Zaloguj się, aby obserwować  
login89

Następca k700A na 270ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
login89    0

witam, planuje wymianę starego ciągnika na nowy, coś w przedziale 220-250 km. Ma on pracować z 6skibowym pługiem obracalnym Unii 6x40, 4metrowym agregatem uprawowo-siewnym i 8m ciężka broną. Cena jaka moge wydać to ok600tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0
Napisano (edytowany)

polecam claas axion 850+pełna opcja wyposarzenia;)

Edytowano przez Avendrion
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperSam    0
Napisano (edytowany)

To może coś ze stajni Jelonka np. seria 8R bądź coś z NH np. seria T7000.

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

* ŻART

 

za te pieniądze mógłbyś kupić 3 belarusy. 1 ciągnął byś pług, 2 bronę a 3 agregat, przynajmniej nie musiałbyś odczepiać :D i zostało by ci na zapas paliwa na cały rok :)

A TAK SERIO

 

Tak serio to może warto pomyśleć nad valtrą 250 konną, oszczędna by była przy tych cenach ON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0
Napisano (edytowany)

A mi się wydaję że to po prostu ściema i jakiś dzieciak się bawi. Po pierwsze na te ha na pewno nie masz jednego traktora musiałbyś podać jakieś pozostałe. A po drugie jeśli ty masz te 300ha to nie będziesz się słuchał kto ci co powie na temat jak wydać 600tys bo to jest spora kasa. Masz dealerów którzy powiedzą ci jaka cena co za ile. A awaryjność marki możesz sobie sam popatrzeć pod innymi modelami bardziej rozpowszechnionymi. Ale weź pod uwagę że nawet nowy fendt jeśli trafisz na kiepskiego to ci padnie po roku użytkowania.

 

PS spojrzałem na twój poprzedni temat i wymieniałeś w nim zupełnie inne info tzn nie było k700 w ciągnikach różnica ha o 20 (ale to można dokupić) a więc na moje oko zabawa dziecka w co bym zrobił jak bym miał.

Edytowano przez damiandcba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamber912    4
Napisano (edytowany)

fend 936 vario i jest zapas mocy

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
login89    0
Napisano (edytowany)

Wtedy właśnie kupiłem tego k700A. Z poprzedniego tematu możecie zauważyć, ze niemialem kontaktu z zachodnimi markami więc chciałem się poradzić. A gdybym chciał robic sobie zarty to przez rok założył bym więcej niż 2 tematy. pozdrawiam i dziękuje za wypowiedzi

Edytowano przez login89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

fend 936 vario i jest zapas mocy

Oczywiście ze za 600 tys. to na pewno kupi, ale 820 i to nie w full opcji... żal, zastanów się co piszesz.

A z mojej strony propozycja to Case PUMA 225 , myślę że w tych pieniądzach i w naprawdę dobry standarzie, ciągnik masywnej budowie, wysoko ceniony przez zachód (chyba medal na SGMA o ile się nie mylę, i pozytywna opinia DLG), i sprawdzona naprawdę dobra skrzynia, marka która specjalizuje się w zasadzie w tym przedziale mocy od dawna, i na pewno tańszy od JD. No ale decyzja jest oczywiście po twojej stronie.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karoledzio    0

Moim zdaniem warto kupić jakiegoś Case Pume 230CVX lub Magnum 250 ponieważ jest tani lecz bardziej wolisz bezawaryjność to JD 7930.Fendta bym nie polecał bo trzeba wydać więcej jak za JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

JD z seri 8000/8R Nigdy nie kupuj maja nisko skrzynie biegow i czesto na niej sie zawieszaja w czasie wtopy na polu a jak takie cos bedzie to juz mniejszy ciagnik nie pomoze , jest szansa na fendta ale nie od korbanka bo bardzo drogo chce moge sie dowedziec ile w niemczech chca za np 824 .

http://otomoto.pl/fendt-black-edition-vario-profi-933-A61450.html

http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/1216145/fendt-936-vario.html'>http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/1216145/fendt-936-vario.html

http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/1216145/fendt-936-vario.html

masz szanse na uzywke fendta profi przebieg 550mtg to nie tak duzo

http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/1820181/fendt-822-vario-profi.html

http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/1761573/fendt-824-vario.html

http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/ciagnik-rolniczy/1760112/fendt-826-vario.html

Mysle ze zmiescisz sie z fendtem 824 profi na full

 

@ursus914 Nie wiesz ile kosztuja fendty to sie nie odzywaj !!

 

Jesli fendt nie spasuje to proponuje cos z Case np. magnum 270


tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Dziedzio nie wiem co ty bierzesz ale odstaw to, widziałeś kiedyś JD 8000? przecież tam silnik i skrzynia jest praktycznie na tej samej wysokości :blink:

Fendt 824 Vario w Germani zaczyna się od 190 tyś € więc w RP kupisz JD 8345R albo gołego 8360R :lol: a ciągnik o klasę uciągu wyżej ;) w RP 824 Vario będzie 60-70 tyś € tańszy :blink: a podobno Korbanek ma drogo :lol:

Co JD 8000 i pochodnych można porównać jedynie Case Magnum pod względem uciągu :rolleyes: tyle że CNH sprzedaje swojego kolosa w dużo niższej cenie, przynajmniej starsza seria nie wiem jak z mocznikiem


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

JD z seri 8000/8R Nigdy nie kupuj maja nisko skrzynie biegow i czesto na niej sie zawieszaja w czasie wtopy na polu a jak takie cos bedzie to juz mniejszy ciagnik nie pomoze

ze serwery wytrzymuja takie teksty to jestem pelen podziwu dla nich :lol: :lol:

naprawde musimy miec solidny hardware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale Case Pumy 220 nie ma :lol: :D :lol:

Dodatkowo żaden z nich nie ma mocy z przedziału 220-250KM ;)

No chyba że Pumka 225 i JD7930 liczysz moc max i boosty tylko się w polu nie zdziw :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
login89    0

Witam, juz jakiś czas chodzi mi po głowie zamiar wymiany ciągników na nowe. Do tej pory użtkuje kilka ursusów i zetorów po ojcu (14sztuk) i myślę nad zakupem trzech ciągników. Moje pytanie brzmi jakie moce polecacie? Główny ciagnik to na 98% JD7930 i zastanawiam się nad mocą dwóch pozostałych. Stare ciągniki zostaną sprzedane. Nowe mają mieć dobrze wykożystaną moc. I czy podołają na 50ha rzepaku, 70ha kuku na ziarno 20-25 na kiszone 100ha różnych zbóż i troche łąk. Ale wiadomo, ze jeśli je kupie to na kilknaście lat i w tym czasie może dojść kilka ha. Więc pytam sie ile koni potrzebuje aby podołały ale nie stały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demzor    0

Witam, nie chce zakładać nowego tematu więc pisze tutaj. Areał podobny bo około 320ha, szukam ciągnika o mocy około 200KM , dodam że ziemie średniej klasy, mam kilka typów i prosił bom o jakieś konkretne opinie czy watro któryś z tych ciągników zakupić Fendt 822 , MF 8260, JCB 3320, NH TM 190, kwota jaka dysponuje to max 180 tys brutto, dodam że ciągnik będzie pracował przy agregacie do uprawy bez orkowej min 4metrowym, beczkowozem 12 tys litow, oraz transporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

JCB to jak już to 3230 :) Skrzynia 80km/h akurat do transportu ale za 180 brutto zbytnio chyba nie do zdobycia, chyba że cenka to w Euro podana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj