Skocz do zawartości
Siłacz

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Maja

Sunf    9

Sekcja wysiewająca to kopia Hassia Unisem "twz,bezstykowa" tarcza bez uszczelniacza- strzał w kolano dla uni,na farmerze ktoś pisał ogólnie cośo tych siewnikach jak dla mnie mały zakres regulacji dawki nawozu,mała ilość przełożeń do gęstości wysiewu.Największa wada tego siewnika to materiał z którego wykonano tarcze wysiewające, co widać na filmiku w momencie 1:40

co polecilbys? Gaspardo MTR 4 BB INOX?

Edytowano przez Sunf

maciek    27

gaspardo jest dużo ,jest to dosyć tani siewnik ,utrata wartości tej maszyny o czymś świadczy,w precyzji wysiewu nie ma tam żadnej rewelacji,gaspardo odradzili mi przedstawiciele z firmy która handluje nasionami ponieważ rąbią poletka doświadczalne i tam gdzie były poletka siane gaspardo nasiona są nierównomiernie rozmieszczone,może rolnicy nie potrafią tego dobrze ustawić choć sam widziałem plantacje posianą nową maszyną prosto z od dilera ustawioną przez kogoś z firmy to nie podobało mi się to w ogóle.A prędkość pracy 12 km/h jak podaje producent trzeba między bajki wsadzić.

kolego ja szukam opini użytkowników a nie piszesz opinie że gdzieś coś widziałeś albo ktoś ci mówił że widział osobiście u mnie sieje siewnik gaspardo i mniej więcej wiem o co z nim chodzi ale szukam opini użytkownikow a może coś innego by mi polecili szukam siewnika nowego w cenie do 70 tys 

Wiadomość z agroFakt.pl

Sunf    9

gaspardo jest dużo ,jest to dosyć tani siewnik ,utrata wartości tej maszyny o czymś świadczy,w precyzji wysiewu nie ma tam żadnej rewelacji,gaspardo odradzili mi przedstawiciele z firmy która handluje nasionami ponieważ rąbią poletka doświadczalne i tam gdzie były poletka siane gaspardo nasiona są nierównomiernie rozmieszczone,może rolnicy nie potrafią tego dobrze ustawić choć sam widziałem plantacje posianą nową maszyną prosto z od dilera ustawioną przez kogoś z firmy to nie podobało mi się to w ogóle.A prędkość pracy 12 km/h jak podaje producent trzeba między bajki wsadzić.

w takim razie co?

maciek    27

Kongskilde Demeter Variosem 2 , tańszy od gaspardo i bije na głowe precyzją wysiewu, jest lżejszy i dużo tańsze części zamienne , tarcze jeżeli nie siejesz na piasku wystarczają na 1,5- 2 tys ha, a w gaspardo po 400-500 trzeba zmieniać,ale krzysiu kupuj gaspardo jak ci sieje łądnie to kupuj tylko inox.

Sunf    9

http://www.kongskilde.com/pl/pl-PL/Agriculture/Soil/Seed%20Drills/Pneumatic%20precision%20Drills/VARIOSEM#

Kongskilde Demeter Variosem 2 , tańszy od gaspardo i bije na głowe precyzją wysiewu, jest lżejszy i dużo tańsze części zamienne , tarcze jeżeli nie siejesz na piasku wystarczają na 1,5- 2 tys ha, a w gaspardo po 400-500 trzeba zmieniać,ale krzysiu kupuj gaspardo jak ci sieje łądnie to kupuj tylko inox.

http://www.kongskilde.com/pl/pl-PL/Agriculture/Soil/Seed%20Drills/Pneumatic%20precision%20Drills/VARIOSEM# ?

maciek    27

Ja odpowiadałem użytkownikowi Sunf, jeżeli ktoś zainteresowany Gaspardo mt to piszcie wiadomość do użytkownika richtik, gaspardo stoi na placach w całej kraju dziesiątki,nic tylko brać i nawet są atrakcyjne formy finansowania.W gaspardo musisz ustawiać zgarniacz wewnętrzny do danej partii nasion, a to wymaga otwierania sekcji. Weź rób doświadczenia odmianowe gdzie każda odmiana to inna wielkość ziarna.Kolka dogniatające V i talerze można wziąć w opcji w Kongskilde.Nie ma tylko bocznych kół kopiujących.

Bartek72511    41

Jaki siewnik według was najlepszy do 100 tys? Oczywiście nowy, 6 rzędowy. Z tego co wiem to gaspardo około 72 tysięcy netto, kuhn 88, a monosem nie wiem czy w 100 się zamknie. Jednak jak z opiniami?  Aktualnie sieję monosemem, jestem zadowolony, jednak różnica w cenie 30 tys między gaspardo a monosemem, daje powód do zastanowienia. 

maciek    27

tanie mięso psy jedzą, jeżeli chcesz lepszą precyzję wysiewu jak w monosemie, to musisz wydać 180 tys na Tempo T vaderstada,monosem 4-75 netto

maciek    27

są jeszcze włoskie tanie wynalazki Sfoggia, Mater mac, Mascar ale nie mam o tym pojęcia

tespis17    21

Szukam siewnika do kukurydzy, rzepaku i buraków taki w 3 w 1. Myślę  z nowszych typów (talerz + redlica szopkowa z dodatkową sekcją 4+1 oczywiście regulowane) ale używki.

Cena  do 100 tyś. brutto. Żeby za dożo nie ważył z Big bagiem do 1500kg.

maciek    27

no to masz wymagania, poszukaj chyba coś włoskiego pewnie będzie, siał mi buraki mater mackiem nawet to sieje nieźle ,ale redlicy uniwersalnej nie polecam.

krychu    43

Jak ustawić znacznik przy siewniku do kukurydzy rolmasz na środek ciągnika? Mam cztery rzędy rozstaw 75 cm. Muszę wysunąć znacznik tyle ile od środka + 75 cm by mieć na środku?

maciek    27

zajedź na równe pole ustaw cięgła boczne żeby siewnik był równo na boki i w poziomie ,weź metrówkę przejedz kawałek zrób nawrotkę i stań tak żeby między przejazdami było 75 cm odstępu ,opuść znacznik tak żeby wyszedł ci na środek poprzedniego przejazdu i cała filozofia 10 minut roboty.

krychu    43

To jest praktyka lecz chodzi mi o teorię. Siewnik do zboża to wiem jak z wzoru ale jeśli chodzi o kukurydzę to jakoś nie wiem.

maciek    27

najpierw sprawdź czy mają taką możliwość być ustawione na środek ?, jak masz ustawione na koło to podziel rozstaw kół przez 2 i tyle wysuń znacznik

solek01    30

witam planuję kupić siewnik pneumatyczny 4 rzędowy do fasoli jaś, kukurydzy i do rzepaku w cenie do 6 tyś.

Do fasoli jest polecany nodet pneumasen lub Hassia, możecie napisać na co zwrócić uwagę przy szukaniu i kupnie 

siewnika? Która z tych dwóch marek będzie lepsza? i tańsze części?

co powiecie o tych modelach:

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-hassia-4-rzedy-podsiewaczami-pneumatyczny-niemie-CID757-IDitmmd.html#df5dc984df

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-hassia-4-rzedy-z-podsiewaczami-pneumatyczny-CID757-IDeqZAf.html#df5dc984df

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-pneumatyczny-nodet-pneumasem-iikuhndo-fasoli-kukurydzy-CID757-IDek5G5.html#b6ca85fb9a

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-nodet-CID757-IDgRLFw.html#efec5cfc75

Kamilek1    17

witam, czy są tutaj użytkownicy nowych siewników gaspardo? jak się sprawują?? szuka uniwersalnego siewnika do buraków i kukurydzy i mysle o tej prace. Jakies opinie? bądź inne propozycje?

tomasz20    0

Witam. Planuje zakupić siewnik do kukurydzy Amazone ED 451-K, 6 rzędowy. Jaką macie opinie na temat tego siewniczka? i czy lepiej wybrać z wysiewem talerzowym czy redlicowym?

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez trawek13
      Witam szukam ciekawego siewnika do kukurydzy dzis natknałem sie na siewnik firmy feldherr 
      Bedzie obsiewał ok 10ha rocznie i współpracował z c360 3p
      czy sa tu posiadacze takowego siewnika lub ktos kto wie cos na jego temat wartko go zakupic czy szukac czegos innego
      Podsyłam zdjecie (nie jest moja własnascia udostepniam je w celach podgladowych)

• Przez zetor1111
      Witam. Interesuje sie zakupem siewnika do kukurydzy Becker Aeromat :lol: Z tego co widzę na allegro można za 7 tyś kupić niezły siewnik 4 rzędowy z nawozami w/w firmy Napiszcie opinnie na temat tego siewnika jak sie sprawuje i na co zwracać uwage przy zakupie siewnika do kukurydzy ??????? Jaki siewnik polecacie ????? Szczególnie chodzi mi o siewnik 4 rzędowy z nawozami i z którym współpracował by Ursus 3512 bo widziałem na AF tego Beckera z ferdkiem
    • Przez Wacek21
      W tym temacie piszcie na temat instrukcji lub tabel wysiewu do siewników punktowych
    • Przez Kamilek1
      Witam, ktory wg was jest lepszym jakosciowe siewnikiem? ceny zblizone, zastanawia mnie tylko dostepnosc czesci ?czy do Matermacca sa tak samo łatwo dostepna jest do Gaspardo? Diler Matermacca przekonuje mnie ze ich siewniki sa bardziej trwale i precyzyjne niz Gaspardo? ale czy to prawda a czy tylko proba zwiekszenia sprzedazy? Gaspardo jak wiadomo cieszy sie dobrą opinią.. ma ktos moze dowiadczenia z tymi siewnikami?
    • Przez klub1999
      Witam.Czy idzie kupić nowe tarcze wysiewające do tego siewnika??? a moze ktos to dorabiał???czekam na odpowiedz