Siłacz

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

Polecane posty

maciek    29

Szkoda że nie pisze co to za typ tego monosema szukasz 6 czy 4 to zależy od tego jaką masz przystawkę do zbioru,ogólnie monosem jest jednym z najlepszych siewników szukaj raczej wersji NG z pojedynczymi otworkami w tarczy bo PNU z podwójnymi otworkami nie mogę sobie wyobrazić regulacji tam niech mnie ktoś poprawi z forum kto ma sieje takim.Jak bedziesz kupował siewnik to patrz żeby miał tarczę na uszczelniaczu trzeba to wymieniać co kilkaset ha zasianych,tarcze najlepiej żeby miały jak najwięcej otworków, jak chcesz siać po ugorach,łąkach i kukurydzy lub mulcz to tylko talerzowy ale tutaj trzeba wydać dodatkowo 10-15 tys więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

szukam 6 rzędowego  bo chce ustawić na rozstaw 55-60cm miedzy rzędami kukurydza na kiszonkę zbiór maszyna z kemperem wiec szerokość może być różna . Nastawiłem się na 2 firmy Kverneland Optima i własnie Monosem nigdy nie miałem do czynienia z tymi siewnikami i dlatego pytam . u mnie w okolicy to maja Beckery 4  rzędowe siać  sieją ale na rozstaw 75. Po czym można  rozpoznać czy to jest NG czy PNU tylko po tarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

nie wiem jaki sens ma sianie w mnijszych odstepach nawet na kiszonke ? Liczy sie obsada na m2  przyrody nie oszukasz. jak zasiejesz wiecej nasion na tej samej powierzchni to nic ci to nie da może poza troszke wieksza masa ale napewno nie wartoscia pokarmowa a o to chodzi szczególnie w kisoznce z kukurydzy ( energia). Jesli chcesz siac gesciej to posiej zwykłym siewnikiem zbożowym co 2 lejek kemperem tez zbierzesz :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

ja wiem ze tak jest ale sąsiedzi twierdzą inaczej  jak będę chciał zarobić to muszę sie pod klienta pod stosować :) klient nasz pan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

w granicach 15-18tys to nic lepszego nie widzę albo słabo szukam :) dlatego na forum się pytam żeby  na minę nie wdepnąć......


jak bym miał stówkę :)  to bym używki nie szukał......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam . Chciałbym zakupić siewnik do kukurydzy ale chyba mechaniczny , może być z podsiewaczem nawozu . Siewnik byłby do własnego użytkowania na areale 7ha (klasa ziemi III,IV . Chce po prostu prosty siewnik ,bez zbędnych turbin itd. W tamtym sezonie sial mi znajomy hassia i były duże luki , jakby sekcja przerywała a wcześniej rok temu monosem i tez były luki ale podobno to zrobił, oba były pneumatyczne i wysiew nie był precyzyjny a znajomy kupił od buraków przerobiony 4 rzędowy i wschody są bardzo dobre chociaż wolniej jeździ to nie ma żadnych luk. Byłbym wdzięczny za polecenie jakiegoś siewnika mechanicznego bo obecnie dla mnie to czarna magia bo nawet przy zakupie bym nie wiedział na co spojrzeć i zwrócić uwagę. Poazdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uzywany ale wczoraj rozmawialem ze znajomym i polecal mi beckera na cisnieniu z podsiewaczem bo z mechanicznym sie ozenie , ma racje.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

model NG monosema nowy teraz jest to 4 generacja czyli NG4 plus, można znaleźć NG z 1994 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A który siewnik byłby lepszy na ciśnieniu czy podciśnieniu, czym to się różni.? napewno musi być z podsiewaczem nawozu i chodziłby z 902,bym włożył wałek na 1000obrotów i w pole.

Edytowano przez kamilrolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

Panowie ile może ważyć monosem 4 rzędowy na plastikach tak plus minus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam opcji edytuj jak bym pisał 2 posta 10 minut później,tutaj napisałem następnego dnia.

Witam mam kupić siewnik do kukurydzy hassia  4 rzędowego pneumatyczny ale nie wiem czy będzie zdawał egzamin ma może ktoś taki siewnik to może mi doradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

ten siewnik super sieje pod warunkiem że jest 100 proc sprawny,podstawa to dobre tarcze,uszczelniacze i redlice ostre,precyzja jest lepsza niż w maximie odpowiednik tego siewnika to kongskilde variosem który jest nadal produkowany w nie zmienionej formie,ceny oryginalnych tarcz są wysokie ok.300zł natomiast większość części jest tania.Wczoraj kupiłem 6 rzędową hassię VM, ważne by nie siać szybciej jak 6,5 km/hhttp://olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-hassia-variosem-4-rzedowy-nowy-model-CID757-IDctAwD.html#003d1aafdf;promoted możesz brać w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

 Witam, potrzebuję pomocy w rozszyfrowaniu komputera od siewnika Monosem CornControl VRM10
 

Edytowano przez tom79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Sekcja wysiewająca to kopia Hassia Unisem "twz,bezstykowa" tarcza bez uszczelniacza- strzał w kolano dla uni,na farmerze ktoś pisał ogólnie cośo tych siewnikach jak dla mnie mały zakres regulacji dawki nawozu,mała ilość przełożeń do gęstości wysiewu.Największa wada tego siewnika to materiał z którego wykonano tarcze wysiewające, co widać na filmiku w momencie 1:40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spyke1004    1

Witam poszukuje siewnika do kukurydzy 4 rzędowego z podsiewaczem nawozu do 8 tys. zainteresowały mnie siewniki firmy BECKER co możecie mi podpowiedzieć na temat tego siewnika jak z precyzją siania i dostępem części? 

Co sądzicie o tych siewnikach??  http://olx.pl/oferta/sprzedam-siewnik-do-kukurydzy-becker-CID757-IDegZaF.html#ea3a14d6e3

 

http://olx.pl/oferta/siewnik-do-kukurydzy-becker-CID757-IDdqxqf.html#24e9d3cef9

 

http://olx.pl/oferta/siewnik-kukurydzy-becker-aeromat-ii-CID757-IDevwCN.html#c63d57d88a

 

Edytowano przez Spyke1004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

a jakie macie opinie o siewnikach gaspardo bo przymierzam sie do kupna i rozważam kongskilde i gaspardo oczywiście gaspardo droższe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Sekcja wysiewająca to kopia Hassia Unisem "twz,bezstykowa" tarcza bez uszczelniacza- strzał w kolano dla uni,na farmerze ktoś pisał ogólnie cośo tych siewnikach jak dla mnie mały zakres regulacji dawki nawozu,mała ilość przełożeń do gęstości wysiewu.Największa wada tego siewnika to materiał z którego wykonano tarcze wysiewające, co widać na filmiku w momencie 1:40

 

co polecilbys? Gaspardo MTR 4 BB INOX?

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jaroon
      Witam
      Szukam informacji o siewnikach Accord Optima 6 rzędów
      Jak wygląda jakość i dokładność siewu w tym siewniku?
      Cenę części zamiennych jeśli ktoś ma takie informacje.
      Czy do 20tys. można kupić jakiś ciekawy egzemplarz?
      Liczę na opinie użytkowników tych maszyn.
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
    • Przez MariuszMF2645
      Witam poszukuję tabeli nawozowej w dużo lepszym stanie niż ta na zdjęciu (siewnik do kukurydzy Becker Areomat M)

    • Przez BELLAAGRO
      Witajcie, 
      czy ktoś z was miał do czynienia z takim sprzętem jak rabe monoseed 
      mam do kupienia od pierwszego właściciela taki 6 rzędowy a w internecie ciężko o jakieś informacje na temat takiego sprzętu 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj