Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zbyszekbrzuze

Podnośnik spadł i nie podnosi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zbyszekbrzuze    123

Witam mam taki przypadek (właściwie u wuja to się stało)

Mianowicie po odpaleniu podnośnik działał jak zawsze, ale po paru minutach jazdy z podniesionym agregatem, maszyna nagle opadła. Przy kombinowaniu wyłącznikiem pompy ramiona tylko drgną i nic nie podniesie. Wyjścia zewnętrzne działają. Tam już wcześniej było coś spaprane, bo zawór pod siedzeniem nie utrzymywał zadanego poziomu, to znaczy potrafił sam podnosić i opuszczać (może poprzedni właściciel coś pokręcił, bo po kupnie już tak było). Wspólnie z wujem mamy 4 MTZy, to wiem jak powinno wszystko działać, lecz ten zawsze był inny. Jak na razie nic przy nim nie grzebałem i nie przestawiałem, więc nie wiem co mogło się stać. Wuj dzisiaj rano dzwonił, że wyczyścił zawór regulujący ciśnienie (ten pod dekielkiem w rozdzielaczu) Pompa jest zupełnie nowa i jak już wcześniej napisałem gniazda działają.

Coś się musiało stać z zaworem pod siedzeniem, może coś odskoczyło i nie wróciło, może tylko się gdzieś odłączył, nie wiem, bo późno było i nie było sensu grzebać, bo tam ciemno jest. Po prostu podnośnik ma zero siły.

Jak by było coś niejasne, to dopiszę później

Instrukcję i katalogi mam, to jeszcze zajrzymy.

Co robić? Radźcie

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

piotrb14    187

ale o jakim mtz jest mowa o belarusie 820 czy jakim

??? jak coś to ja mam instrukcje także będę mógł ci wysłać

zbyszekbrzuze    123

Sorki, nie dopisałem. To jest zwykły MTZ82 Instrukcję mam, i sprawdzę w niej zaraz.

Problem jest w tym, że podnośnik opadł i nie podnosi nawet bez maszyny!

Co mogło paść, lub przeskoczyć?

KPK Kumurun Team

Wiadomość z agroFakt.pl

zbigi123    4
Napisano (edytowany)

Możliwe, że rozdzielacz pod siedzeniem coś pieprzy. Chociaż u mnie jak przestał podnosić okazało sie, że dzwigienka od podnosńika sie odkręciła i spadła. Spróbuj jeszcze podnosić tą wajchą od podnośnika i jednocześnie którąś sekcją, czyli wajchą przy kierownicy, wtedy powinien podnieść, ale to nie musi oznaczać ze rozdzielacz jest sprawny. Jednak to jedyny sposób by na doraźnie dało sie podnosić.

Edytowano przez zbigi123

Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

UrsusCzesio    304

coś czuje że regulator siłowy wam się kończy :unsure:

Mój Wladimirec podbija świat

wpsowa692    1

A nakrętka na tłoczysku siłownika Ci się nie odkręciła ?

Bo wtedy tłok zsunie się z tłoczyska i ramiona opadną.

kryssr    50

ja miałem podobnie kiedyś. Po prostu paproch był w zaworze i się zocioł.

Nie jestem w stanie Ci teraz wytłumaczyć co odkręcić co pokręcić niestety.

zbyszekbrzuze    123

Będziemy sprawdzać. Tłok prawdopodobny. Tylko musiałbym się przejechać, bo nie stoi on teraz u mnie. :(

KPK Kumurun Team

zbyszekbrzuze    123

Dzisiaj byłem w garażu. Odpaliliśmy go, podłączyłem przewody od gniazd wywrotu do siłownika, i nic. Ale po podniesieniu cięgieł ręcznie, podnośnik zadzialal, lecz cięgła same opadły. Przy ręcznym utrzymaniu cięgieł w górze i włączeniu opuszczania podnośnik opuścił.

Jest odkręcona nakrętka w siłowniku. Problem rozwiązany

KPK Kumurun Team

zbyszekbrzuze    123
Napisano (edytowany)

Problem z siłownikiem został rozwiązany (to była nakrętka), ale podnośnik dalej nie działa ;[ Założyliśmy nawet nową pompę, ale to nic nie dało, więc wróciliśmy do starej. Pompa jest cicho i podnośnik praktycznie nie działa. Po odłączeniu siłownika znowu do gniazd wywrotu i zaślepieniu powrotu z zaworu pod siedzeniem (w moim pomogło)podnosi jakieś 220kg (tyle mu max powiesiłem), ale bardzo powoli i na obrotach, jak spuszczę z obrotów, to nie opada. Pompa cały czas cicho. Raz jak mu dałem pełny gaz, to nawet wysadziło gumkę przy pompie na wyjściu, ale pompa cały czas jest cicho.

Tak mi się zdaje, że po odkręceniu tłoczyska zwięszony przepływ oleju cośuszkodził...

Czyżby coś gdzieś zalazło syfem?

Czy może padł rozdzielacz?

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Karwan91tdi
      Witam kupiłem ostatnio mtz 82 z 1984 r usterki w nim to nie działający przekaźnik wom oraz z hydraulika gdyż siłownik podnosi tylnie cięgła do góry a po powrocie dźwigni w pozycje 0 cięgła samoczynnie opadają . Czy ktoś może mi poradzić jakie mogą być przyczyny podanych usterek?
    • Przez Karwan91tdi
      Witam kupiłem ostatnio mtz 82 z 1984 r niesprawności w nim to nie działający przekaźnik wom oraz problem z hydraulika gdyż siłownik podnosi tylnie cięgła do góry a po powrocie dźwigni w pozycje 0 cięgla od razu opadają. Czy ktoś mógł by mi poradzić jakie mogą być przyczyny tych usterek? 
    • Przez Lukasz9696x
      Witam kupiłem ciągnik jumz ktory poprzednio był koparko spycharką przerobiłem go na ciągnik rolniczy i mam problem ktory dotyczy przeglądu mianowicie jest napisane ze to pojazd specjalny i nie moge nigdzie w okolicy zrobić przeglądu czy mozna coś z tym zrobić ?
    • Przez emergency12
      Witam, Planuje kupić belarusa 952.6 (identyczny jak 952.5 tylko z podwójnym wtryskiem ad blue). Jak oceniacie ten ciągnik? 952.5 kosztował 123 tys brutto, 95km. warto dokładać pieniędzy do lepszego ciągnika na 20ha?
    • Przez czesio200
      witam mam problem z ładowaniem w moim mtz 82 z 2000r ładowanie jest ale słabe wymieniłem regulator na nowy i dalej jest to samo czyli bez świateł jako tako ładuje a na światłach wcale. miernikiem wyszło że ładuje na 11 z groszami i na zegarze pokazuje podobnie. co może być przyczyną jeśli alternator to jaki kupić nowy tzn są różnej mocy 700 i 1000W który kupić? do alternatora ida tylko 2 kable gruby i cienki. Aku są 2X 12V 125ah