Siłacz

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

Polecane posty

TumeK    11

A my Amazone można go zobaczyc TU A jak kto chce go w akcji to jest Tutaj


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

U nas siali Gaspardo 4 rzędowym używanym i zetorem 8441


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

A te GASpardo to dobre siewniki??


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Podobno jedne z najlepszych. Siali u mnie już różnymi siewnikami i jak na razie to gaspardo wysiał najlepiej.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

ile kosztuje nowy 6 rzedowy ??


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g_eorge    0

Ja sieję niemiecką Hassią 4 rzędową z dozownikiem nawozu a z awaryjnością róznie bywa :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

Ja sieję siewnikiem do zboża Famarol wychodza 4 rzedy :D posiane jest równo czasami punktowym by nie wysiał lepiej :blink: Podrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek7    0

u nas to sąsiad sieje beckerem 4-rzędowym, a podczepia go do zetora 7340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Ja sieje takim jak ma robertbara ;] tylko nie JD


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja kukurydzy nie sieję...ale mój sąsiad sieje poznaniakiem....zamyka co kawałek jakiś rychter - nie wiem jak się to fachowo nazywa...u nas tak się na to mówi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

hehe okres zbioru kukurydzy na kiszonke już za pasem ale nie zauważyłem tu żądnego Monosema. Więc sie pochwalę że mam takowy sprzęcior (używany oczywiście) kupiony na usługi; w przyszłym roku się zwróci jak dobrze pójdzie :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

my tez mielismy brac monosema ale siadlo na amazone i sie ciesze


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Ja siałem Poznaniakiem 2 , zamontowałem dodatkowe obciążenie na redlicach , przekręciłem go i na 3ha obsianego pola zostało mi 3,5kg nasion w skrzyni.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

mam takie małe pytanko do Ciebie - a ile wsypałeś ? możemy się domyślać że miałeś porcjowane worki ale ile ważyły to juz nie wiemy...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

ja sobie sieje starym poczciwym Beckerem. Troche lat już ma ale jakoś narazie idzie. sieje nim ok 7-8ha kuku u mnie i troszke na usługach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
Ja siałem Poznaniakiem 2 , zamontowałem dodatkowe obciążenie na redlicach , przekręciłem go i na 3ha obsianego pola zostało mi 3,5kg nasion w skrzyni.

Heh! wiesz ja też sieje na swoje potrzeby poznaniakiem i jakos nie narzekam na wschody i na obsade. <_< Kiedys raz kolega zasiałmi pneumatykiem z podsiewaczem i stwierdziłem że za to co mu zapłace za usługe to mam kupiony srodek na chwasty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollek    0

ja mam gaspardo 4rzędowy podcisnieniowy z rozsiewaczem nawozów od2000roku.obsiał juz ok850ha i wymieniłem w nim tylko1łożysko na wentylatorze i przewód powietrza z 1 sekcji bo już sie przetarł.

 

zapomniałem dodać iż istnieją już 2 podobne tematy w 'siewnikach' . można by je wszystkie 3 połączyć?

 

zapomniałem dodać iż istnieją już 2 podobne tematy w 'siewnikach' . można by je wszystkie 3 połączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

takie rzeczy to mad robi


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
A jakiego tego monsema kupiłeś napisz coś więcej o nim. ijakim zestawem siejesz kuku i ile bierzesz od hektara.

 

Pozdrawiam Balzak

 

 

Hmm symbolu żadnego nie ma, ale ma już metalowe koła dogniatające i za nimi zagarniacze. Skrzynia na nawóz metalowa. Sieję Zetorkiem 7211 - 100 zł / ha. Dobrze se radzi <_<


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

ja mam siewnik do kukurydzy 4 rzędowy przeróbkę z 6 rzędowego do buraków gama2 jest on mechaniczny i sieje mi dobrze a obsiewamy wszyscy mim jakieś 10 hekrów trochę on jest stary ale robota im idzie <_< ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

@tomach001 Mógłbyś dokładniej opisać jak go przerobiłeś? Tzn.Jakie kółka do wysiewu,oryginalne czy przewiercałeś otwory.Czy te kółko,które odgarnia ziarnka nie niszczy ich i jak zostało rozwiązana ilość wysiewu? Podejrzewam,że łańcuchy i zębatki zostały takie same jak do buraków,mam taki sam siewnik i chyba go przerobie bo rezygnuje z buraków. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez faraon0000
      Witam
      Poszukuję tabele wysiewu nawozu do siewnika meprozet s100 4 rzędowego mógł by ktoś podać ile kg na danych zębatkach
      Pozdrawiam 
    • Przez jaroon
      Witam
      Szukam informacji o siewnikach Accord Optima 6 rzędów
      Jak wygląda jakość i dokładność siewu w tym siewniku?
      Cenę części zamiennych jeśli ktoś ma takie informacje.
      Czy do 20tys. można kupić jakiś ciekawy egzemplarz?
      Liczę na opinie użytkowników tych maszyn.
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
    • Przez MariuszMF2645
      Witam poszukuję tabeli nawozowej w dużo lepszym stanie niż ta na zdjęciu (siewnik do kukurydzy Becker Areomat M)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj