Gość Profil usunięty

Zapładnianie maciory

Polecane posty

maxiben    23

i tu się z toba zgadzam jak policzyli ze się nie oplaca to zwinęli interes a ci którzy robili to dobrze maja dalej swinie i rozwijali hodowle dalej i dalej mysla o powiększeniu kosztem tych którym hodowla nie szla bo czy cena niska czy wysoka zawsze tylko narzekali zamiast taniej i lepiej produkować odnośnie kredytow jak mi dadza polowe dotacji na raszte biore z zamkniętymi oczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik98465    0

Witam. Dzisiaj miałem ciekawą sytuację otóż zakupiłem 2 porcje nasienia u pewnego sprzedawcy z Redocin k. Dłutowa. W domu dopatrzyłem się że została odcięta data ważności nasienia. Otóż po rozmowie ze sprzedającym (on jest nawet inseminatorem) nie umiał mi wyjaśnić co się stało, powiedział że to coś znów w stacji zamieszali. Po rozmowie z pania z SUL w Kruszowie dowiedziałem się że to nie pierwsza taka sytuacja i to absolutnie wina leży po stronie tego sprzedawcy. Także dla tych z pobliża co może tam się zaopatrują niech wiedzą co to za osoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

to bardzo nieuczciwe gdyż pośrednik tym bardziej inseminator nie powinien tak robic to z cala stanowczoscia trzeba naglasniac bo on sprzeda ci by nie stracic ok 40 zl przeterminowane nasienie a u ciebie locha nie zajdzie w ciaze i ty tracisz 3 tyg w cyklu -bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woodchuck91    0

Najlepiej brać nasienie od sprawdzonych firm, takie które same produkują nasienie np. MCHiRZ Łowicz. U nich zawsze jest świeżutkie, a nawet jeszcze ciepłe nasienie i nie ma mowy o tym że przeklejają termin ważności albo coś innego kombinują. Poważne firmy nie robią takich rzeczy bo to się odbije na firmie dużą czkawką. Tak więc kupujcie u sprawdzonych firm które produkują nasienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik1990    0

witam,no ja też mam wlasnie taki problem z 1 locha.zaprosilem ja 6 tygodni temu,po 3 tygodniach od zaproszenia wydawalo mi sie ze znowu ma ruje,a wiec kupilem nasienie bo chwile stala.i jak chcialem podac nasienie to latala w kojcu jak glupia.i teraz znowu po 3 tygodniach zachowuje sie jakby miala ruje,ale teraz to juz w ogóle nie daje do siebie podejsc,,,a wczesniej jak miala ruje to stala jak wryta...i nie wiem w koncu co to bedzie....czy bedzie prosna czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Czy loszki mogą przebywać cały czas z knurem w jednym kojcu ?

 

Czy efekty zaproszeń będą lepsze niż w przypadku dopuszczania knura do lochy mającej ruje ?


Ciągnik musi być jak koń, łatwy w budowie i niezawodny w polu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

oczywiście osobno to tak jak ty bys miał patrzeć non stop na naga kobiete wiec dpowiedz jaki efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

ostatnio kolega mi mówił że loszek nie można kryć mięsnymi knurami , co o tym myślicie proszę o Wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

ja myślę że nie ma racji , a on powiedział że prosiaki po mięsnych knurach rodzą się większe i bardziej wywdzięczają maciora i ona , szybciej się wychudzi i może chorować na nogi tak mniej więcej mi powiedział , że on zawsze loszki kryje pbz , wbp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

dzięki za odpowiedzi też tak myślałem , nawet ostatnio jak mu powiedziałem że inseminowałem loszkę hampix pietr to powiedział że zrobiłem źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronim    2

Mesi, co to znaczy wywdzięczają? Z tego co ja wiem to przy krzyżowaniach międzyrasowych a szczególnie z mięsnymi można spodziewać się jakże pożądanego efektu heterozji. To może objawiać się także większym kalibrem prosiąt, co jest jak najbardziej oczekiwane ale u pierwiastek może prowadzić do komplikacji porodowych. Osobiście nie ryzykuję i loszki kryję białymi rasami co jest stratą ale porody kończą się najczęściej bez pomocy wet. Może przyszedł już czas na weryfikację tego poglądu. Ja mam loszki PBZ i PBZ x WBP, zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

U mnie w zeszłym roku były zakupione dwie loszki PBZxWBP, obie pokryte Pietrainem, poród miał przebieg niczym nie różniący się od porodów loch wieloródek krytych PBZ. Prosięta zauważalnie większe nie były ale za to dużo bardziej żywotne, śmigały po kojcu w pierwszej dobie jakby miały ze 3 dni, co za tym idzie 0 przygnieceń. 1,5 tygodnia temu odsadzałem od nich drugi miot gdzie nasienie było także od Pietraina i efekty były jeszcze lepsze, zwłaszcza u tej lochy, która była lepiej odżywiona w czasie trwania ciąży (podjadała siostrze). Prosięta urodziły się dość duże, jak wyglądało to wagowo na tę chwilę nie jestem w stanie u siebie sprawdzić, ale różnica jest widoczna. Bądź co bądź u świń główną rolę w "kreowaniu" noworodków ma kaliber i dieta lochy i raczej nie ma takich problemów jak u krów, gdzie różnice między urodzonymi cielakami mogą dochodzić do 10 kg, a budowa szkieletu (m.in. duża bądź mała czaszka) ma duże znaczenie (u świń między poszczególnymi rasami nie ma wielkich różnic w tym aspekcie)

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Agronim właśnie o to mu chodziło że są prosiaki większe i przez to się wycieńczają

a mam jeszcze pytanie loszka jest prośna ale cały czas skakała na murek , czy jest szansa że prosiętom nic nie będzie tzn nie oderwało się łożysko albo nic innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

Witam.

Mam problem.....

Mam 2 świnki w wadze ok.110-120kg......chce je 2 dopuścić na maciory a one jak na złość nie mają Rui.

Weterynarz przepisał "SEDIN"i po 3 dniach miały dostać Ruję nic z tego.....lałem też piwo i też nic z tego.A może sprzedać w wadze ok.120kg jak nie będą miały Rui żeby później nie dostać 2 klasy???

Co radzicie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolega miał na myśli pewnie Suidan który jest zamiennikiem PG 600.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol012011
      Witam mam pytanie czy taki interes by wypalił. A mianowicie kupowanie małych cieląt i sprzedaż takich ponad 100kg do dalszej hodowli. Cielęta mam gdzie kupić po cenie 300zł/szt. Bym je odpajał mlekiem zastępczym, dostawały siano, śrutę, sianokiszonkę a w lato na trawę. Jak myślicie jaką cenę bym uzyskał za takiego ponad 100kg chodzi mi głównie o HF i mieszańce???
    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez mi3p
      Witam mam takie pytanko jaka rasa świń jest dobra do odchowu prosiąt [Wykluczam pbz i wbp] Chciałbym takie coś z "kolorowych"
    • Przez slepy78
      Witam
       
      Jaka jest najwcześniejsza pora jesiennego sadzenia?
       
      Szkółkarze już ponoć zaczynają wykopywać w tym tygodniu drzewka choć liście jeszcze są
      czy te drzewka się przyjmą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj