kat

Obornik na łąkę

Polecane posty

Pawel330    1

Tak naprawde to oborink na łące może leżeć całym rokiem położysz po 2 marca i może leżeć do jesieni :Pja na łąki obornik kładę na jesien od listopada i leży do końca marca ;)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126
Ja to mam zamiar z obornikiem na laki zrobic tak:

-zaladowac na rozrzutnik i przy pomocy adaptera wstepnie go rozdrobnic wywalajac go na kupe, bo jak widzialem u kolegi to tak wozony z kupy na ktora byl wozony przyczepa to bylo duzu kup gnoju na lace. Wiec mysle ze jak go wstepnie rozdrobnie to beda lepsze efekty i obornik szybciej zniknie z laki.

W ten sposób go napowietrzysz i szybciej się sfermentuje, bardzo dobry sposób. Ja zawsze jak wyrzucałem z głębokiej jeśli miało iść na trawę, to na kupę i jak dopiero się "podymi" z niego to na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No musze tak zrobic bo mam zwierzaki na glebokiej sciolce ale jak rozwale przez adapter na kupe obornik to mysle ze cesciowo potne slome no i potem wiadomo ujezdze pryzme.?? dobry pomysl?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ale czego nierobic napisz mi dkladnie??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

moim zdaniem zastosowanie obornika na wiosnę jest nie wskazane ponieważ nie zdaży sie rozłożyć i zanieczyści Ci sianokiszonke lub siano najlepszymterminem jest jesień i na wiosnę resztki zgrabić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja w listopadzie bede az sypal na lake obornik ale chcialem sie dowiedziec jak to zrobic zeby dobrze sie przefermentowal na kupie, Czyli jednak nie trzeba ugniatac kupy a mi gadali ze trzeba.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dadam    4

przydałby się areator do napowietrzania pryzmy lub można to zrobić rozrzutnikiem do obornika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ja to rorzutnikiem chcem dac dobrze na wolnym posuwie zeby porozrywalo kawaly.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ja zawsze obornik na łąki kładę późną jesienią prosto z pryzmy i do sianokosów nie ma po nim śladu. więc myślę że takie zabiegi są nie potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Czy zakaz wożenia obornika od 1 grudnia do końca marca obowiązuje wszystkich rolników czy tylko tych, którzy maja pakiet rolnośrodowiskowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Obowiązuje wszystkich którzy składają o ONW, i nawet przed grudniem jeśli ziemia zamarznie, albo napada sporo sniegu a Ty wywalisz na to parkiet bądź gnojówkę.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angus    0

Witam panowie. Mam pytanko jakbym jesienią dał obornik na łąkę i opryskał to EM miało by to jakiś efekt czy dać sobie spokój z pryskaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

@janek82 ma sens, tylko obornik stosowany na wiosnę musi być dobrze "przepalony". W innym wypadku nierozłożone resztki słomy z obornikiem zanieczyszczą siano/ sianokiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheKakal26    26

Ja praktykuje wyworzeniem obornika na łąki i jestem zadowaolony Obornik do dobry nawóz naturalny ja worze na przełomie Grudnia i stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

A ja zostanę chyba przy gnojówce nie trzeba niczego bronować ani nic tylko rozlać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja woże tez tak okolo 25 ton na 1 ha, robię to pózną jesienią a na wiosne juz niczym nie bronuje i jest trawa jak marzenie

 

witam stosuje ktos obornik na laki wczesna wiosna i czy ma to jakis sens??

lepiej jesienią a po 2 to na wiosnę ciezko w jechać na pole bo generalnie to mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

a jak to jest z tym zakazem wywozu obornika on obowiazuje wszystkich czy tylko tych co dostaja doplaty do ONW??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

U mnie nikt nie wozi od grudnia do połowy marca bo po prostu nie można wjechać a w kwietniu się nie opłaca. Ale za to w ostatni tydzień listopada lub gdy zapowiada się atak zimy to u nas mówi się, że listonosz może z pola na pole chodzić bo wszyscy wożą obornik , gnojówke i orają. Ja daję 20 ton przerobionego na hektar i na wiosnę ewentualnie bronuję jak jakaś słoma zostaje i jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

a jak to jest z tym zakazem wywozu obornika on obowiazuje wszystkich czy tylko tych co dostaja doplaty do ONW??

 

Dotyczy to wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor12741    11

Ja już od 10 lat kurzy obornik rozworze na przełomie lutego i marca w dawce 25-30 t/ha tylko jak jadę porozciągać kretowiska włóką to od razu cało łąkę przelecę i do sianokosów nic nie zostaje i trawę tniemy 4 razy w sezonie


Zetor Forterra 115, Ursus c-385+tur, Zetor 7745, Zetor 7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

co myslicie o wozeniu obornika na łaki po 1 pokosie czy cos ten obornik da dodam ze obornik jest prawie bez słomy sama zupa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj