Siłacz

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

Polecane posty

daniel125d    2

chce kupic siewnik do kukurydzy tylko nie wiem jaki byłby lepszy amazone czy monsem

 

ja polecam meprozet s 100 posiadam i muszę powiedzieć że nie jeden zachodni zaskoczyłbym jakościom siewu bardzo precyzyjny siewnik wysiew mechaniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Witam chcę kupic siewnik do kuku meprozet s 100 z podsiewem w cenie 19 tyś (PROW)czy warto jak z ustawieniem bo miałem w tym roku zasiane 2 ha to wyszło mizernie to znaczy miejscami były przeswity dodam że siewnik nówka a 6 ha było zasiane GASPARDO to było dobrze dodam że inny gośc siał przez miedze MEPROZETEM to nie usiał gorzej jak Gaspardo -dlaczego takie różnice w siewie chodzi oczywiście o meprozet. Dodam że siewnik tylko na swój użytek czyli 8 -10 ha bo o zarobkach nie ma mowy ilu rolników tyle siewników nawet jak sieją po 1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Kaliber/masa/kształt ziaren, w tym roku tez sialiśmy meprozetem kilka rożnych odmian i co inna porcja zasypana do siewnika to rożny rozstaw ziaren w rządku pomimo niezmieniania jego ustawień. Drobne ziarna siał gęściej grube rzadziej, najdokładniej wysiały się odmiany, które ważyły około 15kg w porcji 50 tyś ziaren. Co do prześwitów to tez sprawdź czy przypadkiem ziarenka nie skiełkowały, jakość kwalifikatu szczególnie krajowego jest bardzo rożna i często to loteria <_<

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Z twojej wypowiedzi wynika że najlepiej siac jednakowe odmiany i tak właśnie staram się robic a na tym jednym polu to fakt 1 ha było dobrze bo nasienie było drobne a drugi hektar już było inne -grubsze.A ILE siejesz nasion na 1ha i jaka odległośc ziarna do ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Siej kilka rożnych odmian, ale to i innego powodu. Ustawione było w rzędzie co 15 cm. Meprozet ma coś takiego jak dobieranie tarcz do odpowiedniego kalibru nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jar123    0

Witam chcę kupić siewnik do ursusa c-360 ma to być siewnik 4 rzędowy, punktowy z podsiewaczem nawozu i moje pytanie jest taki czy 60-tka poradzi sobie w nim ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam,

stoję przed wyborem siewnika do kukurydzy, i mam pewne pytanie, orientuje się ktos od którego roku były montowane w monosemach plastikowe zbiorniki na nawóz? Bo mam jeden upatrzony, 1998 rok, na plastikowych zbiornikach, ale po kontakcie z pewnym znajomym z Francji mówi że mogą być one już przełożone, bo metalowe przegniły. Konkretnie chodzi mi o ten siewnik : http://otomoto.pl/si...er-A249120.html . pozdrawiam.

Jeszcze mam takie pytanie, jakie zadanie mają te przednie kółka prowadzące przed radlicą? rzadko przy którym siewniku one występują i nie wiem jakie ich jest zadanie ? utzymywanie stałej głebokosci ?

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Kolego te plastikowe zbiorniki były wymienione świadczy o tym kolor tzn.pozostałe są zpłowiałe a te nawozowe białe jak śnieg czyli ktoś grzebał przy nim co do kółek to napewno nie głębokośc bo ją ustawiasz na ostatnim kółku a te rolki słóżą tak mi się przynajmniej wydaje do przygniecenia warstwy ziemi w którą będzie zasiane ziarno.Przyznam że pierwszy raz takie coś widzę.

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Właśnie to jedyny model na allegro z tymi kółeczkami, jedynie drugi, prawie identyczny siewnik znalazłem na traktorpool. Ale wybiorę się go obejrzeć bo nic ciekawszego z monosemu nie ma. Mam nadzieję że nie był cały kombionowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

www.monosem-planters.com/anciensemoir.html - tu jest link do katalogów wszystkich siewników monosem (przynajmniej tych starszych). My w naszym mamy te kółka przednie, ale to była wersja typowo buraczana.

Edytowano przez donborys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Te kółeczka mają tylko za zadanie lekko ubijać ziemię przed radlicą? Przy siewie kukurydzy nie było by raczej problemów z nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

My siejemy fasolę na podobną głębokość jak kukurydzę i nie ma z nimi żadnego problemu. Jakby Ci przeszkadzały zawsze możesz je poodkręcać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Jeszcze wracając do tematu, te zbiorniki w 1998 były już fabrycznie montowane plastikowe czy wychodziły również metalowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakie siewniki polecacie ? chodzi mi o jakąś 6, oczywiście składaną.

Amazone raczej odpada, bo kosztuje cos kolo 130k ( tak nawiasem mówiąc , mam na sprzedaż Amazone 6 rzędów nie składany z 2006r)

więc zostaje chyba Kuhn i Kverneland, zależy mi na dużym zbiorniku na nawozy, lub na takim aby można bylo go spokojnie powiększyc, tak jak zrobiliśmy to w amazone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fejhola    0

Witam użytkuje ktoś z was siewnik mascar maxi futura jak się sprawuje i jak z dokładnością siewu i częściami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Orientuje się ktoś ile kosztuje nowy monosem 4 z komp i gaspardo tez z komp i oczywiscie z dozownikami nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomsan29    0

Witam. A uzytkuje ktos moze siewnik do kuku firmy Kleine? Jesli tak to bylbym wdzieczny gdyby cos o nim napisal bo mam zamiar taki kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

za usługe zapłacisz 1000 :) a siewnik będzie kosztował Cie kilka razy tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak czy inaczej, kupowac sie mało opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Kupując najtańszego Mepozeta http://allegro.pl/siewniki-siewnik-kukurydzy-burakow-meprozet-s-100-i2962037662.html dasz 14500.

Za siew zapłacisz komuś 450zł rocznie. Za 14,5tys masz darmowy siew przez 32 lata (cały czas dobrymi siewnikami bo jeśli jeden będzie już wypracowany to weźmiesz innego). Jeśli kupiłbyś nawet tego Meprozeta bez aplikatora do nawozów to doliczając zużyte paliwo zwróciłby się po 50 latach, a ten siewnik tyle nie wytrzyma.

Tak więc na 3ha siewnik jest nieopłacalny.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jaroon
      Witam
      Szukam informacji o siewnikach Accord Optima 6 rzędów
      Jak wygląda jakość i dokładność siewu w tym siewniku?
      Cenę części zamiennych jeśli ktoś ma takie informacje.
      Czy do 20tys. można kupić jakiś ciekawy egzemplarz?
      Liczę na opinie użytkowników tych maszyn.
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
    • Przez MariuszMF2645
      Witam poszukuję tabeli nawozowej w dużo lepszym stanie niż ta na zdjęciu (siewnik do kukurydzy Becker Areomat M)

    • Przez BELLAAGRO
      Witajcie, 
      czy ktoś z was miał do czynienia z takim sprzętem jak rabe monoseed 
      mam do kupienia od pierwszego właściciela taki 6 rzędowy a w internecie ciężko o jakieś informacje na temat takiego sprzętu 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj