fortschritte514

pilne ustawienie pierscieni

Polecane posty

Grabcio    28

No chyba tak jak zwykle zgarniaki na dole tłoka a uszczelniające na górze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paszko5    0

No chyba tak jak zwykle zgarniaki na dole tłoka a uszczelniające na górze.

Grabcio !!

Zapomniałeś dodać, że frezy pierscienia do dołu.Ponadto zwróc uwage przy zakładanju głowicy,aby tuleje cylindryczne o 1,25mmbyły poniżej bloku.Niewiedza na ten temat kosztuje-częste wymiany uszczelki.

Wkurzją mnie te wasze skruty ! Mówcie po Polsku a nie po polskiemu!Od góry tłoka nakłada się pierscien :

I -uszczelniajacy.

II -prowadzący.

III -smarujący- a nie "zgarniaki",żeby radzić-trzeba b. dużo na ten temat wiedzieć,mieć praktyke,słyszałes gdzieś dzwony dzwoniły, lecz nie wiesz w którym kosciele!

Pozdrawiam i prosze sie edukować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

1,25 mm poniżej bloku dotyczy wszystkich ciągników czy tylko wspominanego modelu?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Grabcio !!

Zapomniałeś dodać, że frezy pierscienia do dołu.Ponadto zwróc uwage przy zakładanju głowicy,aby tuleje cylindryczne o 1,25mmbyły poniżej bloku.Niewiedza na ten temat kosztuje-częste wymiany uszczelki.

Wkurzją mnie te wasze skruty ! Mówcie po Polsku a nie po polskiemu!Od góry tłoka nakłada się pierscien :

I -uszczelniajacy.

II -prowadzący.

III -smarujący- a nie "zgarniaki",żeby radzić-trzeba b. dużo na ten temat wiedzieć,mieć praktyke,słyszałes gdzieś dzwony dzwoniły, lecz nie wiesz w którym kosciele!

Pozdrawiam i prosze sie edukować.

Więc mów a raczej pisz po Polsku "skrót się pisze ó" , poza tym nie wiem, wybroń się jakoś bo wprowadzasz ludzi w błąd, nie ma czegoś takiego wśród pierścieni tłokowych w silniku spalinowym jak pierścień prowadzący,od tego jest płaszcz tłoka, a tym bardziej pierścień smarujący, w hydraulice i pneumatyce występuje takie coś , jak również jako spiek stopów łożyskowych z grafitem, ale nie jako pierścień tłokowy silnika spalinowego :blink: trudno nawet skomentować tę głupotę, nie wiem skąd to wziąłeś.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paszko5    0
Napisano (edytowany)

Więc mów a raczej pisz po Polsku "skrót się pisze ó" , poza tym nie wiem, wybroń się jakoś bo wprowadzasz ludzi w błąd, nie ma czegoś takiego wśród pierścieni tłokowych w silniku spalinowym jak pierścień prowadzący,od tego jest płaszcz tłoka, a tym bardziej pierścień smarujący, w hydraulice i pneumatyce występuje takie coś , jak również jako spiek stopów łożyskowych z grafitem, ale nie jako pierścień tłokowy silnika spalinowego :blink: trudno nawet skomentować tę głupotę, nie wiem skąd to wziąłeś.

Kolego!

Szkoda mi mojego czasu na polemizowanie z Tobą.Wole dalej po swojemu osadzac pierscienie, jak podałem wyżej i nigdy mnie to nie zawiodło, z tego tytułu wykonawczego, nie robie podwójnego remontu.Nie chce byc uszczypliwy, ale zmusiłes mnie do tego.Z Materiałoznawstwa robiłeś prace dyplomową czy przygotowałeś się do postu?To widac- gdy sie czyta.Nie mam tyle czasu wolnego i postów co Ty.Widac,że tylko czychasz na złą pisownie jezyka polskiego.Teoretyk,a praktyka- gdzie?Masz odciski na dłoniach?Jesli tak, to możemy polemizować.

Mimo wszystkiego-POZDRAWIAM!

Edytowano przez paszko5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paszko5    0

1,25 mm poniżej bloku dotyczy wszystkich ciągników czy tylko wspominanego modelu?

 

Mówimy o silniku IFA w chwili wyjecia tłoków z tulei cylindrycznych (możliwosc wzruszenia tulei z gniazda bloku)

 

Więc mów a raczej pisz po Polsku "skrót się pisze ó" , poza tym nie wiem, wybroń się jakoś bo wprowadzasz ludzi w błąd, nie ma czegoś takiego wśród pierścieni tłokowych w silniku spalinowym jak pierścień prowadzący,od tego jest płaszcz tłoka, a tym bardziej pierścień smarujący, w hydraulice i pneumatyce występuje takie coś , jak również jako spiek stopów łożyskowych z grafitem, ale nie jako pierścień tłokowy silnika spalinowego :blink: trudno nawet skomentować tę głupotę, nie wiem skąd to wziąłeś.

 

Tę głupote...jak to nazwałeś- pobierałem z Hamowni silników o zapłonie samoczynnym i iskrowym w J.W. Chełmno Pomorskie-jak to Cie interesuje- tam to byli"WYKŁADOWCY" To nie to ,co dziś-Teoretycy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

O moją praktykę możesz być spokojny, utrzymuje się głównie z remontów silników głównie dużych traktorów koparek ciężarówek, układów hydraulicznych pneumatycznych czy skrzyń biegów itp, i prawie trafiłeś z tą pracą dyplomową ,jestem inżynierem mechatronikiem i nie musiałem przygotowywać się do postu z teorią tez nie mam zaległości.

 

Dalej nie podałeś uzasadnienia gdzie w tłokowym silniku spalinowym znajdują sie te piercienie prowadzące i smarujące , to że zakładasz je prawidłowo to nie wątpie, napisałeś wyżej że wkurzają cię skróty forumowiczów, a sam piszesz nazwy o których nikt nigdy nie słyszał, nie wiem może na kaszubach tak się mówi, ale nikt nie rozumie o co ci chodzi.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paszko5    0
Napisano (edytowany)

O moją praktykę możesz być spokojny, utrzymuje się głównie z remontów silników głównie dużych traktorów koparek ciężarówek, układów hydraulicznych pneumatycznych czy skrzyń biegów itp, i prawie trafiłeś z tą pracą dyplomową ,jestem inżynierem mechatronikiem i nie musiałem przygotowywać się do postu z teorią tez nie mam zaległości.

 

Dalej nie podałeś uzasadnienia gdzie w tłokowym silniku spalinowym znajdują sie te piercienie prowadzące i smarujące , to że zakładasz je prawidłowo to nie wątpie, napisałeś wyżej że wkurzają cię skróty forumowiczów, a sam piszesz nazwy o których nikt nigdy nie słyszał, nie wiem może na kaszubach tak się mówi, ale nikt nie rozumie o co ci chodzi.

 

 

"REKLAMA DZWIGNIA HANDLU" Podtrzymuje to co napisałem wczesniej.Ha ha ha ha!

Edytowano przez paszko5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A na zdjęciu tylny most mtz-ta. Gościu zajmuje się WYŻSZĄ techniką radziecką. Powód do dumy okropny. Wyremontować go można w stodole.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Wyjaśnił byś co ma tylny most kumuruna do pierścieni panie @paszko


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pewnie tyle że fortschritt i rusek to od siekiery zrobione, proste komunistyczne maszyny. Każdy nim potrafił jezdzić i każdy naprawiać.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Zgadzam się z przedmówcami że pierścieni są dwa rodzaje uszczelniające i zgarniające, nie ma takich jak prowadzące czy smarujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Matko jak to przeczytałem to mi włosy na każdej części ciała dęba stanęły. Mam przed oczyma ksiażke z mechanizacji i wyraźnie są podane Uszczelniające i Zgarniające.

Wśród nich mozemy wyróżnic następujące rodzaje

Uszczelniające:

-pierscień prostokątny

-pierścień ze skośną krawędzią czołową

-pierścień noskowy

-pierścień ze spiralną sprężyną rozprężną

 

Zgarniające:

-pierścień z podtoczeniem i przecięciami

-pierścień z podtoczeniem, przecięciami i falistą sprężyną rozprężną

-pierścień z podtoczeniem, przecięciami i spiralna sprężyną rozprężną

-pierścień talowy składany ze sprężyną płaską, rozpierajacą płytki w rowku i falistą spręzyna rozprężną

 

Teraz mam nadzieje że zostały rozwiane juz na wieki wieków wszelakie wątpliwości co do nazewnictwa


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zgadza się kolego ale napisałeś to co w sumie zostało juz powiedziane i to nawet przez ciebie. He he po twojej wcześniejszej wypowiedzi włosy też ci staneły? Nie żebym pił ale obudziłeś się po pół roku :rolleyes:


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolo65    0

pierscienie ustawiam przecięciem łączeniem co 60 stopni zaczynając od doł czyli olejowy ze sprężyną napis TOP ma być zgóry pozostałe wzależności jakiej chcesz wprawo czy wlewo ale przecięciem znowu o 60 stopni od poprzedniego ale tak ustaw żeby przecięcie łączenie pierścienia nie wyszło nawprost sworznia tłokowego trzeba się bawic uszczelniające idąc oddoł jako 2 3 nieraz 4 kolejno też o60 st wzależności od typu tłoka czy stary czy nowy pierścienie matowo czarne też znapisem TOP zakładaj do góry ina sam koniec góra tłoka prowadzący świecący hromowy jak masz stare półbloki to przed założeniem pierścieni przetrzyj tuleje papierem ściernym okrężnie papier nie stolarski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Zgadza się kolego ale napisałeś to co w sumie zostało juz powiedziane i to nawet przez ciebie. He he po twojej wcześniejszej wypowiedzi włosy też ci staneły? Nie żebym pił ale obudziłeś się po pół roku :rolleyes:

Musiałem to napisać i nawrócić niektórych na dobrą dorge i rozwiać wszelakie wątpliwości nawet nie widziałem że już pisałem tylko przeczytałem pierwsze bzdurne posty i już podjęłem reakcję :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marian508
      witam serdecznie robie remont skrzyni przekładniowej w rozrzutniku i mam pytanie co powinno być wlane w skrzynie jaki olej lub smar w środkowej był zalany olej natomiast boczne jak by rzadkim smarem lub czymś takim
    • Przez piotrord
      Witam, kupiłem ifę w50 jest tam silnik od fortschritta , jako że mam pierwszy raz do czynienia z tym silnikiem mam kilka pytań. Czy da się tam wymienić panewki główne bez wyjmowania wału ? Kolejne pytanie to smarowanie sprężarki i pompy wtryskowej, u mnie z tej cienkiej rurki olej tylko kapie i to jak silnik jest rozgrzany i ma wysokie obroty na zimnym nie leci wcale. . Rurka zapchana nie jest bo i z bloku tak powoli leci ten olej , czy to normalne a jeśli nie to jaka może być przyczyna? Ciśnienie oleju na zimnym silniku na wolnych obrotach 3 atm na bardzo gorącym spada do 1.8 atm.  Czyściłem filtr odśrodkowy i zauważyłem że ten bączek w dolnej podstawie ma spory luz . Wkładam go w ten otwór i ma luz na boki. Czy tak ma być? W górnej pokrywie nie ma aż tak dużego luzu.  Zauważyłem że przy napędzie pompy wtryskowej jest taka jakby puszka która obraca się razem z napędem pompy. Czy ta puszka to jest jakieś ustrojstwo które przestawia kąt wyprzedzenia wtrysku ? czy w jakiś sposób się to smaruje czy czyści ? I filtr oleju , czytałem gdzieś że nie każdy filtr się nadaje . Niby Filtron jest tak gęsty że potrafi go zacisnąć i połamać rurkę z plastiku na którą nasadzamy filtr. Prawda to czy mit? Z góry dziekuję za pomoc i wskazówki. 
    • Przez drewcio
      Witam. Slyszal kto co o takim modelu forsza?
      Wyprodukowano ich ponoc okolo 1000 szt. 
      Ile takie cudo moze byc warte na polskim rynku? 
       
      *zdjecie zapozyczone z internetow
       


    • Przez Andrzej1996
      Witam,mam problem z podnośnikiem w fortschritt 323A przy opuszczeniu ciężkiej maszyny zaczyna wydawać skrzypiący dźwięk,co może być tego przyczyną? 
    • Przez Andrzej1996
      Witam,mam problem z podnośnikiem w fortschritt 323A przy opuszczeniu ciężkiej maszyny zaczyna wydawać skrzypiący dźwięk,co może być tego przyczyną? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj