Polecane posty

Napisano (edytowany)

mam dylemat zastanawiam sie nad kupnem agregatu scierniskowego, o szerokości roboczej 2,6 do ciągnika 100 konnego.zastanawiam się nad agro maszem staltechem lub mandamem. co sądzicie?

Edytowano przez johndeere6320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

ja mam zamówiony już agromasz. cena najniższa ot wsio.biorę na zębach sprężynowych, sąsiad ma i chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni0402    10

a rozważasz używanego zachodnie??:)

lemken smagard dobry jest:)mam tylko bez talerzy i ładnie smiga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiu1224    3

witam. zastanawiam się nad kupnem agregatu ścierniskowego do ursusa 1224 wchodzi w gre tylko sprzet zagraniczny używany do 8 tys. co polecacie.? teren górzysty.za wszelkie odpowiedzi dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Za 8 tys. z zagranicznych chyba nic w dobrym stanie nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Lepiej weź ten 2,60. Może mniej zabiera ale będziesz z nim chodził szybciej niż z tym 3m i lepiej wymiesza glebę z resztkami pożniwnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiu1224    3

nad 2.6 się zastanawiałem i chyba taki się kupi. a resztki po rzepaku terz dobrze się wymiesza czy lepiej talęrzówka za rzepak?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Od siebie dodam, że wszystkie polskie agregaty ścierniskowe są robione na jedno kopyto i za wiele się nie różnią.

Stal ta sama, elementy robocze te same.

 

A co do agreagatu Batyry to co z tego, że profil rurowy jest niby mocniejszy od kwadratowego jak jego powierzchnia styku (rura do rury) jest o wiele mniejsza, co powoduje konieczność wycięcia kawałka rury w celu spasowania ich ze sobą co obniża jest właściwości mechaniczne.

 

Cenowo (2,6m na zabezpieczeniu kołkowym) :

 

Rolmako : 11365

Agro-Masz : 10900

Staltech : 11562

Bomet : 11070

 

Trochę odbiegająca Unia : 15867

 

Jeśli o mnie chodzi to wybrałbym Unię, podejrzewam że jednak za ich ceną idzie jakość, jednak z powodu braku funduszy mam zamówiony agregat z Rolmako z tym, że 3,9 m na kołkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

Witam.Mam zamiar kupic agregat podorywkowy.Zastanawiałem się na Bagrametem,Mandamem i Unią.Szerokość to 2,60m.I z tąd moje pytania.Który z tych agregatów jest najlepszy.Chodzi o wytrzymałośc,ceny czesci,praktycznośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Ja bym wybierał pomiędzy Unią i Mamdamen poniewaz te marku maja już doświadczenie w produkcji maszyn a także maja wyrobioną opinię u rolników czyli który tańsz tego wybieraj. Bagramet o tej marce szczerze to nawet nic nie słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

Ja słyszałem tylko o Unii ale Bagramet to jest jakies 50 km odemnie.Akurat dziesiątki razy przejeżdzałem k. tej firmy i niewiedziałem ze robią maszyny.Ale dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

Witam.Zastanawiam sie nad wybraniem agregatu ścierniskowego.I stad pytanko.Czy mój FT690dt pociągnie Mandama kus 2.6?Bo szczerze to narobilem w gacie ze strachu ze nie pociagnie bo na YT to same ciagniki 110 km go ciągają.i jeszcze cena.a co powiecie o agregatach AgroMaszu?bo dosyc tanie a nie wiem jak z jakościa a Unia to Unia ale jednak chciałbym znac opinie o kosie 2.6

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Sie zastanów na 2,1 bedzie lepszy efekt pracy bo 2,6m będziesz tylko "drapał"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

@merkoo podrapać to się możesz po ja**ch :P

A autor posty może podaj więcej trochę szczegółów odnośnie klasy ziemi ukształtowania, jakie posiadasz... ja tez się zastanawiałem nad agregatem 2,6 i 2,1 wybrałem Agro-masz 2,6 Plus(zobacz w mojej galerii) nie testowałem go jeszcze, klasy ziemi u mnie 4-6. Na wsi ktoś ma tam staltecha 2,6 i ciąga go MTZtem 82 i daje rade.

Odnośnie jeszcze tego agro-maszu, ja myslałem też nad kosem a agromasz, wybrałem tańszy, wykonanie nie jest złe spawy ok, materiał gruby. WAga agregaty 960 kg.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiju221    17

No jasne! Szybko oceniłeś że spawy i stal jest gruba tzn. dobra. Ludzie piszcie prawdę bo ktoś później kierunkuje się waszymi "opiniami"! Tyle w tym temacie.

Sory za offtopic.


Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

te drapanie przeciez napisałem w cudzysłowiu. Sam też planuje kupić agregat Unia Kos tylko że 2,1m a ciągał bede 5430, Kolega ma Farmeta 3,0m i ciaga go 140 koni i sam mowi że za mało czasem mocy. Raz podczepiliśmy do JD 6430 to ciężko miał ale ciągał pomału. Do agregatu tego typu potrzeba prędkości żeby robić dobrze, Ziemie klasa 3-5. dlatego proponowałem te 2,1m bo co z tego, że dasz radę i mtz 82 ciągać te 2,6m skoro albo za wolno albo za płytko. Tyle tej kwestii "drapania". A co do agramaszu to nie mam w okolicy to sie nie wypowiem. Mandam jest jeden własnie 2,6m ale jeszcze nic nie robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

@kiju221 na rynku jest wiele takich podobnych maszyn, spawy zawsze oglądam jak są zalane po tym widzisz kto spawa czy ktoś z doświadczeniem czy nie. Po za tym ogladajac ten czy ten nie napisałem ze agro-masz jest najlepszey i w ogóle. Tylko jego wykonanie jest spoko, cena odpowiednia to dlatego wybralem.

 

@merkoo zgadzam się że prędkość jest najważniejsza, tylko czasem od prędkości coś może pójsć na kamieniu. U mnie są mocno zakamieniałe pola więc więcej jak 10km/h nie polecisz :P tzn. możesz polecieć ale z agregatu też ci coś poleci...

Edytowano przez damianus2222

sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niciex    14

u mnie tereny płd czesci pomorza.czyli klasa 6-5(czasami 4 sie trafi ale malutko).I na każdym powtarzam na każdym polu podjazd(na wszystkich polach Oprócz jednego malutkiego nie widac konca bo jest podjazd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

@kiju221 na rynku jest wiele takich podobnych maszyn, spawy zawsze oglądam jak są zalane po tym widzisz kto spawa czy ktoś z doświadczeniem czy nie. Po za tym ogladajac ten czy ten nie napisałem ze agro-masz jest najlepszey i w ogóle. Tylko jego wykonanie jest spoko, cena odpowiednia to dlatego wybralem.

 

@merkoo zgadzam się że prędkość jest najważniejsza, tylko czasem od prędkości coś może pójsć na kamieniu. U mnie są mocno zakamieniałe pola więc więcej jak 10km/h nie polecisz :P tzn. możesz polecieć ale z agregatu też ci coś poleci...

 

Gruber musi być wpuszczony na 10-20 cm i prędkość około 12km/h Wolniej to nie robota. Od kamieni to są zabezpieczenia sprężynowe. Lepiej wąski a szybciej pojechać i dobrze zrobić niż szeroki i jak to kolega wyżej mądrze ujął "podrapać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Przy podorywce nie więcej niż 10cm. Po co od razu 20cm :) chyba że ktoś chce bezorkowo uprawiać to może i te 20cm go zadowoli ale do takich upraw są inne agregaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

wlasnie po co glebiej,

jaka szerokosc bys nie wybral, bierz na lapie jak kolega @damianus2222 ma przy swoim lub sprezynie, calkiem inna robota, ciagnik ma o wiele lzej i efekt jest lepszy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

    • Przez Michalmeer
      Witam , rozglądam się za agregatem bezorkowy do traktora 100KM w grę wchodzą 2 maszyny 1 Grano system 2m 6 łap 2 Pół grom 2.3 m i 8 łap uprawa na około 22 cm , prędkość około 7-8 km/h , gleby mozaiki , pola bez wzniesień . według badań gleby jest to gleba lekka . Czy ktoś posiada takie maszyny , jak to się sprawdza ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj