Siłacz

jakie firmy mają najlepsze siewniki do kukurydzy

Polecane posty

rozal22    19

mam monosem rocznik ok 90-92

posiada koła gumowe z których napędza się wysiew nawozu. [bo jest z dozownikiem]

posiada też WOM do wysiewu nasion. Praca takim sprzetem jest bardzo miła i CICHA.

BO WOM wytwarza ciśnienie ale nie takie które wypycha te nasiona tylko je wyciąga....

w przeciwieństwie do siewnika Bekera to jest Cichy i nie słychać go podczas pracy z ciągnikiem. Przy bekerze trzeba mieć nałuszniki jeśli ktoś sieje nim. :/

to jest monosem 4 rzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Od wczoraj i ja też mam MONOSEMA , troche kosmetyki i będzie siał , najgorzej tylko po drodze bo 5m szerokości to już lipa jechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

@piootr gościu co mi sieje kuku accordem za 1200zł dorobił do niego wózek i bez problemu jest <_<

 

możesz podać model tego siewnika???


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@kubi mógłbyś cyknąć fotke tego wóżka do siewnika bo jednak troche lipa śmigać z tak szerokim siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@piootr to ramy teleskopowej nie masz???ile dałeś za siewnik, ile będziesz brał za usługę???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0
@kubi mógłbyś cyknąć fotke tego wóżka do siewnika bo jednak troche lipa śmigać z tak szerokim siewnikiem

kurde szkoda że w tamtym tygodniu nie napisałeś bo już kuku mam zasianą, wiem że gościu ma jeszcze gdzieś po ludziach siać tylko jest problem że mnie w domu nie ma do piątku, a z Wrocławia fotki nie strzele :)

 

Pewnie zdjęcie potrzebne jest ci na "już"?


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipa1992    0

Witam. Chce kupić siewnik do kukurydzy 6 rzędowy z dozownikiem nawozu zastanawiam się nad Monosemem i Amoazone. Rocznie sieje 300 ha więc maszyna musi być solidna. Mam Beckera Aeromata i nie jestm z niego zbyt zadowolony bo jest bardzo wrażliwy na kształt ziarna i nie równo sieje. Proszę o pomoc i opinie w sprawie siewników.

 

Użyj opcji szukaj przed założeniem nowego tematu

Edytowano przez deer
łączenie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Na 300 ha to minimum 8 rzędowy z podsiewaczem.

6 rzędowy z podsiewaczem to góra na 120 -150 ha rocznie. Także nawet może lepiej o jakiejś tańszej 12 pomysleć np: gaspardo, mascar itd.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipa1992    0

jestem jednak przekonany do 6 rzędowygo bo sieje usługowo i często na małych polach 8 rzędowy i więcej mógł by utrudniać prace. nie jestem zadowolony ze swojego beckera bo nie równo sieje i chce zmienić na amazone lub monosema 6 rzędowego ceda do 50 tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Koledzy mogli byście wytłumaczyć czym sie różnią siewniki podcisnieniowe od nadcisnieniowych, oraz po czym je rozróżnić?? I które są lepsze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja212    0

ja bym ci szczeże polecił gaspargo MTE 300 BB-6 wysiew ma perfekcyjny niewiem czy nienajlepszy z wszystkich prędkość siewu od 8 do 12 km/h im wolniej siejesz to wiadomo że dokładniej i cena 21tyś eur jest przystępna. a to sieczkarnie kolego też masz cz tylko siejesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio602602    0

Kupiłem rok temu Monosem'a ng 4 rzędowy. Sąsiad przywiózł mi go z Niemiec. Powiem szczerze że takiego siewnika jeszcze nie miałem. Miałem wcześniej Aeromata z kutna 6 rzędowego to on przy tym Monosemie się chowa. Zakładałem go Mtz' a. Zasiałem u siebie 100 ha i oprócz tego u ludzi ok 250 ha. Jestem z niego bardzo zadowolony. Polecam ten siewnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Zasiać 350 ha QQ w sezonie 4 rzędowym siewnikiem to nielada wyczyn :).

 

Miesiąc non-stop siania :).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mojego sasiada to po całym powiecie widze a czasem i dalej wiec chyba ostro sieje, drugi sąsiad ma koło mnie 60ha pola to cyk pstryk wpadają na 3 traktory i ładowarka i chyba tu 3 dni sieja, jeden uprawia agregatem drugi sieje a 3 im ziarno i nawóz wozi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio602602    0
Zasiać 350 ha QQ w sezonie 4 rzędowym siewnikiem to nielada wyczyn :).

 

Miesiąc non-stop siania :).

 

 

Niezły wyczyn ale daj spokój jak przyjeżdżałem z pola to głowa mało na pół nie pękła. W tym roku na takie coś się nie łapę. Zmniejszyłem areał kukurydzy do 30 ha, i trochę na usługach posieje. I nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

u nas w firmie mamy 12 do buraków lub 8do QQ na 6metrowej ramie składanej hydraulicznie z podsiewaczem.

jak było pole w jednym kawałku to posiali 80ha/24h a jak są kawałki i przejazdy do innych klientów to wychodzi 40ha/24h więc myślę, że 350ha w jednej miejscowości zasiać to żaden problem tylko kwestia organizacji.. nawet 4rzędowym po 35-40 ha na dobę to 10-11 dni a nie miesiąc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Szczerze wątpię by czterorzedowym siewnikiem nawet na jednym kawałku dało sie zasiać w ciągu 24h 40 ha. Według mnie 30 ha/24h takim siewnikiem z podsiewem nawozu to nielada wyczyn.

 

Chyba że nie obchodzi nas jakość siewu, tylko żeby było jakoś i ha nawalić bo kasujemy od ha a nie od h.

 

Ja bym podziękował f-mie za współpracę, jesli by chciała mi w nocy siać. Noc jest od spania ;).


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Mam pytanie z jaką prędkością powinien być wykonywany siew żeby zachować należytą dokładność?? Chodzi mi o siewniki pneumatyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

deer ma trochę racji gdy dochodzą jeszcze nawroty i pewnie dużo mniejsza pojemność zbiornika nawozu co za tym idzie częstsze tankowanie nawozu a z jakością gdyby nasza firma robiła taką złą jakość to byśmy nie robili siewów już po pierwszym sezonie i nie rozumiem czemu w nocy nie można siać??

 

prędkość siewu jest uwarunkowana od jakości redlicy. czym redlica mocniej zdarta to wolniej trzeba jeździć bo ziarno nie kleszczy się w rowku tylko zaczyna się przetaczać i zaczyna spadać jakość siewu. prędkość przy nowych redlicach aby utrzymać jakość nie powinna przekroczyć 10km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakie są Wasze opinie na temat pneumatycznych siewników Omega? Mam zamiar kupić siewnik w tym roku i właśnie dziś oglądałem nową Omegę. Wykonanie na pierwszy rzut oka niczego sobie, tylko nie wiem jak się zachowuje w pracy, czy równo sieje i nie przepuszcza. Cena tez w miarę bo 27 000 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gospardo 6 rzędowy z podsiewaczem nawozów i na dzień dzisiejszy nie widzę lepszego od niego.


Mój Sprzęt:
-Bizon ZO56
-Zetor Forterra 11441
-MTZ 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarny0352    0

Mam pytanie. Właśnie kupiliśmy siewnik kongskilde do kukurydzy z podsiewem nawozów i trzeba go teraqz ustawić. Jaki odstęp macie między ziarnami qq w rzędzie? Jaką dawkę nawozu wysiewacie na hektar podczas siania i jaką przed sianiem? Najlepiej jakbyś dokładnie opisał jakie nawozy i ile siejecie przed sianiem i jakie podsiewacie? Z góry dzięki. Jeśli to złe miejsce na te pytanie to przepraszam, ale jestem tu od niedawna i jeszcze nie wszystko mam opanowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@jacekkombajnista stryj ma Omegę jeszcze tą niebieską i siewnik sieje z duża dokładnością i mimo około 10 lat nie było z nim problemu mimo, że w sezonie sieje buraki i kuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bobek Farmer dzieki za info, ja mam zamiar kupic nową, tą czerwoną, 4 rzędową, tylko cholerka nie zwrócilem uwagi jakie są tam redlice, te od podsiewacza są na 100% talerzowe tylko nie wiem jakie są od nasion. moze wie ktos to bede wdzieczny na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez michu20
      witam może ktoś doradzi siewnik z 2020r zasiane ok 1200 hektarów podciśnienie do siewu kukurydzy powinno być ok 50 a ledwo co osiąga 40 tarcze i uszczelki tarczy założone nowe na wężach też nie widać żadnej nieszczelnosci co można jeszcze sprawdzić ??
    • Przez faraon0000
      Witam
      Poszukuję tabele wysiewu nawozu do siewnika meprozet s100 4 rzędowego mógł by ktoś podać ile kg na danych zębatkach
      Pozdrawiam 
    • Przez jaroon
      Witam
      Szukam informacji o siewnikach Accord Optima 6 rzędów
      Jak wygląda jakość i dokładność siewu w tym siewniku?
      Cenę części zamiennych jeśli ktoś ma takie informacje.
      Czy do 20tys. można kupić jakiś ciekawy egzemplarz?
      Liczę na opinie użytkowników tych maszyn.
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj