Powel173

Claas Arion 410-Opinie

Polecane posty

Tomek90    2260

@Jelcz ta full opcja to w cebisie?? Jest wgl cebis w 400 czy tylko cis?? Claas ma dobry rozkład masy w porównaniu do innych marek 50/50 jak jeszcze dociążyć balastem na tuzie to bedzie dobrze iść :) ale juz spalanie podobno spore w porównaniu do 6 tak przynajmniej diler nam mówił więc wzieliśmy 600.

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Nie ma full opcji w Cis tylko jest Cis w Arionach 400. A Cebis to 500 i 600

 

@prent nie lepiej było wziąć Axosa 340 z turem i jakąś 600?

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Kto się jeszcze zastanawia nad kupnem Claasa Ariona?

 

Ja właściwie już zdecydowałem :D


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

No ale ten cis to bedzie chyba bez tego podłokietnika bo na allegro chyba widziałem 410 cis ale wajcha taka co u mnie w 610c :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

Pochwal się jakiego bierzesz? Jaka cena? Jakie wyposażenie? ;p

 

Arion 410 CIS cena na PW. Koła 440/540, przedni tuz, pakiet do zimnego rozruchu i reszta w standardzie :P


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Nie nie cis z joystickem na podlokietniku a w 600 to wg co innego...No też widziałem na allegro tego 410 cis i bez joya coś tam nie gra bo musi być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Podaj cene to ważna informacja też dla innych. Ile płaciłeś za tuz i jaki?? Ten pakiet to dostałem chyba za darmo bo nawet nie wiedziałem ze takie coś jest zobaczyłem potem w skrzynce jak przywieźli jeśli to o to chodzi :D

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus    22

W arionach serii 400 CIS nie ma żadnego joysticka. Ten co widzieliście na różnych zdjęciach na podłokietniku to jest on od tura I jest to wyposażenie opcjonalne


Claas Arion 410 CIS
Zetor 5340 + Track Lift 100
Fortschritt E 514
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zgadza się, joystick jest jako wyposażenie opcjonalne, ale tylko dla wersji CIS a oprócz TUR'a można sterować 2 zaworami hydrauliki zewnętrznej i skrzynią przekładniową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Gdzieś czytałem że Arion 410 i 420 nie ma podzielonej wagi tak jak 430 Cis że 50/50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

przenosza sie na 4 cylindry bo wchodza te emisje spalin nie wiem od ktorego roku to ma byc ale bodajrze 2014, 6 cylindrowy silnik nie bedzie mial mniej niz 150 km do 150 km maja byc tylko 4 cylindrowe przyklad Valtra zrobila z 4 cylindrow 172 km ja jakos nie wieze w ta moc ale ok zobaczymy ile te silniki beda wytrzymywaly... a wracajac najwiecej ciagnikow sprzedaje sie od 120-150 km wiec teraz bedzie era 4 cylindrow :) tak sie pochwalac jutro przyjedzie w koncu 6 cylindrow ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prent    0

Zobaczymy jak te 4 cylindrowe silniki będą sobie radziły, ile z zapewnień handlowców będzie prawdą... no mój tez miał już być ale coś się przeciągnęło.... a by już bym coś wiedział na temat 4 cylindrów......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

prent powiem Ci ze nasz Arion z unia kos 3 metry i dosyc gleboko smiga okolo 6-7 km/h aole u nas ziemie ciezkie :) wiec mysle ze daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie ma full opcji w Cis tylko jest Cis w Arionach 400. A Cebis to 500 i 600

 

@prent nie lepiej było wziąć Axosa 340 z turem i jakąś 600?

 

Arion 400 to wersja CIS

Arion 500/600 ma wersję CIS i CEBIS


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

z tego co zacytowałem jasno to można ale wyczytać że 500 i 600 występuje jako Cebis a 400 jako CIS ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prent    0

prent powiem Ci ze nasz Arion z unia kos 3 metry i dosyc gleboko smiga okolo 6-7 km/h aole u nas ziemie ciezkie :) wiec mysle ze daje rade

 

 

Ja mam KOSa 2.6 m. więc jak się śruba zetnie to ani nie poczuję;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

prent powiem Ci ze nasz Arion z unia kos 3 metry i dosyc gleboko smiga okolo 6-7 km/h aole u nas ziemie ciezkie :) wiec mysle ze daje rade

 

 

No to chyba efekt mizerny przy takiej prędkości ten agregat potrzebuje 10-13km/h żeby robić fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

wytlumacz mi do jakiego celu potrzeba Ci jest predkosc 10-13 km/h czy gruberze wedlug Ciebie 6-7 to jest kiepska robota ? wedlug mnie liczy sie glebokosc niz predkosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

wytlumacz mi do jakiego celu potrzeba Ci jest predkosc 10-13 km/h czy gruberze wedlug Ciebie 6-7 to jest kiepska robota ? wedlug mnie liczy sie glebokosc niz predkosc

 

 

Widzisz mylisz się kolego do uprawy scierniska potrzeba tylko zerwać górna warstwe i wymieszać to przy odpowiedniej predkości. Po co pachać te łapy głeboko i tylko zwiekszać spalanie?? Tak według mnie prekość 6-7km/h jest zamała żeby ten agregat robił dobrą robotę bo to nie jest brona talerzowa która przy mniejszej predkości zrobi dobrze o ile jest odpowiedni nicisk masy na talerz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

ale ja nie mialem na mysli tutaj scierniska tylko gruberowane bylo buraczysko po holmerze potem wjechal siewnik wiec glebokosc miala znaczenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johndirek    0

ja poważnie zastanawiam się nad zakupem tego ciągnika. Dziś dzwoniłem do dealera , który ma mi podesłać w najbliższym czasie handlowca. Po tej wizycie napiszę coś więcej a na razie usłyszałem przedział od 180 do ok 220 tysięcy netto w zależności od dodatków i 3 lata gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj