Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bauerka1989    732

ej to moze jednak ciagnik 90 km pociagnie 2.6 m u mnie bo tesciu znajomego niedaleko odemnie(6-5ziemie) pod NH 80km podczepil tylko dla próby 3 m i troche za wolno szedł a moj 10 km mocniejszy wiec i wezszego powinien pociagnac

Wiadomość z agroFakt.pl

wlamaj1    34

Witam, zamierzam na dniach kupić jakiegoś grubera 2,6 m do pronara 1025 (gleby tak około IV klasa) i chciałbym na zabezpieczeniach i w związku z tym moje pytanie: jakie są różnice w użytkowaniu agregatu z zębami spiralnymi (ślimakowymi) a z zabezpieczeniami sprężynowymi. Tak sobie myślę, że w tych sprężynowych można trochę regulować twardość zabezpieczenia i mogą mieć one części typu lemken (chyba lepsze). Może w moich warunkach te spiralne by wystarczyły - są sporo tańsze. Nie zamierzam używać agregatu do jakiejś głębokiej uprawy tylko do ścierniska i ewentualnie poplonu.

Paweldv    1

Koledzy ja posiadam Proxime 90 i zakupiłem do niej agregat firmy ArgoFactory 2,2m na zab. sprężynowych z siewnikiem do poplonu. jestem zadowolony z zakupu z wymieszania gleby. Wybrałem sprężyny ściskowe gdyż posiadam gleby bardzo kamieniste klasy 4-5. testowałem agregaty porzyczone i wiem że ten ciągnik słabo sobie radzi z szer. 2,6 a kolejna sprawa testowałem grubera na radlicach sprezynowych w kształcie radlicy spiralnej i powiem ze trzeba uważać bo kamienie biją w ciagnik ze strach jechać poprostu amortyzacja ich jest nie tłumiona. więc ja polecam gruber agrofactory na sprężynach ściskowych 2,2 m kosztuje 10000netto

vw141998    12

Pomysle nad wyborem. Ale jak coś to i tak wezme pewnie agro lifta na czesciach LEMKENa. Ale czy 2.2m czy 2.6m to się pomysli jeszcze

Edytowano przez vw141998

KOVU    1

agro lifta na czesciach LEMKENa hehe pierwsze slysze kto ci takie bajki opowiedzial? moze stosuja czesci typu lemken ale na pewno nie zakladaja orginalnych podzespolow lemkena

akmaly    185

2,6 m agregat ścierniskowy do ursusa 914? Pożycz i przekonaj się że z 2,2 m będziesz miał co robić ciężkim ursusem.

akmaly    185

Dlatego piszę Ci bez ściemy. Pożycz i się przekonaj. Ziemia ziemi nie równa ale te agregaty stawiają dość duży opór i potrzebują prędkości aby ładnie robiły. 2,6m to trzeba min. 100KM

vw141998    12

Tez teraz pomyslalem że dobra predkoscia nawet z 2.2m szybko się zrobi. Dlugie pola dość są to się da rade . Ziemie mam glowie III kl. Wiec nie ma co szaleć, musi być robota konkretnie zrobiona a nie zrbiona na "Odwal się" . Więc dzięki za opinie i pomoc. Pozdrawiam

Edytowano przez vw141998

akmaly    185

Kup używkę z zachodu i będziesz bardziej zadowolony niż z tego Bometu. Elementy robocze tak czy tak musisz wymieniać.

KRISS75    39

Zęby słabo mieszają ziemię,dłuższe ściernisko zawija się na zębie.w końcu się przewinie i zostaję górka.Widziałem u znajomego na podobnych zębach,rewelacji nie ma.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez grzybu1
      Witajcie,

mamy zamiar kupić bronę talerzową do uprawy po kukurydzy na ziarno. Ciągnik ma 170km, Claas Arion 640 w skrzyni bezstopniowej.
      Gleby jakie mamy do ciężkich nie należą, jednak mamy pagórkowaty teren i ciągnik przy agregacie 4,5metrowym expomu czasami ma co robić i prędkość schodzi do 8km/h- normalnie 12km/h. Kukurydzy do obrobienia jest rocznie około 50ha. Ścierniska zbożowe też pewnie by się leciało talerzówką - jakieś 90 ha

Do Was pytanie jakiej szerokości talerzówka byłaby odpowiednia, czy ciągnik poradzi sobie z 5metrową ciąganą, czy może lepiej 4metry zawieszane. Z mniejszą szybciej by się jechało i byłaby wygodniejsza na mniejszych kawałkach. 
      Znajomi polecają nam talerzówki staltecha i właśnie nad taką się zastanawiamy. Do wydania mamy jakieś 35tys netto.
      Jeszcze pytanie czy gumowe wkładki zabezpieczające talerze dają coś na kamienie, czy patrzeć raczej na jakieś resorowane ?
      Na co jeszcze zwrócić konkretnie uwagę - czy warto dopłacać do łożysk bezobsługowych ? I jaki wał wybrać na tył ?

Pozdrawiam.
    • Przez Piotrrr
      Mam zetora 7211.Chcialbym kupic do niego grubera z talerzami i walkiem o szerokosci 1.80. Moze ktos pracowal z takim zestawem i sie wypowie co do pracy?
    • Przez tomaszek767
      Cześć. Szukam talerzówki do uprawy ścierniska po kukurydzy ziarnowej. Raczej produkt polski (zagraniczne za drogie ewentualnie używka). Szerokość 3 lub 4 metry/ Wał gumowy (będzie też używana do uprawy pod kukurydzę). Zależy mi na dobry cięciu i mieszaniu. 
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Przez eddi87
      Witam, chciał bym sie doradzić czy warto zamienić glebogryzarke na brone talerzowę. Glebogryzarka robi tylko po warzywach 20 arow i ziemniakach 30 arow oraz po żniwach przy granicach. Resztę roku stoi nie używana. Pola jest 6h zbóż więc brona była by na podorywkę idealna lecz czy po warzywach też nią potne resztki na polu? Co do brony jestem właściwie przekonany tylko czy wg was warto gryzałkę zostawić czy brona da radę z tymi ziemniakami i warzywami? Bo mógł bym wziąć talerzówkę w rozliczeniu i wyjdzie połowa ceny. Oraz do c360 lepiej 1.8 czy 2.0 ziemie 1-2 klasa i pagórki też są, moje obawy do 1.8 to czy nie będzie czasem trzeba jechać kołem już po talerzowanym.