Siłacz

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

Polecane posty

tomacha001    5

do wojtus mało co przerabiani jest ja mam napędzamy z dwóch kółek a jeszcze ważna informacja jak masz tarczki do wyseu buraków to to powiększ dziurki na taczkach więtarką wiertło użyj 12 daj gg to sie odzwe <_< :) :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6
Ja tam sieje siewnikiem Amazone D4.

 

A jaki robisz rozstaw między rządkami.? I jaką obsade nasion robisz na Ha???

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

siew zbożowym ustawia się wagowo, odległości między nasionami są tutaj przypadkowe...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

nie masz problemów przy zbiorze bo u nas koleś zasiał podobnie poniżej 50 cm to dużo zostawało kolb na ziemi


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a czym ciął??

Tu jest kukurydza siana gęściej i ładnie zbierana. http://pl.youtube.com/watch?v=Ij_NftLPHBw


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13
mam takie małe pytanko do Ciebie - a ile wsypałeś ? możemy się domyślać że miałeś porcjowane worki ale ile ważyły to juz nie wiemy...

Worki miały po 19 kg , z HR Smolice - Bzura


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
a czym ciął??

Tu jest kukurydza siana gęściej i ładnie zbierana. http://pl.youtube.com/watch?v=Ij_NftLPHBw

 

czemu tyłem trzeba jeździc nie można podpiąć na przedni TUZ? szyja pewnie boli troche

 

ok juz wiem on ma obracane siedzenie tak wygląda


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

na tylnym tuzie lepiej widać bo z przodu to maska zasłania widok.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

z wujkiem widzieliśmy taką sieczkarnie na przedni tuz 2 rzędową miała zapotrzebowanie 80km na jdeną rajke


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Unas mamy kvernelanda optimę NT 12-rzędowy do siewu bezpośrednigo. maszyna posiała ponad 1600ha przez 2 sezony buraków i kukurydzy wszystko z nawozem w rzędzie..i teraz rozgłądamy się za jeszcze jednym siewnikiem punktowym z podsiewaczem i uprawą przed siewem. na optimie nie widać zużycia i precyzja jest bardzo wysoka. tylko redlice trzeba wymieniać co około 500-600ha bo w rowku nie "kleszczy" się ziarno i precyzja spada. może ma ktoś jakieś doświadczenie z siewem w mulcz z uprawą w trakcie..

post-4320-1194794335_thumb.jpg

post-4320-1194806612_thumb.jpg

post-4320-1194806822_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

tak się zastanawiam czytając ten temat... i mam dla Was pytanie, co prawda nie mam doczynienia z siewem kukurydzy ani buraków ale czy możnaby siać siewnikiem pneumatycznym fasolę szparagową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
tak się zastanawiam czytając ten temat... i mam dla Was pytanie, co prawda nie mam doczynienia z siewem kukurydzy ani buraków ale czy możnaby siać siewnikiem pneumatycznym fasolę szparagową?

 

Jestem pewien że tak. A zapodaj jaka musi być obsad fasoli na ha. Najlepiej rozstawe rzędów i odległośc między nasionami w rzędzie. No i MTN fasoli.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

rozstaw ok 65-75 cm między rzędami a w rzędzi ok 15-20 cm a co do MTN to nie mam pojęcia. Chodzi o bardzo precyzyjny siew myślę że pneumatyczny byłby dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Bez najmniejszego problemu, zasiałoby się fasolę, siewnikiem pneumatycznym podciśnieniowym, tylko tarcze z otworami 5,5 mm. Toby wychodziło gdzieś około 76 tys nasion na ha przy rozstawie rzędów 75 cm i odległości między nasionami ok 17,5 cm. Tylko kwestia operatora siewnika ^_^ .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

trzeba po mału myśleć nad większą mechanizacją... i tak myślałem nad tym rozwiązaniem. Trochę się tego uprawia... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1
a czy siewnik mechaniczny z dozownikami nawozu jest dobry do siewu kukurydzy?

jakie są wasze opinie czy wogóle nie warto kupować siewnika mechanicznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
jakie są wasze opinie czy wogóle nie warto kupować siewnika mechanicznego

 

Świetny np horsch maistro RC ;) . I cena świetna :P . Ale jakbym siał trochę więcej kuku to bym go kupił.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

Ja używam siewnika Monsema on jest bardzo dobry przez 4 lata obsiałem 950ha i nie wisdać sldu użytkowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@mav czego omijac MONOSEMA ???

 

@1rajdzik zadowolony jesteś z tego siewnika co kupiłeś

 

 

pytam o Monosema bo mam do kupna za 11000 zł podobnego jak ten http://www.allegro.pl/item325983892_siewni..._kukurydzy.html , albo ten http://www.allegro.pl/item327837517_siewni...zy_monosem.html siewnik 6 rzędowy z podsiewaczem , do wymiany tulejki w tych metalowych kólkach dogniatających , warto za ta kase cos takiego kupić ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
    • Przez MariuszMF2645
      Witam poszukuję tabeli nawozowej w dużo lepszym stanie niż ta na zdjęciu (siewnik do kukurydzy Becker Areomat M)

    • Przez BELLAAGRO
      Witajcie, 
      czy ktoś z was miał do czynienia z takim sprzętem jak rabe monoseed 
      mam do kupienia od pierwszego właściciela taki 6 rzędowy a w internecie ciężko o jakieś informacje na temat takiego sprzętu 
    • Przez dominikl95
      posiadam siewnik Hassia Dan 300 19 lejków koło 16 cali ale nie mam żadnej tabeli wysiewu,nie wiem ile razy kołem kręcić proszę o pomoc chciałbym bardziej dokładnie siać a nie tak na oko . chociaż bym chciał wiedzieć ile razy muszę korbą kręcić
    • Przez slawek_82
      Witam. Szukam tabeli wysiewu ziarna kukurydzy oraz wysiewu nawozu w dozowniku w siewniku Becker 4 rzędowy. Chciałbym ustawić wysiew ziarna tak na około 85-90 tys. i nawóz tak około 100 kg/ha Może jakieś fotki tych zębatek jak powinny być pozakładane. Z góry dziękuję!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj