Powel173

Claas Arion 410-Opinie

Polecane posty

koper1990    3

mamy ariona rok i juz pewne usterki sa niestety... rewers strasznie nszarpal przy ruszaniu w przod i tyl ( ale byl serwis i grzucili nowe oprogramowanie i juz jest ok ) ale problem byl, zapalajaca sie kontrolka od cisnienia hydraulicznego serwis nie potrafil wytlumaczyc dlaczego,

zacinajacy sie pedal "Gazu" (nie odbija czasami) i to co mnie zaskoczylo najbardziej ciagnik nie byl nigy myty myjka cisnieniowa a na masce robia sie pecherzyki i odpada lakier cytuje wypowiedz gowscia z serwisu " tak to jest jak maski maluja tanio w rumuni..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Witam

 

Ty wyjątkowo dużo masz tych problemów z Arionem, mój ma 900mth i nie widzę problemów..... Słyszałem historie z rewersem - szybko wypuszczono poprawkę (choroba wieku młodzieńczego), Kontrolka ciśnienia? Niech Ci dealer wymieni w końcu ten czujnik, nie wiem za czym czekasz. Zacinający się pedał gazu? Claas z rok temu prowadził akcję serwisową wymiany pedału gazu, serwisant zadzwonił z informacją, umówił się i wymienił go (u mnie absolutnie żadnych problemów z nim nie było ale został wymieniony) Maska? Mój jest myty myjką wysokociśnieniową Karcher po każdym oprysku, i wtedy kiedy juz jest na prawdę usyfiony, pewnie pracuje dłużej niż Twój i ja żadnych problemów nie mam z odpryskami. Może weź go w końcu umyj z tej soli drogowej i substancji po oprysku, ale myjką....... Tyle moich propozycji.

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

od soli drogowej na plastikowej masce ? to nie od soli jest jedno wytlumaczenie podklad dobrze nie obsech a polozyli lakier i tyle w tym temacie ;) wszystkie problemy sa zgloszone tylko ze ci z serwisu klada lache na to nie tu to napiszemy do Claas Polska i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Sól drogowa oraz substancje toksyczne negatywnie wpływają na powłokę lakierniczą ZAWSZE, natomiast plastikową maskę to może ty masz u siebie natomiast Claas stosuje tworzywo sztuczne o nieznanych właściwościach. Ja nadal nie wierzę w odpryski po roku z przyczyn fabrycznych, słyszałem o tym przy okazji kombajnów AGCO (Fendt, Massey Ferguson) natomiast jeszcze nigdy w Claasach. Ja myślę, że zdjecia tych elementów pomogłyby znaleźć diagnozę, co więcej, napisz czym myjesz swój ciągnik, skoro nie używasz myjki, jakie płyny stosujesz?

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Plastik to potoczna nazwa tworzyw sztucznych których jest wykonana maska Ariona, a gadanie głupot o "nieznanych właściwościach" zostaw w przyszłości swoim dzieciom :P Uważaj bo te nieznane właściwości mogą okazać się niebezpieczne: żrące albo wybuchowe :D A jeśli położyli w gówniany sposób lakier, to są odpryski. Moje auto w zimie jest praktycznie nie myte, a żadnych pęcherzy na nim nie uświadczysz, pomimo 11 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Jestem w takim razie z Ciebie dumny, że takie dobre auto masz, podobnie do kilka mln Polaków, którzy nie mają odprysków i też nie myją auta zimą. Co ciekawe, ja też nie myję auta zimą i też nie mam problemów z powłoką lakerniczą. A wiesz dlaczego? Dlatego, że ja np nie mam w zwyczaju zaczepiać opryskiwacza do mojego samochodu osobowego i jezdzić nim po polu stosując szumnie brzmiące "substancje toksyczne". Co więcej, po wykonaniu zabiegów w pou nie myję ciągnika byle czym, co wpadnie mi w ręcę (bardzo skuteczne detergenty dlatego, że bardzo silne, dla lakieru zbyt silne) ale używam pewnych, oryginalnych płynów Karchera. Wiele lat, wiele pojazdów, zero problemów. I tutaj możemy porównać tę sytuację do osób, które boją się jak ognia myjki cśnieniowej. Także jak widzicie Panowie, problemy mogą wynikać z niewiedzy, tak samo jak podśmiechiwania rolników, którzy wyśmiewali zachód, że "oni jeżdża na czerwonym (opałówka)", kiedy to każdy bardzej ogarnięty w temacie wiedział, że paliwo rolnicze było zabarwiane.

 

pozdrawiam

 

PS. Kontrolka świeci się dlatego, że na wiązce od czujnika filtra oleju pod kabiną zwara się robi, Otwórz osłonkę, dobrze wyczyść wnętrzę i zamknij szczelnie.


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

Libero takich filozofow jak Ty jest wielu lubie jak ktos pierdo*i bez senu :) juz nawet b0gdan boki zrywa, pecherze prawdopodobnie byly juz od nowosci a lakier zaczol odpadac z..., jak Ty to napisales " tworzywa sztucznego o nieznanych właściwościach " po 2 miesiacach :) (chyba ze wiesz lepiej ode mnie co sie dzieje z moim ciagnikiem) a skoro tyle ludzi na swiecie Zima jezdzi po drodze na ktora sypia sol drogowa i jakos nie odpada im lakier z plastikowych, przepraszam z tworzywa sztucznego o nieznanych właściwościach lakier ? po drugie ciagnik ten w zime nie jezdzil wiec z sola się nie widzial od opryskiwania jest inny ciagnik wiec "substancji toksycznych" tez nie widzial, rozbawiles mnie niesamowicie :))

rowniez Pozdrawiam

 

 

PS. znasz juz wlasciwosci tworzywa stucznego z ktorego jest zrobiona Twoja NIE PLASTIKOWA maska w ARIONIE ?

Edytowano przez koper1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Rzeczwiście, jeżeli nawet bogdan boki zrywa, to rzeczywiście moje wywody są bez sensu... Przejąłem się..... bardziej tym, że nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Podsumowując: nie wstawiłeś zdjecia, nie napisałeś czym go myłeś, ciągnik się sypie, a dealer nie chce Tobie pomóc.....

 

A właściwości tego materiału nie znam, nie mniej jednak jestem pewien, że jeśli położysz jedną próbkę nawozu na masce, a drugą na tworzywie "plastiku" z tylnich nadkoli to szybciej zacznie się odbarwiać ta pierwsza.

 

PS. Gdzie ja p3@#% bez sensu?


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

skoro nie mial stycznosci z sola drogowa ani z substancjami toksycznymi uwazasz ze pecherze sa wina zle dobranych plymow czyszczacych ?? musze Cie zmartwic lakir zaczol odpadac przed pierwszym myciem :)

 

PS. moze to wina padajacych kwasnych deszczow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

A dlaczego zmartwić? Szczerze, to Twoja maska tyle mnie co zeszłoroczny śniej nie mniej jednak na tej masce jest napis Claas, a z tą firmą mam ogormny kontakt i dlatego tylko temat mnie zainteresował. Skoro kwaśne deszcze, niech i tak będzie........

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

no ale skoro mowie ze tak jest a Ty dalej swoje ze to napewno nie wada fabryczna tylko moja wina co z tego ze Claas najlepszym sie zdaza :) ja bym wolal zebym ten lakier nie odpadal przeciez to moj ciagnik i malo nie kosztowal... ale niestety tak jest mam nadzieje ze przywioza nowa a ta zabiora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27
To przez rok bardzo claas zdrożał

Z tego co zauważyłem to były w Claasie dwie podwyżki, Jak szef zamawiał ciągniki to zauważyłem jedno Axion zamówiony we wrześniu zeszłego roku został objety jakimś rabatem za wcześniejsze zamówienie to raz a dwa ominęła go podwyżka. Dodatkowo jak się teraz pytalem o kolejny taki model to nie dość że kończą im się ciągniki to na jesień była druga podwyżka. także stąd różnica w cenie

 

Claas Arion 4100 Cis

*silnik DPS 4,5l 4 cylindry 95km

*przekładnia 16/16 Quadrishift

* 4 predkosci WOM

*koła przód 380, tył 460

* Przedni WOM ( 10 tys. zł)

*przedi tuz

 

217.000 netto

No to nasz po odliczeniu WOMu z przodu i TUZa wyszedł 200 koła ( maszyna zamówiona w czerwcu) także 7 tyś za przodni TUZ to nie jest dużo (jestem z Lubuskiego) cena ciągnika w Niemczech była wyższa (sprawdzał boss bo część pola jest po drugiej stronie Odry)


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padelec    1

Z tego co zauważyłem to były w Claasie dwie podwyżki, Jak szef zamawiał ciągniki to zauważyłem jedno Axion zamówiony we wrześniu zeszłego roku został objety jakimś rabatem za wcześniejsze zamówienie to raz a dwa ominęła go podwyżka. Dodatkowo jak się teraz pytalem o kolejny taki model to nie dość że kończą im się ciągniki to na jesień była druga podwyżka. także stąd różnica w cenie

 

 

No to nasz po odliczeniu WOMu z przodu i TUZa wyszedł 200 koła ( maszyna zamówiona w czerwcu) także 7 tyś za przodni TUZ to nie jest dużo (jestem z Lubuskiego) cena ciągnika w Niemczech była wyższa (sprawdzał boss bo część pola jest po drugiej stronie Odry)

 

 

no proste, że była wyższa, chyba każdy o tym wie, że ciągniki produkowane na rynki zachodnie to inna bajka w porównaniu do tego co oferują nam- krajom biedniejszym:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bushmaster    27

padalec jak masz pisać takie bzdety to nie pisz wcale ;) Nasz (firmowy) Fendt 818V kupiony w kraju to coś pięknego 8 tyś ha na budziku i tylko pierdoły a ten lepszy z zachodu kupiony na zachodzie od zachodniego dealera ma drugą skrzynię i mieniane zawory hydrauliki, a jeżdżą tymi ciągnikami Ci sami operatorzy. Myślisz że chciałoby się producentom opracować model na UE wschód? osobny na UE zachód i poza UE :blink: wiesz jaki to koszt produkcja 3 modeli tego samego sprzętu?


koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

A czy ktoś znał by cenę 410C + ładowacz? Jestem zainteresowany takim ciągniczkiem, może któryś diler robił wam wycenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Robiłem 30 września to za full opcje z ładowaczem i bez przedniego womu powiedział mi 320tyś brutto :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prent    0

Ja mam zaklepanego 410 C za 177 000 ale tylko,że został od tamtego roku i dlatego taka cena.Jak bym dzisiaj zamawiał to wyszło by ok. 203 000. Muszę dodać, że nawet nie wiem jakie ma wyposażenie bo handlowiec mówił mi że takiego mają a mi jest właśnie potrzebny takiej mocy ponieważ chcę go kupić na "Różnicowanie...." wpisanego miałem axosa 330 Cx ale to wychodzi ta sama cena. Ładowacz do niego Stoll'a FZ30 wycenili mi za jakieś 7200 euro z podstawowym joystickiem, amortyzacja drgań, kolor claas'a,trzeci obwód sterowania i hydrofix przy przyłączu wahacza. Tylko faktem jest że niedawno kupiłem u nich nowego Ariona 530 który dopiero będzie przywieziony na przełomie stycznia i lutego więc jak by nie patrząc to wezmę dwa ciągniki prawie jednocześnie to może cenny też mam trochę inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Ile za Arion 530? Nie chciales już jakiegoś w 6 cylindrach?

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prent    0

Chciałem.... mieliśmy brać 610 Cis ponieważ na Modernizacje miałem moc ciągnika przyznana 110-130 KM ale jak chcieliśmy realizować to się okazało ze już ich nie produkują.... a ze trochę znajomości mieliśmy to zaproponowali nam ta 530...(obiecali że 530 ma 130 KM wg. jakiejś normy a 620 będzie miała 145 KM więc nie mogliśmy jej kupić) a John też ma 4 cylindry w zakresie do 130KM tylko, że musiał bym do niego dużo dołożyć a w claas'ie duże upusty były to decyzja padła na niego.

 

Z drugiej strony jednak może lepsza być ta 4 , gdyż będzie bardziej zwrotna niż 6 cylindrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Ja mam zaklepanego 410 C za 177 000 ale tylko,że został od tamtego roku i dlatego taka cena.Jak bym dzisiaj zamawiał to wyszło by ok. 203 000. Muszę dodać, że nawet nie wiem jakie ma wyposażenie bo handlowiec mówił mi że takiego mają a mi jest właśnie potrzebny takiej mocy ponieważ chcę go kupić na "Różnicowanie...." wpisanego miałem axosa 330 Cx ale to wychodzi ta sama cena. Ładowacz do niego Stoll'a FZ30 wycenili mi za jakieś 7200 euro z podstawowym joystickiem, amortyzacja drgań, kolor claas'a,trzeci obwód sterowania i hydrofix przy przyłączu wahacza. Tylko faktem jest że niedawno kupiłem u nich nowego Ariona 530 który dopiero będzie przywieziony na przełomie stycznia i lutego więc jak by nie patrząc to wezmę dwa ciągniki prawie jednocześnie to może cenny też mam trochę inne.

Ale te 177 000 i 203 000 to mówisz o cenach netto czy brutto? I to są ceny z ładowaczem czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper1990    3

4 cylindrowy zwrotniejszy ale w polu przy ciezkich pracach nie ma szans z 6 cylindrowym i pewnie spali wiecej niz 6 nie wiem do jakich prac i z jakimi maszynami beda pracowac te ciagniki ale wedlug mnie troche slaba decyzja brac dwa podobne ciagniki 4 cylindrowe ale nie moj cyrk nie moje malpy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prent    0

4 cylindrowy zwrotniejszy ale w polu przy ciezkich pracach nie ma szans z 6 cylindrowym i pewnie spali wiecej niz 6 nie wiem do jakich prac i z jakimi maszynami beda pracowac te ciagniki ale wedlug mnie troche slaba decyzja brac dwa podobne ciagniki 4 cylindrowe ale nie moj cyrk nie moje malpy :)

 

Może i masz rację ale jd w zakresie 130KM tez ma 4 cylindrowe silniki więc chyba coś w tym jest, że coraz więcej producentów na 4 cylindry się przenoszą, zresztą zobaczymy jak się te silniki nowe będą spisywać. poza tym byliśmy po części pod ścianą bo NH, Case czy MF jakoś nie spodobał mi się tak jak claas.

Właściwie to ten ciągnik będzie pracował z kosiarkami, będzie miał założoną konsole do ładowacza, wiadomo prace polowe z 3m uprawowo- siewnym, orka.... no i najwięcej to będzie w transporcie pracował ponieważ mam gospodarstwo mleczne (wywóz obornika) no i my w ramach spółki sąsiedzkiej pomagamy sobie przy robieniu kiszonek, mianowicie jeden drugiemu jedzie odwozić od sieczkarni. praktycznie wszystkie 3 pokosy trawy i kukurydzą tak robimy.

 

P.S. Sami jesteśmy ciekawi jak się ten silnik będzie sprawować, mimo zapewnień dilera, że nie będziemy żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Czaro_1990
      Witam wie ktoś może od czego jest czujnik zaznaczony na zdjęciu? 

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj