić , mam zniszczoną ziemię , nie mogę się budować ani sprzedać ,nawet drzewa nie mogę wyciąć gdyż linie idą tak nisko że obecnie firma prowadząca wycinkę nie podejmuje się wycinki bez wyłączenia Lini , Gdybym sprzedał to liczę ok 20 działek budowlanych u nas 1m2 nie uzbrojonej działki oscyluje ok 50 zł , gdy jest ciepło i wilgotno to nie ma co tam chodzić bo trzeszczy jak zepsuty traktor , a Zakład energetyczny mówi mi że to bezpiecznie i mogę tam pracować . Inspektor powiedział mi że prace pod takimi obiektami można wykonywać jedynie posiadając uprawnienia ,pisemne polecenie pracy i wykonywać minim w 2 osoby gdyż są to prace zaliczane do prac szczególnie niebezpiecznych . Czy tylko sąd pozostaje ? , podobno nie warto brać rzeczoznawcy własnego bo sąd i tak powołuje własnego biegłego sadowego ?

100 000-150 00 minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwek96    0

Masz złe założenia ;)

Założyłeś teraz że pozostaje sąd. To jest błędne założenie bo od niego zaczynasz coś załatwiać. Ja się bujam sporo po urzędach, instytucjach i jak nie jestem obeznany w temacie to pracownik robi tak aby mu wyszło dobrze, jak jestem obeznany w temacie to chce się ten pracownik mnie pozbyć ;)

Najlepsze jest pisanie pism, doradca prawny i sąd. Musimy się niestety z tego nauczyć korzystać bo:

- molochy nas zjedzą,

- będzie łatwiej z sąsiadami załatwiać sprawy ;)

Możesz troszkę jaśniej ?

składać do sądu , czy dalej pisać pisma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a masz wiedzę prawniczą?

Ja ostatnio zaczynam szukać rad u prawnika jak nie znajdę na forach.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwek96    0

wiedzy nie mam tylko tyle co wyczytałem na forach , i z internetu wiem więcej niż powiedzieli mi prawnicy .

prawnicy jak dotąd to oskubali mnie z kasy i nie dostałem żadnego pisma od zakładu energetycznego , a prawnicy twierdzą że pisali w moim imieniu .

Pisząc sam odpisują za każdym razem , ostatnie pismo to przysłali mi umowę o służebność przesyłu i chęć jej podpisania , ale za śmieszne pieniądze .

Wyczytałem gdzieś na forum że liczy się 1% wartości 1m2 gruntu x powierzchnia pod linią 15m od osi w obie strony + droga dojazdowa szerokości 2,5 ma i wszystko mnoży przez 99 lat , oraz jednorazowa gotówka za chęć podpisania służebności mi wychodzi ponad 300 tyś zł. ale pewności nie mam żadnej czy to dobrze .

Wiem prawie na bank że nie warto brać rzeczoznawcy gdy ma się zamiar walczyć w sadzie , bo to podważają i sąd zleci wycenę biegłemu sądowemu , tak więc nie warto płacić przed rozprawą .Problem polega jedynie na tym aby dobrze umotywować swoje roszczenia i udokumentować mądrze , bo często sąd podchodzi do tego tak : o przyszedł sobie gość wyssał z palca sumę i chce kasy . w necie jeden gość pisał że trzeba mieć mapki , zdjęcia itp. dziś wycinali mi drzewa mogące przewrócić się na linię , na moją prośbę i musieli wyłączyć 220Tyś. V bo pracownicy bali się wejść , a oni mi pisali wcześniej że linia i słup są bezpieczne i mogę śmiało tam pracować , wycieli fakt ale teraz jest dopiero bezpiecznie cienkie 15 m drzewa kołyszą się na wietrze jakieś 9 m do lini która wisi tak wysoko że z rozbiegu przy pomocy szpadla bym ją przeskoczył Panowie jam mam powoli dość , żebym kuźwa na własnym polu nie mógł bezpiecznie pracować to kpina jakaś .

Pomocy bo dostaje kota i zrobię coś głupiego wreszcie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sasza300    0

Ja sam walcze z zakładem energetycznym już rok.Samemu nic nieudało mi się wskurać,na moje pisma nieodpowiadali wcale albo pisali że sasiedzieli sobie grunt pod liniami energetycznymi.Zleciłem sprawe kacelari adwokackiej ,złorzyłem pozew o ustanowienie służebnosci.Pierwsza rozprawa już w listopadzie.Radze sie spieszyć bo moja wprowadzic ustawe odnośnie lini enrg.i każdamu wypłacą jakiś 1tyś za słupa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Każdy pisze że walczy ale nie ma nikogo co już coś wywalczył.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

bo może nic nie wywalczyli ;[:( znajomy walczył z rok i se wywalczył ok 900 zł za te słupy , a w nagrodę za wygraną 9000 kosztów sądowych (biegli ) taka to u nas sprawiedliwość . :wacko:

 

A z innej beczki mam 1,5 słupa 220 000 v i mają coś tam robic po badaniach( wymiana fundamentów ) ile za udostępnienie dojazdu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Więc gdzie sens walczenia ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Dużo osób otrzymuje wynagrodzenie w drodze polubownej ale się tym nie chwalą bo mają zapis w aktach notarialnych o zachowaniu poufności.

Z uwagi na popularny obecnie temat wynagrodzeń za bezumowne korzystanie z gruntu przez firmy przesyłowe oraz służebność przesyłu pragnę poinformować że nasza firma z sukcesem podejmuje się takich spraw.

tel: (22) 213 02 34

 

kom. 880-777-685

Edytowano przez slupyenergetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Sam podpisałem akt na służebność przesyłu ale nikt nie zabronił tego nagłaśniać (zachowanie poufności ) Reszta działek czeka na sprawę w sądzie.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

za jakie słupy ,dlaczego reszta do sądu,sam dochodziłeś swojego czy z pomcą?opisz trochę jak możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sasza300    0

kolego sPiotr,ja mieszkam na terenie małopolski w moim rejonie jest problem dogadania sie z PGE,odnosnie służebności przesyłu.jesli możesz to napisz ja udało ci się dogadać z energetykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Wszystko opisane w KW

ODPŁATNIE I NA CZAS NIEOKREŚLONY SŁUŻEBNOŚĆ PRZESYŁU, POLEGAJĄCA NA PRAWIE KORZYSTANIA PRZEZ WŁAŚCICIELA SIECI Z DZIAŁKI NR 400, W CELU WYKONANIA CZYNNOŚCI EKSPLOATACYJNYCH W PEŁNYM ZAKRESIE WYNIKAJĄCYM Z PRZEPISÓW PRAWA TJ.PRAC REMONTOWYCH, PRAC MODERNIZACYJNYCH ORAZ PRAC ZWIĄZANYCH Z ROZBUDOWĄ SIECI Z OBOWIĄZKIEM PRZYWRÓCENIA TERENU DO STANU PIERWOTNEGO NA KOSZT WŁASNY WŁAŚCICIELA SIECI, DOTYCZĄCYCH SIECI DYSTRYBUCYJNEJ, STANOWIĄCYCH WŁASNOŚĆ SPÓŁKI POD FIRMĄ: TAURON DYSTRYBUCJA SPÓŁKA AKCYJNA Z SIEDZIBĄ W KRAKOWIE, TJ: -POSADOWIONEJ NA DZIAŁCE NUMER 400 LINII NAPOWIETRZNEJ WN O SZEROKOŚCI PASA WYNOSZĄCYM 4,25 MB OD JEJ OSI Z OBU STRON (TJ. SZEROKOŚĆ PASA 8,5 MB) WZDŁUŻ 182 MB TORU LINII, CO DAJE POWIERZCHNIĘ O WIELKOŚCI 1263,6 M2, -POSADOWIONEJ NA DZIAŁCE NUMER 400 LINII NAPOWIETRZNEJ SN O SZEROKOŚCI PASA WYNOSZĄCYM 2,3 MB OD JEJ OSI Z OBU STRON (TJ. SZEROKOŚĆ PASA 4,6 MB) WZDŁUŻ 90,6 MB TORU LINII, CO DAJE POWIERZCHNIĘ O WIELKOŚCI 393,7M2, A PONADTO NA PRAWIE WSTĘPU NA OPISANĄ WYŻEJ DZIAŁKĘ GRUNTU WRAZ Z NIEZBĘDNYM SPRZĘTEM I ŚRODKAMI TRANSPORTU W CELU SWOBODNEGO DOSTĘPU DO ZLOKALIZOWANYCH NA TEJ DZIAŁCE URZĄDZEŃ ELEKTROENERGETYCZNYCH WYMIENIONYCH POWYŻEJ.

To działka którą nabyłem rok temu i proponowane polubowne załatwienie sprawy było dla mnie do przyjęcia.

Natomiast pozostałe działki mam już 10lat i naliczona kasa za służebność była nie do przyjęci i sprawa poszła do sądu.

 

Sprawę prowadzi mi firma http://www.lunda.com.pl/kontakt.php

na pw mogę podać nr tel. do mojego agenta . aby osobiście rozpoznać swoją sprawę.

Edytowano przez S-Piotr

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sasza300    0

Dzieki za informacje.Mam jeszcze jedno pytanie jaką kwote ustalił sąd za 1m2 służebności gruntu?jesli niejest to tajemnicą.U mnie rzeczoznawca wycenił 2zł za 1m2 zajętego gruntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Sprawa jeszcze nie stanęła na wokandzie ,tylko wiem że muszę szykować około 7 tyś na opłacenie biegłych.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

te 2 zł to na miesiąc czy rok,przy jakim napięciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sasza300    0

W moim przypadku 2 zł /1m2 na1rok mnożymmy to jeszcze przez 10lat ,bo tylko tyle doprzodu można wyliczać służebność przesyłu.Na lini sredniego napięcia.

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

sasza coś mi się zdaje że jesteś naganiaczem który nagania głupich chłopów do firm które biorą kasę za walkę w sądzie. Przykładowo ktoś ma 1ha ziemi w pasie przesyłowym i dostanie 20k co roku za służebność? Wolne żarty nikt tyle nie będzie płacił bo niby skąd pieniędzy nabiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sasza300    0

Nie jestem żadnym naganiaczem,jestem rolnikiem tak jak wiekszość na tym forum.Kwota jaką podałem jest orjętacyjna.To sąd poprzez biegłych ustala ostateczną kwote jak się należy.JA sam poprzez adwokata walcze o swoje.A firm biorą prowizje bardzo dużę,wiem bo się orjentowałem.

pisze tutajbo chciałbym abyśmy my chłopi pomagali sobie wzajemnie w walce z wszechwładnymi firmami energetycznymi!

Edytowano przez KRISTOFORn
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio124d    7

Witam

W mojej miejscowości istnieje linia średniego napięcia 15kv x 2 linie. W przyszłym roku ma zostać rozpoczęta modernizacja i przebudowa tych dwóch lini w jędną 110kv ( czyli 6 drutów) W związku czym firma pkp energetyka S.A. warszawa wysyła przedstawicieli o ustalenie służebności przesyłu. Na dzień dzisiejszy proponują mi 15 tyś. zł. za za pas energetyczny 504mb. i o szerokości 10mb.

Próbuje również starać sie o służebność i odszkodowanie za 10 lat wstecz za pośrednictwem firmy " ORION" firma wyliczyła mi za linie 15kv czyli 10 lat wstecz 23 tyś. zł. a za nową mająca powstać linie 110kv na służebność 10 lat 38 tyś. firma w zamian chce 3600zł wpłaty i 15% od wygranej.

Pomóżcie co mam robić sam się starać czy współpracować z firmą?

Ja pochodzę z Warmii może moje informacje komuś się przydadzą.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Jeżeli rzeczywiście dostał byś te 38k to się staraj bo pkp energetyka da Ci te 15 tysięcy ale za służebność dożywotnią a nie na 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio124d    7

A tym bardziej że PKP to inwestycją linii Gdańsk- Warszawa dotowana funduszami z UE gdzie mają czas na wykonanie 2015 roku.

Dlatego przedstawiciele z PKP jeżdżą straszą i kombinują żeby za wszelką cenę ludzi oszukać i podpisać umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A znacie może jakieś przepisy prawa, o które można się opierać w pismach do zakładu energetycznego?

Albo o jakie przepisy opierają się w odpowiedziach na pisma?

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj