krystianenzo

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników???

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

Nikita przemawia przez Ciebie zawiść zazdrość???? :blink: Każdy kombinuje jak może i nikomu nic do tego.

Mam tylko nadzieję ze nie bawisz się w "uprzejmie donoszę" <_<

 

Nie donoszę to raz, a dwa to że nie jest to zazdrość bo pewne należności publicznoprawne powinny być płacone a taką są opłaty związane z paliwami. Zresztą każdy pracuje jak może a ja często stoję po nie waszej stronie w mojej pracy (do krokodylków nie należę).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37
Napisano (edytowany)

częściowo Nikita masz racje z podatkami z drugiej strony czym niższe podatki i akcyzy to ludzie miej kombinują bo biorąc pod uwagę marny zysk a z drugiej kary to się mniej kalkuluje.nie wspomnę już o pieniądzach z podatku które miały iść na drogi? no i weż płać bo trzeba i co z tego mamy?

Edytowano przez mirek37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

może gdyby nikt nie kombinował to na te drogi też by więcej skapnęło.

z drugiej strony polska gospodarność systemu państwa,im więcej w budżecie tym większa rozrzutność.

chory system,chora władza,chorzy ludzie-długo jeszcze pozostałości po komunie będą widać-właśnie w ludziach.

jak to kiedyś pewien satyryk mówił"Polska jest dziwna kraj".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3
Napisano (edytowany)

chwile mnie nie było a tu tak dyskusja:)

 

po kolei:

@ MasseyRap: dokładnie to nie jestem pewien i dopytam się jeszcze kolegów ale z tego co piszesz to wydaje mi się że tu chodzi o różnice, między akcyzą na ON na OO którą naruszasz jeżdżąc i płacąc za OO zamiast ON.

czyli (bo się zamotałem) jeżeli różnica między tym ile zapłaciłbyś za ON a która de fakto została ci w kieszeni po zatankowaniu OO nie przekroczy 5x tysiąc coś( nie pamiętam dokładnie 1120bodajże najniższa krajowa)to właśnie kada do 500 zł co nie oznacza że będzie to 500 bo może być niższa, natomiast jeżeli przekroczy to do 720 stawek dziennych(wyliczanych indywidualnie dla każdego sprawcy przez są w przedziale od 10 do 2000zł) lu do 2 lat.

 

wydaje mi się że przepis ten wymierzony jest nie tyle w rolników co w firmy transportowe i kierowców ciężarówek którzy niejednokrotnie właśnie na OO jeżdżą a oni nie tankują po 60 litów tylko nierzadko po 500 i więcej a to już przyznasz że przekroczy 5 x najniższą krajową.

 

Ale tak jak napisałem wcześniej , pewien nie jestem i jest to informacja do zweryfikowania.

 

PS. Cytat którego użyłeś pochodzi z piosenki Peji- duchowo mocny

 

@Bob; ja również uważam to za klasyk i nie zgadzam się że peja to pajac a to kto jakiej muzyki słucha jest tylko i wyłącznie indywidualną sprawą i innym nie godzi się ich krytykować. niema się co spinać bo dyskusja fajna i ciekawa więc nie ma co jej zaśmiecać zbędnym pianotokiem

 

@tomi382

ad1. nie generalizuj, bo nie każda stacja PKS równa się innej, akurat w naszym regionie Firmowa stacja PKS trzyma całką niezłą jakość i nie słyszy się narzekań.

Ad2. zgadzam się warto znać swoje prawa, ale trzeba znać też swoje obowiązki. Niestety Naród polski ma tendencje do walczenia o swoje prawa pomijając niekiedy obowiązki.

 

To tyle ,ale się rozpisałem :P

Edytowano przez Ramzes009

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...wydaje mi się że przepis ten wymierzony jest nie tyle w rolników co w firmy transportowe i kierowców ciężarówek którzy niejednokrotnie właśnie na OO jeżdżą a oni nie tankują po 60 litów tylko nierzadko po 500 i więcej ...

 

Z autokaru spuścisz z 300 litrów jak nie ma przeróbek a do TIRa jedno tankowanie to i pod tysiąc litrów wejdzie z tego co pytałem kierowców.

 

 

 

Problemem dla rolników jest to że są głupii. Były plany barwionego paliwa dla rolników? Chyba były i wszyscy płakali że w perkinsach pozacierają sie silniki itp. Wprowadzono dopłaty do paliwa i średnio ten system sie spisuje bo do paliwa do agregatu prądotwórczego akcyzy nie zwrócą, do spalarni resztek (padniętych np kur) też nie dorzucą a na zachodzie to funkcjonuje. Po prostu stoją u rolnika 2-3 dystrubutory i paliwo z 2 z nich jest na cele rolnicze (ciągnki, kombajny, agregaty prądotwórcze) z czerwonym paliwem a jeden na pojazdy które jeżdża po drogach (nawet te kupione na cele rolnicze-pickupy) czyli zwykłym paliwem ze stacji paliwowej. Różnica cen jest o 50% (rolnicze jest o połowę tańsze) ale złapany z rolniczym paliwem w baku samochodu płaci naprawdę grube pieniądze a nie to o czym tu piszecie czyli 500-5000PLN. I tłumaczenia że się pomylił nie ma.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3

...złapany z rolniczym paliwem w baku samochodu płaci naprawdę grube pieniądze a nie to o czym tu piszecie czyli 500-5000PLN. I tłumaczenia że się pomylił nie ma.

 

ok. ale na jakiej podstawie jest to wyliczane?


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2
Napisano (edytowany)

Niestety niewiedza w tym wypadku i powielanie bzdur zrobiły swoje. Jakimś cudem w UK setki tysięcy Perkinsów chodzi na czerwonym i jakoś nic sie nie dzieje:) Druga sprawa zwroty akcyzy, ja to w zasadzie nie powienienem sie odzywać bo niewiele u mnie tego idzie, ale ci którzy spalają 10 tyś litrów i w górkę to to odczują. W czasie pól roku tymi 8 tysięcami złotych można nieźle obrócić. Jeszcze jak czytam, że Urzędy Gmin nie mają z czego płacić to szlag mnie trafia. Oni nie pytają czy my mamy z czego podatek zapłacić, tylko w późniejszym terminie przysyłają nam komornika.

 

Ramzes w Anglii jak się nie mylę to jest ryczałt od wyskoku w wysokości 5000 Ł.

Edytowano przez LukaszP

Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Tylko doskonale wiecie że polak to kombinator i dlatego paliwa rolniczego jako takiego nie ma bo zaraz jeździłyby na tym skuterki bo twierdziliby że nim jeżdżą na pole oglądać jak rośnie więc jest używane do celów rolniczych. Puki co długo go nie będzie a w tym chorym kraju dziesięć pokoleń jeszcze przeżyć trzeba zanim zmieni się choć trochę w kierunku normalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

wystarczy zrownac cene OO i ON i koniec kombinacji...i nawet wszyscy by zaczeli twierdzic ze ON to lepsza....moze i tak kiedys byc patrzac na ceny benzynki i ON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Dopóki OO będzie tańszym zamiennikiem o ponad 1zł będzie kusić. Każdy potrafi liczyć a wykrywalności nie ma stuprocentowej więc nie ma się czym bać zwlaszcza że ciągnikem robi się w polu i połowa z nas nie musi jechać po drodze publicznej kilku km aby do tego pola dojechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyRap    0

W Polsce jest to naliczane tak jak podał @Ramzes009, czyli dla rolnika podróżującego ciągnikiem kara wynosi 500zł, ale jakby zrobili najazd na gospodarstwo i ktoś miałby kilka tyś litrów OO w dystrybutorze lub gdzieś, to kara będzie naliczana tak jak podałem wcześniej lub jak to opisał @Ramzes009, czyli na pewno spora. Tak jak ktoś wcześniej napisał, było to wymierzone głównie w firmy transportowe, które zużywają tysiące litrów litrów paliwa tygodniowo.

 

Tylko doskonale wiecie że polak to kombinator i dlatego paliwa rolniczego jako takiego nie ma bo zaraz jeździłyby na tym skuterki bo twierdziliby że nim jeżdżą na pole oglądać jak rośnie więc jest używane do celów rolniczych.

 

Zgadzam się z tym w 100%, ale co zrobić taki naród :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Polecam przekręt kolegi bierze lewe faktury na ON a jeżdzi na OO jest do przodu ok.1,70 zł na litrze.

Nikt za darmo nie da ci faktury za każdy litr musisz zapłacić 1,5zł zostaje tylko 20gr.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Nikt za darmo nie da ci faktury za każdy litr musisz zapłacić 1,5zł zostaje tylko 20gr.

Na stacji wystarczy znajomek co wystawi lewą fakture za ON który zatankował osobówką.Różnica w cenie OO iON + zwrot akcyzy za paliwo rolnicze= 1.70,czyli 90gr+80gr.Proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

jak każdy będzie miał znajomka na stacji-to wartości paliwowych na faktury nie starczy-a tak za nic to nikt faktur wiecznie dawać nie zechce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Wszystko się zgadza,nic tylko pozazdrościć takich znajomych,moi znajomi jakoś nie chcą tego robić za darmo.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Kwestia układów i znajomości.Pompiaże na stacji to zawsze kombinowali.Jeśli okolica małorolnicza to o faktury łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

nie słyszałem żeby mieli wprowadzać barwione paliwo i dopłacać 50% ale gdyby, to wątpię że rolnicy się bali barwionej ropy ,od kiedy śię pytają chłopa o zdanie.myśle że rząd obliczył że połowe dokładać do paliwa to by ich za dużo kosztowało i dali na odczepnego 80 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

U mnie w okolicy nafciarzom płacisz 10 procent tego co jest na fakturze jak masz znajomych na kilku stacjach to faktur kilka nazbierasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wlać do baku wody a ukryć zbiornik z OO zasilający i jeździć przy samych misiakach krokodylach i rekinach :lol: i zobaczyć ich twarze bezcenne

 

Zgodnie z literą prawa nawet jakbyś, za przeproszeniem naszczał do baku, to musiałbyś opłacić akcyzę.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Tak tylko chciałem napisać dla tych kolegow co mysla ze ich posesja to rzecz swieta i bez nakazu wejsc nie mozna to sie zgadza maja racje tylko napisze jak to da sie obejsc na przykładzie prosto z zycia a mianowicie do sasiada podjechała słuzba celna i mowia ze rewizje zrobią on im na to nakaz prosze no i facet poszedł po druki do samochodu juz podbite wszystkie pieczatki i przy nim wpisał nazwisko i juz był nakaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

kazdy wie ze redbul jest tanszy ale czy oplaca sie na nim jezdzic??? roznice w spalaniu...polska kalkulacja byle tansze a nie byle taniej...doliczmy do kalkulacji czesciej sie zuzywajance elementy silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

do sasiada podjechała słuzba celna i mowia ze rewizje zrobią on im na to nakaz prosze no i facet poszedł po druki do samochodu juz podbite wszystkie pieczatki i przy nim wpisał nazwisko i juz był nakaz.

Bajki to nie na tym forum,bo tutaj jest dużo dorosłych ludzi.

Podbite to może mieć bloczki mandatowe a nie nakaz przeszukania który wydaje prokurator.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Znajomego gościa zatrzymali,jak jechał Kamazem na opale,to wezwali Policję,a Ci zabrali mu telefon,żeby do domu nie mógł zadzwonić i zrobili nalot na gospodarstwo.Okazało się,że u Niego wszystko ,co mogło jeżdzić na opale,to na nim jeżdziło.Dostał 40 tys. kary z US.

 

to cos widocznie źle słyszałeś albo znajomy przekolorował - bo żeby zabrać telefon człowiekowi - to musi być on aresztowany a coś mi się zdaje że za opał w baku jeszcze nie aresztują - co najwyżej policjant może podczas zatrzymania zabronić wykonania telefonu


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
ok. ale na jakiej podstawie jest to wyliczane?

na zachodzie?

Stała kara, nieważne czy masz pełen bak czy znajdą śladowe ilości, przynajmiej tak mi manager na farmie gdzie byłem tłumaczył i tak samo tłumaczył farmer u którego był kumpel.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Bajki to nie na tym forum,bo tutaj jest dużo dorosłych ludzi.

Podbite to może mieć bloczki mandatowe a nie nakaz przeszukania który wydaje prokurator.

 

Przeszukania można dokonać i bez zgody prokuratora panowie(art.220, par.3 kpk). Wystarczy, że policjant uzna, że sprawa jest nie cierpiących zwłoki to może wpaść do domu, przeszukać a później w ciągu 7 dni dostarczyć decyzję sądu o przeszukaniu. Skarbówka, Urząd Celny także może tak zrobić(ustawa o służbie celnej, skarbówkach). ITD chyba też jak dobrze pamiętam. Więc za dużo filmów amerykańskich się naoglądaliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj