perfect

MTZ 82 i straszne kopcenie

Polecane posty

perfect    0

witam mam mtz 82 i on strasznie mi kopci co bym nie robił zapiołem mu sprężynówka od t-25 i też mocny czrny dym szedł a mały rusek nawet nie puścił. Co może być przyczyną musze powiedzieć że mocy mu nie brakuje. Może to już ostatnie dechy silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12
Napisano (edytowany)

a paliwo nie pali więcej?? ja bym sprawdził wtryski i pompę paliwową, filtr powietrza czyszczony :) ?

Edytowano przez chaner123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perfect    0

tak naprawde to nie wiem ile powinien palić ,ale mój spalił mi 30 l na 3ha jak zaorałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

jak kopci na czarno i nie bierze oleju to za duzo paliwa za malo powietrza sprawdz filtr jesli nie pomoze to moze wtryski leja albo pompa sie rozregulowala a co do 30 L na 3 ha to wydaje mi sie ze w normie jak na orke wiec ja obstawiam na wtryski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Mój puści obfitego kopcia jak zimny ale chwyci te 50-60 to jest ok. Ale widze że co9ś też kopci cały czas nie mocno ale kopci takim niebieskim można powiedzieć fioletowym :blink: :huh: nic nie ubywa ani nie przybywa z płynów


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Lub na nowo ustawić kąt początku wtrysku... Tak majster mówi...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub97M    0

do jakiego mechanika ale to nic dziwnego bo w mojej okolicy jeździ 2 mtz 82 to też nie szkodują dymu

hehe :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z prawej strony pompy paliwa jest taka śrubeczka a na niej nakrętka 10 ,popuść tą nakrętkę i troszkę wkręć albo wykręć powinno pomóc tylko nie za dużo bo straci na mocy,ale to pewnie wtryski albo niewyregulowane zawory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj