Siłacz

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

Polecane posty

Rider    4

Prawdopodobnie jest to zgarniacz nadmiaru ziaren, i ustawia się go w zależności od grubości ziarna kukurydzy, w moim Kongdkilde jest takie okienko przez które widać jak ziarno jest przyssane do tarczy, zdarza się że do jednego otworu w tarczy są przyssane dwa ziarna i ten zgarniacz po prostu zrzuca to drugie ziarenko. Im większe ziarno tym bardziej musi być rozsunięty żeby z kolei nie strącał wszystkich ziaren. Nie ma konkretnej nastawy, trzeba to korygować na "oko" przy siewie rożnych odmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

zgadza sie ale ja na 7 siałem rózne grube i drobniejsze i było oki


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

a teraz pytanie z inej beczki lepszy siewnik mechaniczny czy pneumatyczny obecnie użytkuje rumuński siewnik pneumatyczny i czas na zmianę i nie wiem co wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

pneumatyk to podstawa :lol:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

aeromat to cos takiego jak becker wiec jak czytałes oststnie 2 strony trego watku to wszytko wiesz :lol:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Może mi podpowiecie jaki nowy siewnik do kuku kupić? Chodzi mi o cztero-rzędowy, pneumatyczny z podsiewaczem. Biorę go na MR i musi być nowy. Chodzi mi o jakiś polski siewnik no bo wiadomo - cena. U mnie się nie napracuje bo ze 20 ha plus jakieś małe usługi, to na takim areale to polski bez problemu ładnych parę lat pochodzi. Tylko jaki będzie najlepszy???? Mam na ten cel ok 35 tyś. podajcie linki jak on może wyglądać. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

teraz jest promocja na gaspardo i w tej kasie to kupisz 4 rzedowy z podsiewaczem a te siewniki to wyzsza pólka ;)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Mo to faktycznie dobra cena! Wiadomo, że gasparado to wyższa półka ale myślałem, że będą dużo droższe. Jak składałem wniosek na młodego i dzwoniłem, żeby się dowiedzieć ile w ogóle kosztują siewniki to za unii 4 rzędy powiedzieli mi 35 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
Maszyny rolnicze, części rolnicze - AGRO-EKO KIETRZ na tej stronie podana jest cena gaspardo w promocji. euro teraz w maire tanie wiec łądnie to wychodzi.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymi4512    1

ja to do wyboru pneumatyk vs. mechaniczny to bym sie grubo zastanowił. zależy tez ile kto sieje. u nas we wsi to chyba sa wszystkie marki siewnikow i wszystkie pneumatyczne i powiem szczerze sie niewidziałem jeszcze równiutko ziarka za ziarkiem co 10cm czy tam ile sie ustawi. jak leza to albo dwa w kupie i kawałek niema nic albo znowu leża w nierównych odstepach. widziałem plantacje co była zasianym mechanicznym kleine to byłem bardzo mile zaskoczony.równiutko ziarko przy ziarku i wcale tak wolno z tego co wiem to uzytkownik niejeżdził tak wiec zależy od gustu


Przepraszam za ortografie, nigdy nie byłem w tym dobry ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Koledzy kupuję siewnik do kukurydzy. Doradźcie mi co wybrać - maszyna do 50 tys zł netto. Mam już upatrzone dwa siewniki i zastanawiam się co wybrać - MONOSEM NC CLASSIC czy KONGSKILDE Demeter Variosem? Mam na oku KONGSKILDE w dobrej cenie, jednak bez komputera, natomiast Monosem będzie w tym przypadku sporo droższy, ale wyposażony w komputer. Oba siewniki są 4 rzędowe z dozownikami nawozów, redlice stopkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

kajetan ja bym bral monosem ng4 plus talerzowy mozesz siac w kazdy grunt i wydajnosc robisz taką jak 6 rzedowych zwykłym ;) ja mam go rok i jakos 12 tys euro placilem bo to zalezne od kursu jest

Mo to faktycznie dobra cena! Wiadomo, że gasparado to wyższa półka ale myślałem, że będą dużo droższe. Jak składałem wniosek na młodego i dzwoniłem, żeby się dowiedzieć ile w ogóle kosztują siewniki to za unii 4 rzędy powiedzieli mi 35 tyś.

ja rok temu kupilem monosema ng4 plus talerzowy dałem za niego 47000 netto i nigdy innego juz nie kupie zasial 70 ha rok temu w tym 20 ha w mulcz i bez problemu dokladny wysiew równe wschody prosta obsluga łatwe dojscie do wszystkiego ogolnie polecam znajomy mial omege to do 100 ha mówił ze był spokoj a dalej to wiesz:P tyle ze musisz miec ciagnik 80 km bo jest ciezki i wchodzi 300 kg nawozu a po ok 20kg kukurydzy na jednostke talerzowym mozesz szybciej jeździc ja sieje 11 km/h tak wiec sam wybierzesz jednemu gosciowi nawet w łąke po powodzi wsiewke robilem i kuku byla jak zloto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Więc lepiej by było na talerzach, z tym, że Kongskilde mam w okazyjnej cenie i wyjdzie duuużo taniej niż 4 rzędowy Monosem w talerzu. Z drugiej strony ja sieję tylko w uprawę po agregacie i na usługach też wchodzi w grę raczej tylko ta opcja, bo u nas w regionie mulcz to wciąż rzadkość. A w kieszeni zostaje ponad 20 tyś :/

Tyle że o kongskildzie znam niewiele opinii, szczególnie o tym modelu.

A co do ciągnika, to siewnik będzie ciągany przez Renault Ceres 345, więc udźwigu wystarczy także na monosema.

Podjadę może jutro jeszcze do dealera Monosema i zorientuję się dokładniej w cenach.

Edytowano przez kajetan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

mam kupla co mu sialem 1 ha w mulcz i twierdzi ze lepiej kielkowala( szybciej) i w tym roku juz mowil ze 8 ha bedzie sial on na kiszonke ja na ziarno i tez chce zasiac 2 ha bez orania ja bym juz innego nie kupil ale wiesz to jest moje zdanie i nie powiem Ci jak inne bo nie mialem ale wydajnosc i bezkolizyjność jest na 5/5 wiesz 20 tys w kieszeni ale nie kupujesz tego na 2-3 lata serwisant mi powiedzial ze elemanty robocze okolo 700-1000 ha spokojnie powinny wytrzymac w zaleznosci w jakiej ziemi bedzie robic ;) na gg sie odezwij to Ci powiem co chcesz

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Koledzy kupuję siewnik do kukurydzy. Doradźcie mi co wybrać - maszyna do 50 tys zł netto. Mam już upatrzone dwa siewniki i zastanawiam się co wybrać - MONOSEM NC CLASSIC czy KONGSKILDE Demeter Variosem? Mam na oku KONGSKILDE w dobrej cenie, jednak bez komputera, natomiast Monosem będzie w tym przypadku sporo droższy, ale wyposażony w komputer. Oba siewniki są 4 rzędowe z dozownikami nawozów, redlice stopkowe.

Posiadam Kongskilde Variosem 4 rzędowy, pracowałem nim dopiero jeden sezon zasiałem około 100ha na usługach, jesienią 2009 zapłaciłem 36000brutto z komputerem (siewnik z 2007roku ale kupiony jako nowy z fabryki). Powiem tak, na moje oko wysiew powinien być bardziej dokładny, jak napisał ktoś wyżej nie udało mi się uzyskać idealnego rozstawu nasion w rzędzie, w sezonie 2011 spróbuje wolniej jeździć, być może to była przyczyna, poza tym siewnik sprawuje się bez zarzutów, prosta konstrukcja, wart był tych pieniędzy, bo wiem że teraz za takiego nowego trzeba dać sporo więcej. nie wiem ile wołaja za komputer, pewnie koło 4000zł, jeśli tyle to nie warto, bo za 1000zł tez kupisz uniwersalny licznik hektarów który spełni swoje zadanie. W moim było to w cenie więc sie nie zastanawiałem.

Gdybym miał teraz kupować i miał do dyspozycji taka kwotę jak ty pewnie postawił bym na Monosema, najlepiej na talerzach, albo na 6rzędowego zwykłego ze względu na wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Ja się zastanawiałem jak kupowalem czy nie lepiej 6 rzędów ale największy problem jest z transportem bo masz 4,5 m szeroki a zsuwany to kosztuje kolo 100 tys rozmawialem z ludzmi na targach 2 lata temu i mówili ze talerzową 4 zrobisz taką samą wydajnosc jak zwyklą 6 i kuzol ma konskilde 6 rzędów zwyklego i Ci powiem że to racja , wszedzie przejedziesz na malym polu wszedzie dojedziesz :)a wiesz jakie nieraz masz kąty;/ jak po łąkach czy cus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Komputer do Variosema kosztuje 5 tys netto, dzisiaj byłem u dealera Monosema, zaproponowali mi za 43 brutto 4 rzędowy na redlicach stopkowych z komputerem. Co do Variosema to mam do kupienia za 38 tys brutto, bez komputera, więc liczby mówią same za siebie ;)

Co do talerzy - zrezygnuję, różnica w cenie ponad 13 tyś, więc nie mam zamiaru dopłacać takiej sumy.

Opinia Kolegi Rider na temat Variosema i wszystkich pozostałych użytkowników na temat Monosema, utwierdza tylko w przekonaniu, żeby wybrać Monosema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4

Generalnie system wysiewu nasion w Kongskilde i Monosemie jest bardzo podobny, i jak robiłem próbę na ubitej ziemi to ziarna wysiewało w idealnych odstępach, być może powodem był zgarniacz nadmiaru nasion bo podczas siewu mogłem za mocno go przesunąć. Jednakże mnie mocno ograniczały finanse i wybrałem najtańszą opcje z siewników zachodnich marek, i wcale tego nie żałuje bo maszyna naprawdę solidna za te pieniące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Ja także przywiązuję sporą uwagę do finansów, chciałbym zakupić jeszcze kilka innych maszyn, więc im taniej znajdę, tym lepiej, ale oferta Monosema jest dla mnie kusząca. W sumie to zdecydowałem się na tą markę, przeliczę wszystko jeszcze raz i może wygospodaruję środki na redlice talerzowe, bo kusicie koledzy ;)

A jak wygląda później eksploatacja tych redlic? Czy nie ma np. ryzyka ich pogięcia na kamienistych polach, czy nie zużywają się zbyt szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Kkajetan powiem Ci tak ja nim dopiero niecale 100 ha zasialem ale elementy robocze nie wiem z jakiej są stali ale widać że to nic taniego i jeszcze posłuży, odnosnie kamieni kazda redlica ma taki redler ze kamienie odgarnia na bok i bryly wieksze ten redler jest regulowany ( wysokosc) bo jesli w mulcz siejesz musisz je podniesc wiesz ja tam sieje osobiscie tak wiec jak widze jakis kamienien duzy to zwalniam a rzadko staje najbardziej narazona jest redlica nawozowa bo jest na przodzie siewnika ja juz po kamienistych polach tez sialem i narazie nic sie nie dzialo ;) pytaj dalej

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Dziękuję za podpowiedzi i pomoc. Czekam na oferty Monosema i po przeliczeniu, wezmę chyba jednak na redlicach stopkowych, bo zabraknie środków. Najwyżej będę żałował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedro    16

A co sądzicie o Kverneland Optima HD rama ciągana 8 rzędow składana hydraulicznie, z tego się orientuje to ma zapotrzebowanie mocy 80 - 100 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Witam mam pytania odnośnie siewnika monosem.

Chcę kupić siewnik do qq używke monosem 4-rzedowy z podsiewaczem i nie wiem na co zwrócić uwage. Jakie są lepsze zbiorniki plastykowe czy metalowe? Te kółka kopiujące w kształcie litery V dobre są na słabsze gleby?


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jaroon
      Witam
      Szukam informacji o siewnikach Accord Optima 6 rzędów
      Jak wygląda jakość i dokładność siewu w tym siewniku?
      Cenę części zamiennych jeśli ktoś ma takie informacje.
      Czy do 20tys. można kupić jakiś ciekawy egzemplarz?
      Liczę na opinie użytkowników tych maszyn.
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
    • Przez MariuszMF2645
      Witam poszukuję tabeli nawozowej w dużo lepszym stanie niż ta na zdjęciu (siewnik do kukurydzy Becker Areomat M)

    • Przez BELLAAGRO
      Witajcie, 
      czy ktoś z was miał do czynienia z takim sprzętem jak rabe monoseed 
      mam do kupienia od pierwszego właściciela taki 6 rzędowy a w internecie ciężko o jakieś informacje na temat takiego sprzętu 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj