Polecane posty

qwerty123    7

Zastanawiam się nad wyborem ciągnika.Mam 2 typy Case jx90 i Zetor Forterra 125,słyszałem że zetor bardziej wytrzymalszy,mniej spala.Jestem otwarty na inne propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam mam pytanie od kiedy to zetor jest tak oszczędny, to że wytrzymały to zależy też na co sie trafi czasem każda marka może mieć jakiś tam wadliwy model napewno uciąg i siłe to ma i nikt mu tego nie zarzuci ale czy ten ciągnik miał by być do wszystkiego czy tylko do ciężkiej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Też mam dylemat co wybrać.Jednak bardziej rozważam Claasa.Silnik JD skrzynia GIMA,czyli to samo co MF 6 biegów pod obciążeniem,to jest w Arion od chyba 100 do 155km.Mniejsze to Axos z silnikiem perkinsa też bardzo ładny.Zetor jak się policzy to co chciałbym mieć[klima ,40km/h rewers elektrohudrauliczny,dobry fotel zaczep dolny nie pamiętam czy jest w nim wom na 1000 obrotów ]to wcale ciekawie nie wypada.A Ariona 145km oferowali mi poniżej 200 tyś zł netto.Axosa 320 CL 86km to 34 tyś euro netto bez negocjacji ale podejrzewam że kupił bym za 34 tyś wersje CX czyli ful.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

duze spalanie zetorów to mit !!!!!!!!!!!! JAk ktos porówna do JD czy case to wychodzi to samo. To jest mit z czasów porównywania 7211 do c360 czy c330 ;[

 

@qwerty123 MAsz dziwne podejscie do sprawy 90KM i 125 to jest rónica. jesli kierujesz sie cena to bierz zetora bedzie 125KM za ta sama kase co 90 z case, ale dla mnie seria JX to nie jest super cignik a tymbardziej jesli to ma byc wół roboczy do ciezkich prac. Chyba ze to ma byc ciagnik pomocniczy to JX moze byc.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Dziwne porównanie. DF z seri M a NH plus i JD6830. Mozna porównac DF serii M z NH serii 70xx i JD premium. Takie jest moje zdanie. A jesli myslec na NH to moze tez o CASE któy jest lepiej wypasiony w standardzie od NH .

 

ale przeczytaj dobrze jakie to modele bo one mają taką samą moc czyli około 135/140 km więc porównanie jak najbardziej na miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Potrzebuję pomocy, chciałbym zakupić ciągnik o mocy 135-150km mam na ten cel 130 tyś. i muszę założyć jeszcze tura później na niego. Szczerze to myślałem o Fendtach 515 lub 514 ale trochę mnie ludzie nastraszyli i już sam nie wiem co wybrać. Ferguson i inne odpadają z góry, myślałem nad Fendtem, Jd lul ostatecznie NH. Tych 2 ostatnich marek jest w mojej okolicy najwięcej. Szczerze to chciałbym Fendta ale nie wiem... Może wy coś doradzicie.

Dodam, że ma on wykonywać najcięższe prace w gospodarstwie, czyli orka, siew uprawowo siewnym agregatem, gruberowanie, do transportu też i takie tam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ale przeczytaj dobrze jakie to modele bo one mają taką samą moc czyli około 135/140 km więc porównanie jak najbardziej na miejscu

 

co z tego ze maja podobna moc jak to całkiem innej klasy ciagniki , waga gabaryty, wyposazenie !!!!!!!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

John Deere 6830 waży 5880 kg

Deutz fahr m610 waży 5460 kg

New holland t6070plus waży 5030 kg to nie jest tak dużo... a wyposażenie z tego co o nich czytałem mają zbliżone, dla mnie nie zrozumiałe byłoby porównanie deutz fahra agrofarma do valtry z serii n, albo do fendta 300 vario, albo valtry n do detza agrotrona m ale w sumie lepiej porównać deutza m610 do jd 6830 niż jd6830 do nh t6070plus bo jd i df bardziej sie nadają na główny niż nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Potrzebuję pomocy, chciałbym zakupić ciągnik o mocy 135-150km mam na ten cel 130 tyś. i muszę założyć jeszcze tura później na niego. Szczerze to myślałem o Fendtach 515 lub 514 ale trochę mnie ludzie nastraszyli i już sam nie wiem co wybrać. Ferguson i inne odpadają z góry, myślałem nad Fendtem, Jd lul ostatecznie NH. Tych 2 ostatnich marek jest w mojej okolicy najwięcej. Szczerze to chciałbym Fendta ale nie wiem... Może wy coś doradzicie.

Dodam, że ma on wykonywać najcięższe prace w gospodarstwie, czyli orka, siew uprawowo siewnym agregatem, gruberowanie, do transportu też i takie tam...

 

Mi się wydaje ze JD będzie najlepszym wyborem :P

Jakie masz gleby?? i z jakim pługiem ma pracować ?? i ile ha :D

Za tą cenę to tylko używka jakiś 6810 lub 6910 albo trafiają się6620 SE ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

W większości mam ciężkie ziemie, dużo sporych wzniesień i żółtej gliny, jak na razie będzie pracował na 50 ha w przyszłości może na większej powierzchni. Początkowo będzie chodził z pługiem Fortschritt B-201, a w czasie na bank jakaś obrotówka, ale to w czasie. Jednak chyba postawię na Fendta, dużo ich jest w Niemczech i nie są to złe ciągniki bankowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jak myślicie czy ursus c385/zetor 8011 dałby radę obrobić 70ha uprawy?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adex    0

Ale sam? Bo jak masz jeszcze jakieś pomocnicze ciągniki to myślę że tak ale ciężko będzie miał :) . A jak będzie to jedyny ciągnik w gospodarstwie to myślę że będzie jednak trochę za ciężko (po co traktor przemęczać) :) . A na takie duże gospodarstwo to nie lepiej coś silniejszego i z przednim napędem :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Chodzi o to, aby tak rozpocząć, a później to wiadomo - jakiś 1614 lub 16145 zmodyfikowane tak, aby praca była komfortowa(klima, fotel pneumatyczny, radio itp.). To potrwałoby co najwyżej ze 3 lata.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

jaki ciągnik byście polecili na areał 70 ha do gospodarstwa o profilu produkcji trzody chlewnej, możliwie jak największy brany byłby na prow


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

A może byś coś więcej napisał. Jakie marki cię interesują i z jakim sprzętem miałby pracować? Ja bym ci polecił Massey Fergusona 5465 (120KM) myślę że taka moc powinna wystarczyć. Tu masz dane o tym ciągniku KLIKNIJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KABUL    0

robert812 ,,bierz JD" Czemu nie DJ-ia? Argumentacja powalajaca, tylko brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artur2442   
Gość artur2442

Ja bralbym na twoim miejscu NH t6070 plus. Pompa ma wydalek 113 l/min wiec spokojnie daje rade w ładowaczu. Po za tym NH ma dosc przystepna cene i oferuje dobry komfort pracy.

Sam mam t6050 plus z turem i jestem jak najbardziej zadowolony.

NH power ! ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekRolnik    0

@artur zgadzam się i popieram,

sam posiadam nh t6070rc i jeśli ten ciągnik ma być na ponad 60 ha to bierz full opcję

:lol:

 

Dziwne porównanie. DF z seri M a NH plus i JD6830. Mozna porównac DF serii M z NH serii 70xx i JD premium. Takie jest moje zdanie. A jesli myslec na NH to moze tez o CASE któy jest lepiej wypasiony w standardzie od NH .

w standardzie nie ma nic więcej ;p wiem bo ostatnio się interesowałem ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Czyli do 160km i takie sobie wyposażenie.No to DF,Claas,NH , Case,MF,i może JD z lichym wyposażeniem.Wybieraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

@Piters drogi kolego pewnie za tą cenę jednak kierowałbym się w stronę JD, DF, lub MF. Zachodniaki o kilku poziomach komfortu pracy wyżej a i awaryjność zdecydowanie niższa niż to co oferuje przykładowy Pronar.

Z reszta nie ma co porównywać- tak jak by porównać Honde Civic do Seata Leona ;)


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Pisac chłopaki konkretne modele jak narazie to mnie interesuje 1.Class 620CIS 2.New Holand 6070power comand i tak na boku Valtra T121 i MF 6475. Tak że prosze pisać swoje guścicki co byście wybierali na miejscu mojim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobrap    0

Witam wszystkich. Mam dylemat jaki ciągnik

wybrać aby dał rade z agregatem uprawowo siewnym 3m bierny, opryskiwacz 1000l, rozsiewacz nawozu 1400kg, pług

obrotowy lemken 4+1. Do tej pory do tych cięższych prac (orka, siew) używany był ursus 1224 a do reszty zetor 7211. Myślalem nad MF 5435 albo JD 5090R ale czy da rade z agregatem siewnym, do orki zostanie U1224. Zamierzam wyposażyć nową maszynę również w ładowacz czołowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj