Siłacz

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

Polecane posty

bialy2005    581

plastikowe lepsze bo i siewniki duzo młodszy te na metalowych to starocia. z plastikowymi nawozowymi zaczeli robic bodajrze od 90r ale nasienne wtedy jescze były metalowe dopiero od koncówki lat 90 sa plastikowe te i te. uwage musisz zwrócic na stan redlic, tarczy i jak sie da to sprawdzic cisnienie pompy. jesli tarcze sa oki pompa oki to siewnik bedzie dobrze siał. ja do swoje goaspardo musze dokupic zegar bo tak to sie na pałe sieje trzymajac obroty a na zegarze to wszytko widac jak na dłoni.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38
bialy2005    581

tak z wygladu najmłodszy jest ten http://moto.allegro....1429925678.html ten drugi za 12 tez niezle wyglada z gutanowa. Popatrz za gaspardo jeszcze ale koło 10 trzba szykowac tak czy siak za cos w miare. takich picowanych malowanych to raczej unikaj bo to moze byc kupka złomu odmalowana. lepiej zeby był troche podrapany ale wiesz co kupujesz.

 

 

http://moto.allegro.pl/siewnik-punktowy-gaspardo-i1433188902.html ten fajny bajesr z ta glebgryzarka straszna żadkosc lub takiego sobie walnij :)http://moto.allegro.pl/siewnik-do-kukurydzy-8-rzedowy-gaspardo-i1435985861.html

Edytowano przez bialy2005

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

jak masz koło gumowe tak samo ustawiasz pokretłem. ja mam gumowe w gaspardo i jest oki ale w mokrej ( zaraz po deszczu) ziemi czasem nie zagarnia idelnie rowków po redlicy. Jesli jest gumowe koło sa przed nim zagarniacze a jesli metalowe sa za kołem


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wskw    0

Witam, jestem na zakupie jakiegoś starszego monosema do 10 tys.

Na allegro znalazłem cosik takiego http://moto.allegro.pl/siewnik-do-kukurydzy-monosem-nie-becker-kleine-i1418556635.html

Martwi mnie tylko to, że na siewniku jest napisane 400 obr/min. Czy jest możliwe, że monosem coś takiego w ogóle wypuścił i jak ewentualnie zachowywałoby się to na 540 min/obr?


Szukasz prawdziwych porad rolniczych? Stwórzmy je sami, skoro ich nie ma... Zapraszam na profil..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Może troszkę nie na temat, ale nie chce zakładać nowego. Potrzebuję jakiegoś komisu (najlepiej z lubelskiego, ale niekoniecznie) z używanymi częściami do siewników, może ktoś ma jakieś namiary na handlarzy siewników?

Edytowano przez donborys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

Nigdy nie widziałem go na żywo, ze zdjęć wygląda na garażową produkcję (mimo, że firma Moldagrotehnika to jakaś fabryka, a nie prywaciarski wyróB). Nigdy nie napotkałem nikogo kto by miał, bądź użytkował taki siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demzor    0

zależy ile $$ chcesz przeznaczyć, za Amazona przyjdzie co zapłacić kosmiczną cene ;) co do kuhna 8rz. to Maxima II ? i pytanie czy mają być to siewniki zawieszane czy ciągane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atsihosam    12

Amazone ed 302 contour z paroma dodatkami 17000 euro netto, edx zaczynają się od 200000 zł netto bodajże. Co do kuhna ceny nie znam. Ale jak masz kasę to polecam edx'a. Do 15km/h siejesz i wszystko w równiutkich odstępach posiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie pytanie do Was. Czy słyszeliście o siewnikach punktowych firmy MaterMacc, zastanawiam się nad zakupem siewnika tej firmy lub Gaspardo, MaterMacc jest tańszy od Gaspardo o 2000 euro, siewniki tych dwóch firm prezentują podobną jakość, jeżeli ktoś taki siewnik posiada proszę o opinie na temat tej maszyny. Ta firma dopiero wchodzi na polski rynek.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja posiadam Gaspardo SP4 z podsiewaczem nawozu co oczywiste i obowiązkowe, użytkowałem narazie 1 sezon od nowości super maszyna polecił mi kolega że jest mega i już są 4 w okolicy takie siewniki bardzo dobra budowa z tego co słyszę wmiarę tanie części i naprawde przemyślane siewniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@krzysiu decyzja już podjęta, ale dzięki za opinie nt, Gaspardo, siewnik pewnie na wiosnę przyjedzie, ale marki i modelu nie powiem, przyjdzie czas, że w galerii zobaczycie. :D


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie siał znajomy z sąsiedniej wsi Kuhnem. Ale czas zacząć samemu jeździć. :D Po pokazowy w grę nie wchodzi, pierwszy sezon trzeba wzorcowo zasiać, tak żeby w eter poszło że dobrze sieje.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

na odległosc trudno ocenic stan. ale wybór jako na firme dobry. szukaj monosema lub gaspardo. Patrz na redlice i tarczki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pawel20 Meprozet ostatnio popsuł jakość swoich siewników, także lepiej zachodnią użwykę jak tego nowego wziąć. Także o Meprozecie zapomnij bo im nowszy tym gorszy. Ten Monosem ładnie wygląda, ale jak @bialy2005 wspomniał jedź i go obejrz.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pomijając jakość to te siewniki się zrobiły nagle drogie... widać siła ssąca mleczarzy na maszyny podkręciła wydajnie popyt. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

A właściwie to chyba zimowo-wiosenna realizacja, w ciągu niecałego miesiąca ich cena wzrosła z 17,500 do 20, 500 brutto. W mojej okolicy w sześciu składnicach maszyn, w których pytałem wolne egzemplarze stoją tylko w dwóch. Co do samej jakości siewu tych meprozetów to nie najgorzej rozmieszczają ziarno w rzędzie, a wykonanie wiadomo trochę garażowe. W każdym bądź razie w siewie kilkunastu ha kukurydzy rocznie ten siewnik raczej by się nie zdarł, a nowy to nowy. Po sezonie może ich cena trochę spadnie, oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
    • Przez MariuszMF2645
      Witam poszukuję tabeli nawozowej w dużo lepszym stanie niż ta na zdjęciu (siewnik do kukurydzy Becker Areomat M)

    • Przez BELLAAGRO
      Witajcie, 
      czy ktoś z was miał do czynienia z takim sprzętem jak rabe monoseed 
      mam do kupienia od pierwszego właściciela taki 6 rzędowy a w internecie ciężko o jakieś informacje na temat takiego sprzętu 
    • Przez dominikl95
      posiadam siewnik Hassia Dan 300 19 lejków koło 16 cali ale nie mam żadnej tabeli wysiewu,nie wiem ile razy kołem kręcić proszę o pomoc chciałbym bardziej dokładnie siać a nie tak na oko . chociaż bym chciał wiedzieć ile razy muszę korbą kręcić
    • Przez slawek_82
      Witam. Szukam tabeli wysiewu ziarna kukurydzy oraz wysiewu nawozu w dozowniku w siewniku Becker 4 rzędowy. Chciałbym ustawić wysiew ziarna tak na około 85-90 tys. i nawóz tak około 100 kg/ha Może jakieś fotki tych zębatek jak powinny być pozakładane. Z góry dziękuję!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj