Skocz do zawartości
News
Zaloguj się, aby obserwować  
DanielFarmer

KUPNO NOWEJ PRASY, W CO WYPOSAZYĆ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DanielFarmer    246

Zamierzam zakupić nową prasę Lely , McHale lub inna w podobnych pieniądzach i tu pytanie do ludzi pracujących dużo prasami w co wyposażyć te prasy, co jest niezbędne a co lepiej sobie darować żeby nie podwyższać ceny?? np.rolka dogniatająca, odrzutnik bel, automatyczne smarowanie, kółka podbieracza wahliwe, szerokie opony i inne których nie wymieniłem.Czekam na wasze sugestie....

tomi382    99

Były podobne tematy to co wymieniłeś to w nektórych prasach standart a w tych co podałeś jest napewno standartem

DanielFarmer    246

kolego właśnie nie standard więc jeśli nie orientujesz się to sie nie wypowiadaj chyba że chcesz wnieść coś do tematu

Wiadomość z agroFakt.pl

ChiquitaB    67

kolego a jakie dokładnie modele z tych obu producentów by Cię interesowały?? Dodam od siebie że jak bym miał kupić prasę to również bym wybierał z pośród tych dwóch

DanielFarmer    246

podobnie ceonowo to lely rp245 i mchale f540C z tym ze mchale wyjsciowo jest troche tansze za to mnie wyposazone i mozna wiecej manewrować z wyposażeniem...jeszcze wchodzi w grę pasówke JD 854....pasówki są super ale producent mniej pewny

tomi382    99

kolego właśnie nie standard więc jeśli nie orientujesz się to sie nie wypowiadaj chyba że chcesz wnieść coś do tematu

SKoro odrzutnik i automatyczne smarowanie to nie standart w mchale to lepiej brać metal fach :P A dlaczego nie JD? Dobry sprzęt na długie lata

DanielFarmer    246

no niestety w tym najniższym modelu nie...smarowanie łańcuchów owszem automatyczne i centralne smarowanie łożysk z kalamitek na listwie ale żeby samo smarowało co partia bel to juz model wyzej F550 drozsza o około 15-20 tys....

wiesz odrzutnik bel musowo owijanie siatka wachliwe koła przy małych polach fajna sprawa:) a o smarowanie na listwie to nie wiem czy centralne smarowanie jest warte tych 20 tys..

sebe1033    98

ja zrozumiałem że 15-20 tyś nie za samo centralne smarowanie tylko dlatego również że model lepszej klasy

a nie wspominacie o rotorze (może maja w standarcie :huh: ) dzięki któremu walce mają mniej roboty no i bez którego nie można założyć noży (chodź kiedyś były wyjątki)

rotor to takak oczywistosc ze zapomniałem wspomniec i dobrze jest miec nawrót hydrauliczny sterowany z kabiny:) czym wiecej nozy tym lepiej:) szerokie koła na podmokłch łakach tez bardzo sie przydaja bo przy pełnej prasie to na wąskich moze robic koleiny i ciężko idzie i mocniejsz ciagnik trzeba;p

DanielFarmer    246

kazda z tych pras ma rotor i 15-17 noży ,smarowanie z listwy z kalamitek myślę ze mi wystarczy...po dniu pracy towotnica w rękę i jedziemy ,automatyka smarowania łożysk w lely kosztuje 4tyś netto więc sporo.rolka dogniatająca np w mchale 2 tys odrzutnik bel 1,5tys szersze koła (500/17) 2,5 tys itd itp i się zbiera...a co to jest nawrót hydrauliczny?

savas    3

pewnie chodzi o wsteczny bieg rotora, w 445 rp jest uchylna podloga, w jd854 tez. ja bralbym pod uwage jd za lekko ponad 100 dostaniesz pasowke z rolka, uchylna podloga, odrzutnikiem.

DanielFarmer    246

własnie też myślę o john deere ,praktycznie 80 proc mojej roboty to sianokiszonka i kolega mówił ze w pasówce jak bedzie morka zielonka(za mokra) to sie bedzie po pasach slizgac i nie da sie dobrze zwinąc ,to prawda?

ja mam walcówke john deera :) no na pasach lubi sie na wałkach nawijać co pasy napina do sianokiszonki typowa prasa to walcowa.

bamber912    0

dobra presa powina mieć rotor tnący aplikator do zakiszacza siatke regulacje zagęstrzenia beli walcowa z frezami na walcach podbieracz min 2m szerokie opony i do tego ciągnik 120km i bele na kamien

jaco512    42

własnie też myślę o john deere ,praktycznie 80 proc mojej roboty to sianokiszonka i kolega mówił ze w pasówce jak bedzie morka zielonka(za mokra) to sie bedzie po pasach slizgac i nie da sie dobrze zwinąc ,to prawda?

Ten kolega ma pasówkę czy tylko gdzieś usłyszał "że coś tam podobno......". Lepiej poszukaj na forum lub w galerii użytkowników takich pras i z nimi pogadaj, też mogę napisać coś w stylu "kolegi znajomy mówił, że ktoś tam jeździ prasować walcówką słomę po nocy bo inaczej mu nie idzie....." i niekoniecznie musi to być prawda o wszystkich prasach tego typu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Mateusz2111
      Witam planuje kupić prasę belującą do 80 tys na młodego rolnika. Proszę o doradzenie jaką kupić. Prasa nowa  lub używana max do 5 lat. Będzie pracować w c385 rocznie około 500 balotów. Proszę o opinie oraz rady 
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.
    • Przez unipasz
      siema  mam prasę rolując  deutz fahr GP 2.30  i ucina mi  sznurek w połowie beli raz na 4 ,5 beli
    • Przez Gesiarz
      Witam z końcem tego sezonu żniwnego staje przed zamiarem zakupu nowej prasy. Rocznie robię około 1500 bel słomy i 300-400 siana i sianokiszonki jak do tej pory użytkuje 10 sezon prasę Sipma farma 2 na którą nie narzekam, tylko ta prasa jest za mało wydajna. Proszę o opinię użytkowników tych pras.
    • Przez Luke16
      Na ten rok planuje zakup prasy zwijającej do 30 tyś zł... prasa głównie będzie używana do sianokiszonki ale i również do siana i słomy.... Rozmyślałem trochę o krone kr 130 s ale prawdopodobnie mój zetor jej nie pociągnie.... co byście polecili???

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.