Skocz do zawartości

Polecane posty

bazalt50    9

Teraz to już posprzątane. Ja na owies głuchy, miotłę i stokłosę stosuję Atributt - wiosną gdy pszenica ma 15-20 cm. Bardzo ciężko jest się pozbyć tego świnstwa z pola w następnych uprawach....

Yngel    2

Co radzicie zaorałem poplon z gorczycy była siana po jęczmieniu ozimym to i wcześniej była do zaorania, ziemia sobie leży po orce i zabronowaniu przeszło 2 tygodnie a w tym czasie dużo lało i wywaliło tyle owsa głuchego że wygląda jak by było zasiane!! (owies głuchy od kilkunastu lat na tym kawałku tylko nikt z tym nic nie robił przez te czasy).

Chemia odpada ale czy powtórne przebronowanie coś da?? i czy diflufenikan i chlorotoluron wpływają jakoś na owies głuchy?? na tym kawałku będzie siane pszenżyto ozime.

Tomazi3p    44

CTU i IPU wpływają na głuchy, choć w nowych etykietach brak takiego zapisu. W wyższych dawkach może je "oszołomić"

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jasiu12512
      co sądzicie o zrobieniu kiszonki teraz w czerwcu z poległego owsa
    • Przez damianus2222
      Witam, chce kupić owies z centrali nasiennej i chce wziąć po tonie odmiany RAJTAR oraz BINGO, czy ktoś siał może podobne odmiany ??? zasiane będzie na klasach od 3 troche aż do 6 bo takie jest zróżnicowanie na 3 polach łącznie ok 17 ha. Pod korzeń dostanie napewno od 150 - 180 kg polifoski 8, a następnie saletry
    • Przez piotrjako
      jak w temacie jakich herbicydów używacie w owsie, kilka razy stosowałem granstar ale on mi go przypalał w tym roku będę chciał zastosować chwastox turbo co Wy na to??
    • Przez Vether
      Witam,
      Dokładnie 22 marca zasiałem owies. Problem polega na tym, że gdzies okolo 3-4 dni po zasiewie zaczal padac deszcz i owy deszcz dosyć zbił glebe, ubił ją w takim sensie ze teraz na wierzchu utrzymuje sie takie jakby błotko, w niektórych miejscach gleba az połyskuje od tego. Mineło 10 dni od zasiewu, na ziemi powoli sie pojawiaja jakies kiełki gdzieniegdzie. Czy taki stan gleby spowoduje zepsucie zasiewu w sensie takiem ze nic nie urośnie ?
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      sprawa wygląda następująco - znajomy siał owies kilkanaście lat z rzędu na tym samym kawałku ziemi. Jak mi to powiedział, to początkowo chciałem się za głowę złapać, ale w sumie nie jestem pewien - czy owies można uprawiać w monokulturze? Słyszałem m. in. o życie i kukurydzy, że te można spokojnie uprawiać rok w rok, ale owies? Nie mogłem znaleźć nic na ten temat w sieci, ale wydaje mi się, że ta ziemia jest teraz mocno wyniszczona i nie wiem, czy nadaje się teraz do uprawy czegokolwiek.

Był plan, aby znowu posiać owies... ale czy to jest dobry pomysł? Jest to V klasa ziemi, więc pewnie trzeba by wywalić na to ze 40t obornika na hektar, którego również nie ma skąd wziąć w takich ilościach. Teraz co prawda na siew owsa jest już pewnie trochę za późno, ale zawsze można spróbować z czymś na zielony nawóz lub coś w tym rodzaju.

Macie jakieś sugestie, co teraz robić? Czy owies można siać rok w rok bez żadnych międzyplonów? Dać tej ziemi odpocząć, ugorować ją, czy można by coś działać?