robert812

Ciągnik ok 60 KM 4x4 na wąskich kołach do oprysków i nawozów.

Polecane posty

robert812    101

Witam, mam zamiar kupić jakiś używany ciągnik na wąskich kołach który ma być wykorzystywany głównie do oprysków i siewu nawozu. Musi on być jednak również nadający się do lekkich prac polowych i transportowych, dlatego chcę 4x4. Dobrze by było zmieścić się do 25tys zł. Współpracować ma z opryskiwaczem ciąganym około 1600l 12metrów belka (szersza niema sensu biorąc pod uwagę kształty moich pól) i rozsiewaczem dwutalerzowym 600l. Dodam ze rozsiewacz mam a opryskiwacz dopiero dokupię do tego ciągnika.

Do tej pory pryskałem opryskiwaczem zawieszanym 600l 12 metrów wraz z C-330m. Stało się to jednak bardzo uciążliwe. Przód 30'tki mam dociążony około 200kg balastu więc śmiało leję całe 600 litrów i go nie podrywa. Problemem natomiast jest podnośnik który pomimo że niedawno byl remontowany to ma dużo problemu z dźwignięciem tego ciężaru. No i ta pojemność mnie dobija ponieważ po wodę muszę jeździć dość daleko. Uprawiam 40ha zbóż które zawsze pryskane są 4 razy (odżywka, od chwastów, od grzyba, antywylegiwacz). Co za tym idzie z 40ha robi się 160ha do oprysku wiec jakiś lepszy sprzęt by sie przydał. Z mniejszych ciągników mam też c-360, ale nie pryskam nim ze względu na zbyt duże gniecenie zboża. Ją właśnie chcę sprzedać, dołożyć parę złoty i kupić ciągnik około 60km 4x4 na wąskich kołach. Jakie używane modele możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek6211    12

morze zetor 5245 ale on ma trochę mniej niż te 60 KM a tylne opony ma chyba takie jak w 360. Ale jest nawet szybki i ma 4x4 i ich cena nie jest aż taka wysoka więc w 25 tyś powinieneś się zmieścić i spalanie nie mają wysokiego i komfortowa kabina w której te 160 ha będzie ci się wygodnie i bez wdychania tych oprysków pryskało.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

Myślę że zetor 5245. MA on 3 cylindry około 50km i jest oszczędniejszy od tych 4 cylindrów a do tych prac aż takiej dużej nie trzeba mocy. Na tył mógłbyś założyć koła od 360 tzw. żyletki 9,5-36 na przód jakieś aby się zgrywały i wtedy miałbyś idealny ciągnik do prac w/w. Zetor sprawdzona konstrukcja sporo części dopasujesz od 360 a resztę kupisz bez problemów. No i jaki komfort pracy wszystko cichutko wspomaganie możesz założyć radyjko i do takich prac w sam raz. A jeszcze jedno jeśli na jesieni nie będziesz już pryskał na wąskich możesz zawsze przełożyć na grube koła i używać go do przyczepy, uprawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

,,wspomaganie możesz założyć'' - ha :lol: :lol: :lol: O czym ty piszesz? Przecież to traktor z przodkiem to ma już wspomaganie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@robert812 przeczytałem treść Twojego tematu i mam dwa pytania. Czy Twój ciapek te 600litrów dźwiga z ziemi na podnośniku? Czy stosujesz łańcuszki? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

,,wspomaganie możesz założyć'' - ha :lol: :lol: :lol: O czym ty piszesz? Przecież to traktor z przodkiem to ma już wspomaganie :P

 

Koleś źle napisał, nie użył przecinka, to powinno brzmieć tak: "No i jaki komfort pracy, wszystko cichutko, wspomaganie, możesz założyć radyjko i do takich prac w sam raz."

 

Ale pośmiać się zawsze można. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154
Napisano (edytowany)

Za 25 000zł to nie poszalejesz :P

 

Ale myśle że do 30 tys można znależc Deutz'a D6207, D6507 lub jakiś inny z tej serii jak znajdziesz wmiare zadbany egzemplarz to będzie Ci jeszcze długo służył ;)

Tak to coś wygląda :

d30476360f0b585da3546403ebb3b354.jpg

Deutz-Fahr-6807-C-1548508.jpg?height=600&width=800&quality=80

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

@robert812 przeczytałem treść Twojego tematu i mam dwa pytania. Czy Twój ciapek te 600litrów dźwiga z ziemi na podnośniku? Czy stosujesz łańcuszki? Pozdrawiam.

 

Mój ciapek dźwiga z ziemi te 600 litrów bez problemu na zimnym oleju, a na rozgrzanym trzeba dać gazu do oporu i tak własnie podnoszę. Żadnych łańcuszków nie stosuję.

Dobrze że ktos poruszył kwestię tego, że ciągnik do oprysków powinien mieć szczelną kabinkę i dobre nawiewy, ostatnio po opryskaniu 35ha zbóż mocznikiem 3 dni mi krew z nosa leciała, myslę że jest to związane z wdychanym azotem.

 

Ma może ktos jeszcze jakies propozycje marek ciągników w tej kategorii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Przejrzałem dokładnie wszystkie ciagniki z allegro do ceny 35tys zł a niema tam ani jednego ciągnika 4x4 na wąskich kołach. Jak to możliwe,..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

Dzięki @grabcio właśnie o to mi chodziło. A jednak szczelna kabinka to podstawowa rzecz do oprysków albo dobre ogrzewanie gdy przyjdzie na wiosnę sypać nawozy. Przy wyborze będzie trzeba też uwzględnić dostęp do części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

No fajny jelonek ale jak dla mnie już zbyt duzy. Mam już 80-konny ciągnik więc do oprysków max 65km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Chciałbym odświeżyć temat jako jego założyciel prosząc was o dalsze opinie. Jestem coraz bliżej zakupu tego ciagnika. Zmieniło się jednak kilka warunków, Cenę z 25tys mogę podnieść do około 40 tys. Opryskiwacz jaki będzie ciągał to 2000l 15m. Koła wąskie sobie daruję bo i tak będę musiał je dokupić oddzielnie, mało jest do sprzedania ciągników na wąskim ogumieniu. Musi mieć koniecznie dobrą pneumatykę do przyczep ponieważ używam zawsze hamulców. Skłaniam się ku temu zetorowi 5245, może gdyby upatrzeć ładny egzemplarz po 90 roku.... Mam nadzieję że poradzi on sobie w 4-rzędowym siewniku do kukurydzy z podsiewaczem nawozu Becker. c-360 dawała rade. Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

to może weź poszukaj ursusa 4514, będzie zrywniejszy, pewnie młodszy, silniejszy, paliwo podobne, jak trafisz to nawet z węższymi kołami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

No ale 4514 jesli będzie młodszy to i jego cena będzie znacznie wyższa. Wczoraj na allegro widziałem Same explorel 65 4x4. Wiecie może cos o tych ciagnikach? Nieźle sie prezentuje i kosztuje około 30 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj