Skocz do zawartości
asharot

Po remoncie drogi nie mam wjazdu na pole !!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pole
asharot    176
Napisano (edytowany)

Zacznę od tego że mostek na pole był co najmniej od 60lat,a ja nie jestem zbyt biegły w sprawach prawnych.

Przy okazji remontu drogi publicznej poprawiono rowy i teraz nie mam wjazdu na pole,rów jest "pod pas".

Można wjechać od drugiej strony ale trzeba nadłożyć 4km,jak na ciągnik albo kombajn to trochę dużo.

Moje pytanie:

-Czy panowie co kopią rowy robią to według jakieś mapki,czy jak popadnie?

-Gdzie się udać aby sprawdzić czy faktycznie ma być tam wjazd na pole?

Działka jest 30X1000metrów między domami z możliwością zabudowy.

Edytowano przez asharot

yahooo777    698

Najpierw do gminy, później do geodezji, a jeszcze przed tym wszystkim luknij sobie mapki i zobacz czy ten mostek jest w planach, bo jeśli jest nie ma innej opcji, tylko oni muszą wstawić go z powrotem, u mnie po czyszczeniu i poszerzeniu rowów kręgi zostały zdemontowane ale po dwóch tygodniach przywieziono nam nowe, fakt-sami musieliśmy wstawić je ale to dla nikogo chyba nie jest większy problem

przemrolnik    13

U mnie jak tak jest, to na pole każdy u siebie ma, a jak nie ma to wkłada 2 betonowe rury zasypuje ziemią (ładowarką bądź turem) i ma. I nikt sie nie czepia, a jest ładnie zrobione i każdemu pasuje. ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

ltz55aluki    0

samowolka ;[

kolego do gminy i musza ci mostek zrobic lub przynajmniej dac betony albo rure.. staraj sie o to na pewno dostaniesz:)

a jak nie to w leb:D

chaner123    5

czy budowę tej drogi już zakończyli?, czy inni mają jazdy i ty tylko nie masz?, w tamtym roku miałem podobny problem ze skoszeniem 1 pola drogę zrobili, głęboki rów, a wjazdu żadnego dopiero później się wzieli teraz mam wjazd szeroki na 4 metry :)

zetores    15

u mnie most jest dryn od studni, moze byc i od szamba. ja jeszcze na te dryny polozylem siatke i zalalem jeszcze betonem, i jak narazie nie widac zadnego pekniecia, A drugi mam ze słupów telefoniczny, most jest przez rzeke(ok. 3 metrow szerokosci)

Przemas15    0

U mnie w tamtym roku gmina robiła drogę i jeden urzędnik przychodził do rolników i mówił gdzie będą nowe mostki

jacus    100

u nas kopali w tym tygodniu rowy i sprawa tak wyglada,jesli dzialka jest budowlana to trzeba miec zezwolenia, pozwolenia, plany itp, jak zrobisz bez tego to ci rozwala jak jednemu znajomemu,jedna dzialka moze miec tylko jeden wjazd.

z rolnymi to urzedniczka wila sie przez telefon-chyba sama nie znala przepisow,wiec pozniej napisze jak to wyglada,z jej slow wynikalo ze mozna sobie samemu zrobic wjazd.

asharot    176

To są wjazdy bez żadnych przepustów.Robili tak że gdzie są wjazdy to zostawiali a na reszcie kopali rów.

Wszystkim zostawili tylko nie mnie.Robotę już zakończyli bo to tylko 1km był.

Mieszkam 5km od tej działki bo inaczej by to wyglądało ja bym był na mjejscu,jutro startuje do gminy. ;[

bobytempelton    158

Rów wchodzi w skład pasa drogowego, prawnie pas rowu jest to pas o szerokości 2m od drogi o nie niższej randze jak gminna, tzn. nieważne czy ta droga ma 3m, czy 8m szerokości,pas po dwa metry od drogi z obu stron należy do zarządcy drogi, czyli do gminy, powiatu, czy gddkia, i mogą sobie na tym pasie robić co im się podoba nawet kopać 2 metrowe rowy, bez niczyjej zgody, poza tym no nie wiem jeżeli masz w twoim urzędzie gminy jeżeli jest to droga gminna , nie pracują same snoby to może coś wskórasz, bo w moim przypadku najlepiej działa postawienie ich przed faktem dokonanym , tzn udokumentować to że nie wstawili mostku, normalnie zdjęcie z datą , lub znalezienie świadka najlepiej sołtysa, następnie kupno rury czy przepustu i zaniesienie rachunku do zarządcy drogi

asharot    176
Napisano (edytowany)

Byłem dziś w Powiatowym Zarządzie Dróg,gościu najpierw powiedział że jeśli nie ma wjazdu to pewnie go nie było.

Zdziwił się jak wyciągnął plan,wjazd jest zaznaczony jak byk!!! Powiedział że najbliższym czasie go odbudują.

Przy okazji na planie spojrzałem na sąsiadów bo widzę że po remoncie drogi mają drugi wjazd na posesje,oczywiście na planie go nie ma.Wniosek z tego taki że wszystko zależy od operatora co kopie rów i tego kto ile włoży mu do kieszeni.

Edytowano przez asharot

hubertuss    492

Wjazdy robią tam , gdzie były kiedyś założone zgodnie z projektem. Jak wjazd był dziki nawet od 60 lat to nie ma co się udzić, że go odbudują. U nas też niedawno robili drogę. Przy jednej mającej może 30 lat wszystkim powkładali dryny. Prz drugiej niedaleko, istniejącej już dawno gdzie każdy sobie dryny powkładał. Wyjeli je zabrali i każdy wjazd robi na nowo sam. U mnie naszczęście rów był płytki przerzuciłem parę skib płogiem i droga ok.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Aries
      Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.

Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.

Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.

====================================================
      4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno

*   *   *
      1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
      W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
      http://www.informacj...ug-nowych-zasad

Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
    • Przez coolman111
      Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?

Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
      Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/

Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
    • Przez jestem_z_miasta
      Cześć, 
      mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
      I nie wiem co z tym zrobić. 

Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 

Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 

Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  

dzięki!
    • Przez Arni
      Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
      Jak to było u was?

Pozdro Arni