Ginterpol

Oszczędność spalania paliwa

Polecane posty

timasz    55

Przyznam szczerze ze jestem zaintrygowany szczegolnie dla tego iz z ta instalacja wspolpracuje agrotron co swiadczy iz nowsze konstrukcje tez moga takie zasilanie zniesc (tylko ciekawe jak dlugo)

@ Ginterpol- ile godzin przepracowal twoj agrotron z ta instalacja?

 

Moze ktos inny tez juz takie cudo zamontowal i jest sklonny zamiescic fotki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0

Czyli co?? teraz ten zawór montujesz na końcu tego parownika który masz zamiar zrobić na "wydechu" i bezpośrednio z zaworu dajesz parę na kolektor ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

A czy jesteście Panowie w stanie wytłumaczyć - co przynosi większe "oszczędności" - wtrysk pary, czy wtrysk wody. Pytam się bo aktualnie mam prowizoryczny wtrysk wody i nie wiem czy jest sens (jak dla mnie) montować wtrysk pary.

 

@Ginterpool - wg mnie robiąc wtrysk pary, niwelujesz zalety intercoolera, jednocześnie podnosząc lepsze odparowanie paliwa. Czyli wg mnie suma sumarum wynik wyjdzie = 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

Z tego co ja wiem to zimna woda pod wpływem zapłonu w siniku zwiększy swoja objętość o 22-razy, poza tym łatwiej ja dawkować do silnika niż parę. A czy para zamieni się w wodór i tlen pod wpływem zapłonu ???? no nie wiem.

Wiec ja jak kolega wyżej obstawiam wodę sam chce przetestować to przy mtz. Schemat mam już w głowie, tak aby rożna ilość wody była podawana w zależności od obrotów silnika.Jak tylko go przeleje na kartkę to go przedstawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Można również spróbować 50%woda/50%metanol - wtedy woda "łatwiej" zwiększy swoją objętość/zamieni się w parę. Raczej wątpię aby ta woda/para zamieniła się w wodór i tlen.

 

Ja przetestowałem tą wodę na władimircu (czy oszczędność jest to jeszcze nie wiem). Po podaniu wody wymieszanej z zimowym płynem do spryskiwaczy silnik zaczął pracować "miękko" co bardzo wyraźnie słychać, a z komina szło jak z lokomotywy.

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek83    3

Oszczędność pewnie będzie dopiero wtedy, gdy silnik poprzez parę czy wodę uzyska większa moc i będzie można dawkę paliwa na pompie zmniejszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

z mojego długiego tentegowania w głowie wyszło że pracujący silnik o pojemności 8l z obrotami 2tys/min zużywa około 500m3 powietrza w zależności od obciążenia co przekłada się na doładowanie... i zużywa około 30l paliwa. już pisałem że najlepiej dodać jest też 30l wody tyle samo co paliwa....

teraz podając tą wodę w postaci pary nawet o temperaturze 200 stopni (30x22) mamy 660 litrów gorącego gazu/godz.

po połączeniu 500.000 litrów powietrza o temperaturze 20stopni z parą w ilości 660litrów o temperaturze 200 stopni co chyba przesadziłem... już mi się nie chce liczyć...... to tak jak byś pluciem w kałuże chciał ją podgrzać..

co wszystko i tak przelatuje jeszcze przez interculler który chłodzi powietrze podgrzane przez turbinę.

jeszcze jedna sprawa to z wody kamień będzie się osadzał w cylindrach.. a z parą eliminacja kamienia nastąpi w "czajniku".

następna sprawa to para jest bardzo mocno rozdrobniona i dobrze zmiesza się powietrzem gdzie podejrzewam że w kontakcie z powietrzem zaraz zamienia się w wodę (mżawkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

nie próbowałem i w najbliższym czasie nie mam zamiaru. kolego musiał byś poszukać informacji na temat wodoru. ja na szybkiego znalazłem i kawałek wkleiłem:

 

przechowywanie 13 kg wodoru umożliwia przejechanie pojazdu na dystansie co najmniej 500 km z pełnym obciążeniem. Sprężony wodór (250 atm, 20°C) wymaga zbiornika 650 litrowego, zaś skroplony 184 litrowy. Dla porównania odpowiadająca ilość benzyny wymaga jedynie zbiornika 70 litrowego.[7] Jak widać zbiornik wodoru musiałby być bardzo dużych rozmiarów, co nie jest ekonomiczne.

 

trzeba jeszcze dodać że aby wodór był skroplony to musi być temperatura -253 stopnie Celsjusza.. bliska zamarznięciu wszystkiego (-273)

.

następna sprawa to z jednego litra wody uzyskujemy tylko 11% wodoru.

 

jak chcesz wzbudzić zainteresowanie wodorem lub rozreklamować produkt tak zwany HHO (w allegro wpisać hho) to załóż nowy temat. może i system działa w samochodach osobowych ale nie w ciężarówkach tym bardziej w ciągnikach bo już paru kolegów się przejechało. dwóch zwróciło po miesiącu bo już mieli umowę że jeśli nie będzie działać to zwrot kasy...

 

to jest temat o wodzie!!!

Edytowano przez Ginterpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

tutaj jest schemat takiej instalacji i to podobno działa http://quanthommesuite.pagesperso-orange.fr/imagesreal05/fichespadapte.pdf'>http://quanthommesuite.pagesperso-orange.fr/imagesreal05/fichespadapte.pdf

 

http://quanthommesuite.pagesperso-orange.fr/imagesreal05/fichespadapte.pdf

tutaj ciągnik zasilany taką instalacją

tutaj już wyższa szkoła jazdy, elektroliza

Edytowano przez prometeusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

A tak żeby nie zakładać kolejnego tematu. Znalazłem linka http://allegro.pl/system-oszczednosci-paliwa-deere-fent-manitou-i2029427514.html

Heh z ilości informacji na stronie jak i po zawartości pdf z tej strony można chyba wnioskować, że oszczędność dzięki air-tech system (;p) polega chyba na perswazji psychologicznej, że oszczędzamy niż na faktycznym mniejszym zużyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

tak jak napisałeś.. jak nie będę wiedział co z kasą robić to przetestuję te cuda.. puki co na razie stąpam po "wodzie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daizor    23

Jak by tak podliczyć te wszystkie cuda:

Air-tec system - 15% oszczędności

elektroliza i wodór/tlen - gdzie niegdzie i podają, że 50% oszczędności

 

to mamy już 75% :D

trzeba jesio pare wynalzaków znaleśc na necie i do stówy dociągniemy, a może i przekroczymy 100% i wtedy jesio będziemy z baków rope wytankowywać regularnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Jeśli chodzi o zasilanie parą, to może łatwiej/efektywniej byłoby pobierać ją z tłumika - coś na zasadzie recyrkulacji spalin. Do kolektora dolotowego wtrysk wody powiedzmy 1 raz na x sekund, a z tłumika bierzemy parę.

 

A wiecie może co bardziej się rozpręży/zwiększy swoją objętość w komorze spalania:

1. 2 ml wody, czy

2. para wodna, która powstała z tych 2 ml wody?

 

 

Może nie w temacie zasilania wodą, ale....

http://styl-zycia.ekologia.pl/eko-technologie/Samochody-pojada-na-krowi-mocz,9620.html

Edytowano przez kartofelz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

jaka temperatura musi być aby para wodna zamieniła się w wodę?? chyba odpowiedziałeś sobie na pytanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Mocno odkopie temat, :ph34r: głównie zwracam się Ginterpol, przez te lata doszliście do jakiegoś wniosku? warto się tego podejmować? Jak z żywotnością silników? Od jakiegoś czasu bardzo myślę o tej instalacji do 360 3p żeby podawać skroploną wodę, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jeżeli ktoś jest zainteresowany opatentowanym urządzeniem Econokit i oszczędnością w maszynach rolniczych,samochodach cięzarowych od 5% do 27% paliwa zapraszam do kontaktu z z nami econokit@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

Z moich obserwacji wynika, że kierowcy w PL nie potrafią jeździć ekonomicznie. Gazują, dochamowują - przest to auta spalają masakrycznie dużo paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najpierw puknij się dobrze w czoło idioto, zmuszać do wyprzedzania.

A co jak ktoś jeździ przepisowo to zawali droga.

Mieszkam przy głównej drodze i tyle co widziałem wypadków w tym śmiertelnych to  też jestem zawali drogą bo staram się przepisowo jeździć.

A spróbuj skręcić w lewa na krzyżówce i nie 'wymusić' osobówce  jak cię wyprzedza bo kawałem prostej zobaczył.

Dlaczego podają że teraz jak jest ciepło i ładnie to wypadków jest z 50% więcej, bo idioci po drogach jeżdżą którzy myślą że jak mają parę koni pod maską to mogą wyprzedzać na krzyżówkach  i wcale z ciągnikami i innymi uczestnikami  nie liczą.

 

Mi 20 lipca busem idiota wjechał w  kombajn. W wózek w heder. Wózek wyrwał  zaczep w kombajnie rozerwał oponę a tyłu, heder  z wózka wyrwało walnął w kombajn  wpadł do rowu. Uszkodzony cały tył w kombajnie heder w pałąku  do wymiany. Koszt z 80 tyś a wózek z hedera wbił się 1,5 metra w  busa między silnik i doszedł do nóg kierowcy.

Wypadek na prościutkiej drodzę o 22  wieczorem, kierowca widział światła i koguty bardzo dobrze, CZEMU WJECHAŁ, nie ma pojęcia, więc ty może za niego odpowiesz bardzo szybki człowieku ?  Zmuszany do wyprzedzania przez zawali drogę.

Dla mnie już jesteś IDIOTĄ. I samobójcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronson    2

Stary, wrzuć na luz. Coś żeś się tak zdenerwował. Czy ja powiedziałem, że zawalidroga, to ktoś kto jedzie zgodnie z przepisami? Mam na myśli osoby, które na 90tce, jadą 60 lub 70 km na godzinę. Albo zaczynają zwalniać na 2 km przed manewrem skrętu. na skrzyżowanie. Albo ruszają 2-3 sekudny po tym, jak zmieni się światło na zielone. Jeździłem we Włoszech i jeżdżę w Polsce i widzę doskonale różnice. Podczas jednego cyklu świateł, który trwa tyle samo co w PL, we Włoszech przejeżdża 30% aut więcej. Mają większą werwę. Przez to mniejsze korki. Rozumiesz o co mi chodzi czy nadal będziesz wyzywał od idiotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Na 90-tce jedzie 70km/h i przez 10 km ma włączony lewy kierunek.... Mało to razy się za takim głąbem jechało.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj