Siłacz

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursus11    57

U mnie siał idealnie tak jak ustawione tak siał tylko trzeba sprawdzać czy sie wyloty ziemią nie zapchały bo potrafią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john84    3

witam.

potrzebuje instrukcje do gaspardo sp 520, 4-rzedowy z podsiewaczem, czy ma ktos taki sprzet i podpowiedzaiłby cos na temat ustawiania wysiewu lub jakies cenne wskazówki na co zwracac uwage.

pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja mam ale wersja papierowa


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john84    3

znalazłem w internecie instrukcje ale do Nowego i nie wiem czy bedzie ona odpowiadac do mojego akurat. mam jeszcze pytanie-robiłem próbe siewu na twardym podłozu i sprawdzałem czy w odpowiedniej odległosci ziarna wypadują i okazało sie ze sa przepusty, wiesz moze jaka jest tego przyczyna??? z góry dzieki za podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

sprawdz czy masz takie same ilosci zebów na przekładniach łancuchowych od koła dalej. napewno inna jest tabela i ustawianie dozownika nawozów. ja mam niby taki jak trezba ale mam inne przełozenie niz w instrukcji i musze trszke z proporcji prezliczac zeby dobrez wyszło. miałem plan wyminic 2 koła zebate i łancuszek zeby było jak w tabeli ale jakos tak zostało :) Co do tego ze przepuszcza to czy miałes odpowiednie obroty wom? czy zgrarniak nasion dobrez ustawiony wzgledem wielkosci ziarna ( im wieksze ziarna tym zgarniak mnij agresywnie na otwór w tarczy) albo masz podjechane tarczki i lewego powietrza łapie. Jak chcesz wysiac miedzy 95-100tys ziaren kuku sredniej wielkosci czyli porcja około 15-16kg to ustaw odległosc na około 12,5-13cm przy rozstawie 75 dobrze wychodzi u mnie i u kuzyna co tez ma gaspardo sp520

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john84    3

no własnie ilosc zebów troche sie rózni.a w jaki sposób sobie przeliczasz te proporcje? obroty wom miałem 1500obr/min i tak do konca nie wiem czy takie sa dobre, a wakuometra nie ma wiec nie wiem jakie cisnienie jest tak do konca. Co do zgarniacza to róznie próbowałem a Ty jak zazwyczaj ustawiasz? ( teraz zostawiłem na "6" ) Ogladałem tarcze i uszczelke no i toche sa juz przytarte myslisz ze to moze byc przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

ja sieje do 2000obr zeby tylko nie odpadły na uwrociach to tak ponad 1200 trzeba trzymac. nie pamietam ustawienia zgarniaka a;le wydaje mi sie ze mam na 3 ale nie pamietam od której strony.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john84    3

a czy jest taka mozliwosc ze weze podcisnieniowe sie zapchna i a słabo przysysa ziarno i wtedy sa przepusty czy raczej nie ma takiej mozliwosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

takiej opcji nie ma :) przeciez te weże maja taka srednice ze musiałbys tam ziemniaka wsadzic :) sprawdzc szczelnosc i czy weze sa całe nie popekane.

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john84    3

czytałem w instrukcji o tej uszczelce i na niej jest taki wskaznik zuzycia no i niby te moje nie sa jeszcze tak mocno przyjechane(chyba). zrobie jescze jedna próbe i dam wieksze obrtoty moze lepiej bedzie łapac ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john84    3

kolego "biały 2005" a ty długo masz juz swój siewnik i ktory masz rocznik i w ogóle jak ci sie sprawuje ,czy jakies awarie sie zdarzają i jak z dostepnoscia czesci do tego sprzetu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

swój mam 2 lata teraz bedzie 3 sezon. nic nie dołozyłem do niego. czesci sa na zamówienie przez np salide sporo maja na magazynie podstawowych czesci. teraz musze zamówic jedno koło zebate od napedu dozownika plastikowe bo pekło pod koniec sezonu i to tyle.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john84    3

znalazłem goscia ktory robi takie tarcze do siewników punktowych cena całkiem niezła w porównaniu z orginałem ale czy warto taka podrabianą kupowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Kolego, tarcze zrobić to żadna filozofia. Na laserze wypalasz i za 30zł masz jaką chcesz, niczym się nie różni od oryginału. Materiał też taki sam, blacha nierdzewna. Problem może się pojawić dopiero przy otworach poniżej 1mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john84    3

to juz cana z mieszakami ,tylko ze zamiast tych blaszek które sa mieszakami to koles wstawia kołki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john84    3

zrobiłem jak mówiłes,przestawiłem zgarniak i dałem wieksze obroty i od razu całkiem lepej prawie zadnych przepustów. A mam jeszcze pytanie co do ustawiania wysiewu nawozów bo w tabeli jest podana wartosc w kg/dm3 -a jak to na hektar przeliczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jakbys miał instrukcje to bys obczaił :) Najpierw sprawdz sobie jaka gestosc ma twój nawóz. dodam ze fosforan amonu jedna fabryka tylko inne partie i różnica nawet do 20%. Ja to robie tak ze biore słoik litrowy. Nabieram nawozu i waze ile ten litr wazy i wtedy mozesz ustawic przeliczjac według wzoru, ale najpier sprawdz przełozenia czyli jakie masz koło przy kole napedowym jakie na wałku i jakie sa miedzy wałkiem a wałkiem od napedu mechnizmu wysiewajacego. Jesli masz inaczej niz w tabeli to juz wyzsza szkoła jazdy przeliczanie przełozen i proporcje :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john84    3

Kupiłem nowe weże,nowe tarcze i uszczelki i teraz jest naprawde git. A dzis rozpocząłem sezon śiałem u znajomego i było ok. Mam jeszcze pytanie,bo mam jakis licznik przy siewniku wydawałoby sie ze to licznik ha ale pokazuje jakos inaczej niz to co zasiane i teraz nie wiem czy trzeba to jakos przeliczyc jeszcze czy poprostu jest cos uszkodzony jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekW    0

Ostatnio widziałem na allegro siewniki punktowy mołdawski za 22 tys. czy to jest coś warte


demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidzi    6

a co koloego sądzisz o siewniku firmy LelySem bo własnie taki siewnik zakupiłem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michu20
      witam może ktoś doradzi siewnik z 2020r zasiane ok 1200 hektarów podciśnienie do siewu kukurydzy powinno być ok 50 a ledwo co osiąga 40 tarcze i uszczelki tarczy założone nowe na wężach też nie widać żadnej nieszczelnosci co można jeszcze sprawdzić ??
    • Przez faraon0000
      Witam
      Poszukuję tabele wysiewu nawozu do siewnika meprozet s100 4 rzędowego mógł by ktoś podać ile kg na danych zębatkach
      Pozdrawiam 
    • Przez jaroon
      Witam
      Szukam informacji o siewnikach Accord Optima 6 rzędów
      Jak wygląda jakość i dokładność siewu w tym siewniku?
      Cenę części zamiennych jeśli ktoś ma takie informacje.
      Czy do 20tys. można kupić jakiś ciekawy egzemplarz?
      Liczę na opinie użytkowników tych maszyn.
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj