misio17171

czy opłaca się gospodarować na 8 ha

Polecane posty

misio17171    0

myślę czy opłaca się gospodarować na 8 ha?

mam dwa c-360 i podstawowy sprzęt

myślałem też nad tym żeby chować krowy mleczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Z 8 ha to możesz wyżyć jak warzywa będziesz uprawiał.

Z 12 krów mlecznych (tyle utrzymasz z 8 ha) nie wyżyjesz chyba że mleko w mlekomacie będziesz sprzedawał po 15-2 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Tak jak wajdek pisze warzya lub sad lub truskawki, maliny. A jak tego nie lubisz to bydło mięsne jak masz budynki. Krowy mleczne duzo jedzą. Raczej nie utrzymałbyś się z 12 krów. Ja na twoim miejscu bym inwestował w opasy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2    0
Napisano (edytowany)

Moim zdaniem warto gospodarować na 8 ha,teraz mleko już ma lepsze ceny niż kiedyś nigdy nie wiadomo czy nie bedziesz myślał za kilka lat o powiększeniu gospodarstwa więc moim zdaniem powinieneś zacząć gospodarzyć :rolleyes:

Edytowano przez dawid2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2    0

gospodarz na tych 8 ha będziesz miał z mleka co miesiąc pieniądz a z bydła mięsnego ani z warzyw nie masz dochodu stałego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

takie tematy po prostu mnie śmieszą :lol: :lol: :lol: :lol: to nie wiesz czy w tej chwili rodzice dobrze z tego żyją, ????

 

dla mnie 8 ha to na tym da się spokojnie wyżyć

4ha ogórka gruntowego

2ha cebuli

2ha ziemniaka

 

Zbiory nie nakładają Ci się w jednym czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Te ceny mleka obecnie nie są wcale takie wysokie patrząc na inne ceny żywności czy paliwa tak naprawdę te 1.30 czy 1.50 to tak naprawdę jak 1.05-1.00 chyba że ktoś ma 50 dojnych i wydajność 7500 8000 tyś od krowy.

Jeśli nie masz w pobliżu żadnych dużych gospodarzy i ziemi trochę jest i wiesz że będzie wyprzedawana to można spróbować jak najbardziej ,ale jeśli jesteś na około obstawiony gospodarzami którzy mają po 50 70 ha i niema już ani 1 ha do kupienia to nie ma co się rwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

najlepiej iśc do pracy a nie bawić się z głównem w życiu nie wyżyjesz na 8 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzik90    6

Ja na Twoim miejscu na tych 8 ha zasiałbym troche rzepaku i troche pszenicy.Moze coś jeszcze na sprzedaz.I poszedłbym do pracy.A ziemia to byłoby takie dodatkowe źródełko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Da się żyć z 8ha tylko z głową. 2ha brokuła lub kalafioru, 2h fasoli lub jakiegoś strąkowego jaki w waszym regionie jest uprawiany i 4ha pszenicy, kawałek ogrodu dla siebie aby ograniczyć koszty zakupów warzyw i można żyć i to w miarę dostatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Opłacać to się opłaca ale wyżyć z tego się nie da.

Lepiej pracuj gdzieś na etacie a na tych 8h zasiej jakieś zboża,przy tym aż tak dużo roboty nie ma.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MATUS2    3

może by się opłacało jak byś jeszcze miał coś w dzierżawie, <_< chociaż 3,4 ha, wtedy nastawic sie na produkcje mleka i git B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio17171    0

Moim zdaniem warto gospodarować na 8 ha,teraz mleko już ma lepsze ceny niż kiedyś nigdy nie wiadomo czy nie bedziesz myślał za kilka lat o powiększeniu gospodarstwa więc moim zdaniem powinieneś zacząć gospodarzyć :rolleyes:

zgadzam się. Raczej nastawie się na mleko. bo o opasach nie ma mowy poniewasz teraz idą do dołu a mleko jeszcze nie jest tak źle. Pomyśli się o dzierżawie :D

 

a na jakie dofinansowania mogę liczyć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Ciekawe że ja mam 5 ha +plus 2ha łąki + ok 5 dzierżawy i jakoś żyje mam ok 20 krów i daję rady. Najlepiej siedzieć i nic nie robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tylko ty się nie pytałeś czy coś się opłaca. Nie wróże autorowi przyszłości bo skoro sam nie wie co robić to co skąd mamy my wiedzieć? Gdyby był przedsiębiorczy to sam by już kombinował co posiać, zasadzić czy chować aby mieć z tego pieniądze. Kolejna osoba która chce się nie narobić a zarobić. Niedługo pojawią się tematy typu "chce kupić ziemię i skąd wziąć pieniądze na to?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wajdek85    5

Zgadzam sie ze StasiekS.

Pytając się czy można wyżyć z 8 ha oznajmia że niema pojęcia o gospodarce, gdyby je miał, to zamiast pytać na forum usiadłby i policzył co w jego regionie najbardziej się opłaca. Jeżeli do tej pory nie miałeś krów i nie masz dla nich budynków, to koszt budowy na te 12 krów to jakieś 200 tyś zł. Przy 8 ha to na żadne na dzień dzisiejszy dofinansowanie nie masz co liczyć. Modernizacji już niema, na młodego rolnika masz za mało ziemi i kredytu preferencyjnego też nie dostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

chłopie, o takie rzeczy się nie pyta, bo to jest tak samo jakbyś pytał się kolegi o opinię na temat dziewczyny, to Ty musisz wiedziec czy ci się to opłaca/może opłacać. liczy sie twoj pomysł i twoje umiejętności, bo to know how jest zawsze kluczem do sukcesu.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziedzic666    0

To czy z 8 ha wyżyje to zależy tylko i wyłącznie od niego...na necie na pewno nie znajdziesz odpowiedzi bo nie wiemy jaka jest jego sytuacja np. w okolicy,

z 10 km ode mnie mieszka starszy gość co ma 5 ha, rozejrzał się dookoła-kupił beczke asenizacyjną i na wywozie nieczystości dorobił się tak że dziś świadczy usługi od orki po zbiór, kilku ciągników, kombajnów i mase sprzętu który na pewno mu nie potrzebny na te hektarki więc albo kombinuj i działaj albo sprzedaj i nie męcz się i nie wegetuj...pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj