Zaloguj się, aby obserwować  
pawel

Herbicyd do stosowania w zbożu w fazie kłoszenia

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel    4

Witam wszystkich !!!

 

3 tygodnie temu opryskałem pszenżyto mieszaniną Apyrosu i Chwastoxu Ekstra niestety gdzieniegdzie pojawiła się przytulia i mak polny teraz chcę zastosować 

 

Aminopielik D450SL i teraz nasuwa sie moje pytanie czy można stosować oprysk herbicydem podczas kłoszenia się zboża ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Poczekać jak sie wykłosi i zacznie schnąć i dac Roundup Energy, za 7-14dni możesz z młocką ruszać ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Tak na poważnie to możesz zastosować Grodyl w maksymalnej dawce, nie odbije się to na pszenżycie, zastosuj tak szybko jak się da. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Tylko nie zapominaj o tym ze jak zboze jest w fazie kwitnienia to w tym czasie nie mozna stosowac zadnych opryskow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Z moich informacji wynika ze lepszy od Grodylu bedzie Starane.Raz ze tansze to napewno nie obnizy plonu a Grodyl raczej tak,wiem z własnego doswiadczenia. A kto powiedział ze w czasie kwitnienia nie mozna stosowac zadnych oprysków??? Stary mit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

wtej fazie to tylko grodyl se poradzi tak ze 23g a swoją drogą to kolego przespałeś regularne oglendziny pola.Randap dobra sprawa ale ziarno przytuli i tak będzie wykształcone wzwiązku z tym pójdzie do zbiornika w kombajnie .Jak najszybciej grodyl ale co do skótków ubocznych to lepiej wez i zadzwoń do producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

miałem kiedyś taką sytuację i Starane problem rozwiązało bez ujemnych skutków na plonowanie pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4
Z moich informacji wynika ze lepszy od Grodylu bedzie Starane.Raz ze tansze to napewno nie obnizy plonu a Grodyl raczej tak,wiem z własnego doswiadczenia. A kto powiedział ze w czasie kwitnienia nie mozna stosowac zadnych oprysków??? Stary mit.

No moze nie zadnych ale niektorych na pewno nie mozna stosowac...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Atrybut to szajs pylilem jesienia przenzyto i ani owisicy ani miotly zbozowej mi nie wzieła, no rumianu i haberkow nie mam, a tak to wielka porazkaze srodka.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

co to jest owsica? jeśli chodzi o owies głuchy to trzeba go stosować na listnie czyli po wzejściu roślin a owies wschodzi na wiosne a ten z jesieni to i tak wymarznie,a miotłe to fakt puszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesek    0

na chwasty w pszenicy w fazie kłoszenia to polecił bym granstar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

chłopaki miałem kłopoty z chiselem-zawiódł na mocniejszej ziemi- i zaraz po deszczach ruszył z kopyta chaber i było groźnie, pełna dawka granstaru załatwiła sprawę, też sądziłem że kwitnienie odcina wszelkie zabiegi. Nie dziś, preparaty są już bardzo selektywne i pszenica rozkłada je na substancje nietoksyczne.


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibik1    0

Kiedyś brakło mi oprysku na pszenice 0.15 ha Potem pryskałem jęczmień jakimś chwastoksem no to te pszenice potraktowałem tym chwastoksem z tego co pamiętam to kłosów jeszcze nie miała .Potem fakt kłosy dostała ale jakieś takie mizerne i jak przyszło do zbioru to nawet jednego ziarka w tych kłosach nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Mam pytanie odnosnie Pszenzyta Ozimego!!!

Moj sasiad opryskal pszenzyto na dosuszanie Roundupem Energy w dawce 1,5l na ha i teraz ma dylemat, czy jak zasieje to pszenzyto moze mu nie wzejsc...Powiedzcie czy mozna siac takie zboze opryskane Roundupem i czy nie odbije sie to na tym zbozu w jakis sposob?

Prosze o szybka odp...

Pozdr!!!

EDIT

 

Pomozcie jesli ktos wie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi21    0

Witam

Mam pytanie co mogę zastosować w życie na chwasty w fazie kłoszenia? Czy Starne super można zastosować jeszcze w tak późnej fazie rozwojowej? Czy ktoś z was próbował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W zaleceniach srodków ochrony znalazłem cos takiego że srodek Starane 250 EC można stosować Wiosną po ruszeniu wegetacji do początku fazy liscia flagowego w dawce 0,5-0,8 litra / ha a czy na początku kłoszenia można stosować to musisz popytać tam gdzie srodki sprzedają. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba raczej Granstar super, ale on tez jest do poczatku liścia flagowego.

My też przegapislismy termin i ja nastawilem sie na starne 250 ec, pogadalem ze sprzedawca(gosciu zna sie dobrze na rzeczy) i on powiedzial, ze moze byc, ale tez aminopielik sobie poradzi. Ze wzgledu na cene ojciec wybral aminopielik(ja nie do konca przkonany), facet mowil ze u siebie pozno stowal i jest ok- no zobaczymy?

Ogolnie to jak jest już w fazie kłoszenia to ja bym Ci proponował poczekac i przed żniwami prysnąć glifosatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi21    0

Dzieki za odpowiedź; poczekam chyba do żniw i wtedy prysnę glifosatem, ale z tego co wiem to niestety ten zabieg może obniżyć liczbę opadania, a więc jakość zboża się pogorszy

:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba raczej Granstar super, ale on tez jest do poczatku liścia flagowego.

My też przegapislismy termin i ja nastawilem sie na starne 250 ec, pogadalem ze sprzedawca(gosciu zna sie dobrze na rzeczy) i on powiedzial, ze moze byc, ale tez aminopielik sobie poradzi. Ze wzgledu na cene ojciec wybral aminopielik(ja nie do konca przkonany), facet mowil ze u siebie pozno stowal i jest ok- no zobaczymy?

Ogolnie to jak jest już w fazie kłoszenia to ja bym Ci proponował poczekac i przed żniwami prysnąć glifosatem.

Aminopielik w fazie kłoszenia!!!!!!!!! ;[ - no to gościu jednak nie zna się na rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Dokladnie.... Przeciez aminopielik tylko do końca strzelania w źdźbło!! Ludzie, czytajcie ulotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alagor96    0

Witam, jesienią pryskałem pole pod pszenżyto. Potem zasiałem i na wiosnę już nie pryskałem, jak się okazało w zbożu jest teraz mnóstwo ziela, czy da się to jeszcze czymś popryskać, czy mam je już spisać na straty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj