Zaloguj się, aby obserwować  
mario_08

valtra n121 hitech t120 classic czy jd 6430

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mario_08    4

witam

prosze o pomoc w wyborze oraz informacje o tych ciagnikach

jak chodza i czy jestescie zadowoleni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Wczoraj przyjechał do mnie kuzyn swoją Valtrą A95 . Mamy podobna ilość mth . Ja u siebie w JD 234 ,a on o 217mth . Było sporo wolnego czasu więc porównywaliśmy sobie obydwa ciągniki ( konstrukcja tej Valtry jest identyczna jak A 85 tylko silnik ma zmiany) Co prawda jego Valtra jest w najuboższej wersji wyposażenia brak EHR itp .,ale naprawde nawet on stwierdził ,że JD jest o wiele lepiej wykonany. Materiały wykończeniowe kabiny , ilość miejsca w niej , przełańczanie biegów , i elastyczność silnika jest nieporównywalna na korzysć JD . Co mnie najbardziej zdziwiło to to ,że powiedział ,że lubi ona wypic poczas jazd w transporcie i małym obciążeniem (spalanie wynosi mu 10-12 l/mth) , mówiąc krótko oboje stwierdziliśmy ,że jest to dość tandetny sprzęt w stosunku do JD .

 

tak na początek.ale chyba jednak JD :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

dzieki za te informacje ale ja potrzebuje informacje o konkretnych modelach

mysle ze w wiekszych modelach obu marek jest mniejsza roznica w jakosci wykonania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Najważniejsze informacje. Co ma ten ciągnik robić, z jakimi maszynami pracować?

 

Ja mam Valtrę N111 ht. Na spalanie nie narzekam, a wręcz przeciwnie. W transporcie wyszło mi koło 5l/mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

JD 6430 też ma 4cyl. więc jego elastyczność wcale nie musi być taka dobra... o danych praktycznych chyba mozna pomazyc na razie...

 

t120classic - chodzi o Valtrę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

claasic ma najgorsze wyposażenie z mechanicznym rewersem to już lepiej wziąść hitech ma elektrohydrauliczny rewers i takie tam. A który z tych ciągników jest najtańszy?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

tak chodzi o valtre

ciagnik bedzie podstawowy w gospodarstwie

bedzie chodzil z rozzutnikiem 8t (w przyszlosci wiekszy 10-12 t), plug ibis 4 skiby, agregat uprawowo siewny, rozsiewacz 1t, beczka 8 tys, prasoowijarka, transport i byc moze w kosiarce 2,65 z kondykcjonerem.

 

pytalismy sie o ceny wszystkie sa jednakowe wszystkie w granicach 220tys. netto

najtansza valtra t120 classic 215tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

A na jakich ziemiach będzie pracować z tym pługiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

To podobnie jak u mnie :) . Valtra N121 spokojnie sobie poradzi z Ibisem. Na twoim miejscu wcale bym się nie zastanawiał nad wersją classic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

jesli ma pracowac z takimi maszynami to musi byc naprawde mocny ciagnik ja zwracalbym sie w strone Valtry jesli ma pracowac z takimi maszynami to najlepiej t 120 ale w lepszym wypasie mysle ze bylby to uniwersalny i oszczedny ciagnik znajomy ma Valtre T tylko ze 140 i jest zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

na take ziemie 120 130 spokojnie starczu hi tech już sest dobrze wyposażona no może jeszcze tempomat Kat bardzo chwali tą funkcje i regulacja przeplywu oleju też jest przydatna nie czeba póżniej stosować dławików jak do transportu to jeszczu 40km/1800obr jesli by miała pracować z maszynami czołowymi to istotne będą dodatkowe światla tobocze

 

 

kuzyn pewnego użytkownika Valtry A95 pisał że w lekkim transporcie pali 12l/mth a Kat podaje że 5 l/mth a ja jak zawoziłem rzepak 21t +7,2t przyczepy +6,1t ciągnik w jedną stromę 36km spowrotem pusto poszło 26l ON niewiem ile zrobilem mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jako najwiekszy ciagnik w gospodarstwie to polecam 6 cylindrow i to zdecydowanie, no i przynajmniej wersje hi-tech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

serwisant valtry mowil ze pewien rolnik wzial valtre t130 w classic i w tej chwili nie zamienilby go na zaden inny

wybor jest strasznie ciezki

kat mowisz wiec ze N-ka starczylaby dla wszystkich maszyn ktore wymienilem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Hehe tym co mówią serwisanci i przedstawiciele to bym się raczej nie sugerowal za bardzo . trzeba samemu podjać decyzję , bo wiadomo ,że gosć np. z Valtry nie będzie do niej zniechęcał . ja osobiście polecam JD 6430 ,a najlepiej 6630 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

jd 6630 to juz inna bajka ma za duzo hp a poza tym kosztuje

a nie wiecie ktory jest drozszy w serwisowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

pewnie koszty serwisowania beda bardzo podobne moze przeglady Valtry beda troszke tansze wybor jest bardzo trudny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tempomat. Hm.... na dłuższe pola nie zastąpiony.

 

Moja enka spokojnie radzi sobie z Ibisem 3+1 XL. Agregat mam dosyć ciężki (Ares TL i poznaniak na redlicach talerzowych- 2t bez zboża). Nie wiem jak będzie radził sobie z gnojarką i beczką. Ale sam myślę do swojej kupić jakąś 10t. Tylko że do agregatu bez ciężarka na TUZ to nie mam co podjeżdżać.

 

W transporcie naprawdę wyszło mi takie małe spalanie. Zrobiłem 35mth. chodziła cały czas w transporcie + zaoranie 2 ha. Tankowałem na stacji i weszło 160l. Więc wychodzi 4,57l/mth.

 

Jak kupowałem Valtrę to o wersji Classic wogule nie rozmawiałem. Jak na moje lepiej trochę dołożyć niż potem marudzić że przydało by się jeszcze to czy tamto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

valtra t w hitech jest gdzies 10 - 15 tys drozsza od n121 hitech. Pytanie 4 czy 6 cylindry? i jeszcze ta róznica masy ok. 1t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

To nie ma się co oglądać. Tylko brać serie T :) . Dyskusja na temat 4 i 6 cylindrów była już na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

no tak wybór jest trudny jak masz kase to jd ale valtra to też kawał dobrej maszyny wszystko zalezy od kasy .valtra n121 hitech t120 - słysząłem że bardzo mało pali i ma dużo Nm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@lukas120 jak policzyłem to Twoja Valtra spaliła 72l na 100 km????na moje to bardzo dużo!!!kiedyś ktoś pisał że jego Zetor 120 km z 6 cyl włoskim silnikiem pali 50l/100km ale ciągnie 30t ładunku...a wszyscy piszą że te zetory dużo palą...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj