krystianenzo

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników???

Polecane posty

wiesmag    54

@Mat912-trzeźwość to podstawa-wielu na polach prawka potracili-policja ma prawo sprawdzić.prawo takie otrzymali na wniosek do sejmu złożony przez KRUS(za dużo wypadków),już parę lat to istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki mamy zasrany rząd ,że uprzywilejował dla bogatszych ogrzewanie domów OO ,przecierz to jawna dyskryminacja.Znowu równi i równiejsi. Ktoś pewnie odpowie -to każdy może ogrzewać OO dom -, tylko się pytam ilu na to stać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyRap    0
Napisano (edytowany)

Olej opałowy oraz olej napędowy pochodzą z TEJ SAMEJ frakcji destylacji ropy, więc teksty w stylu "silnik się szybciej zużywa" to BZDURA, ponieważ różnice między tymi olejami są niewielkie. jedynie wtryski w układach wysoko ciśnieniowych ucierpią bo OO jest gęściejsze. Bez nakazu żadne itd czy policja nie może wejść na Twoje pole, przypuszczenie popełnienia przestępstwa?? człowieku............ w jakim świecie Ty żyjesz :D Na zachodzie mają tzw. paliwo rolnicze, które jest barwione na czerwono. Sam jeżdżę na ON bo to się dla mnie opłaca, ale jeżeli ktoś nie jest vat'owcem to .............. Co innego opałek za wschodniej granicy :blink:

Edytowano przez MasseyRap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Pracując w Anglii pytałem mojego szefa ile kosztuje litr paliwa rolniczego (wyglądał dokładnie tak samo jak nasz opał) a on na to że około 60 % ceny zwykłego paliwa. I to bez odliczania Vat-u sratu i innych badziewi. Tymi kwitkami, które zbieramy za paliwo dajemy prace tysiącom urzędników, już dla siebie pozostawię moje zdanie o nich. Druga sprawa limity ilości paliwa na hektar - to to jest paranoja! Nie każdy gospodaruje na 6 klasie i na hektar orki wychodzi 10 l. A wracając do kontroli - na drogach to raczej norma, ale do ciągników pracujących na moim prywatnym terenie i nie poruszających się po drogach publicznych to mogę sobie do baku, jak ktoś ju wcześniej wpomniał gnojówki nalać i mogą mi guzik zrobić.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

Panowie z ta kontrola ITD to bajki...bez nakazu sadowego to moga sobie postac przed posesja...a zanim zalatwia ten nakaza to z 10 zbiornikow paliwa wypalisz...a wracaja do opalu to czy warto na nim jezdzic...wg mnie nie.....wlalem raz do t-25 to myslalem ze sie rozleci, wlalem do 3P chodzila normalnie...ale w polu to nic nie zrobila, moze dlatego ze pompy rotacyjne a wiekszosc ludzi zachwala jakie OO to dobre, niedosc ze zadrogie to niema czym jechac. Kiedys na TVN Turbo wlawnie mowili o oleju roslinnym i w zasadzie to mozna legalnie jezdzic....podatek placisz w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Zgadzam się z LukaszP na terenie prywatnym teoretycznie nie powinno ich obchodzić na jakim paliwie jeździsz. Weźmy na to np. wózki widłowe które poruszają się po placu zasilane są np. gazem z butli. Sytuacja jest podobna, różnica polega tylko w paliwie a ich jakoś nikt nie ściga za to paliwo a jak rolnik zatankuje traktor robi się z tego przestępcę, który oszukuje skarb państwa. Co do paliwa rolniczego to według mnie powinno wyglądać jak m.in. w Szwecji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3

witam. Na początku przyznam ,że bardzo spodobał mi się temat.

 

ale mam do was pytanie.

 

Z treści dyskusji wywnioskowałem że kupując BIO. w sklepie/na stacji płacimy już podatek i niby jest ok.

ale zakładając(czysto hipotetycznie) że sami produkujemy to BIO na własny użytek i jego własnie lejemy do baków, co wtedy z takim fantem?

 

A co do opału, to ja jednak jestem zdania że lepsze jest ON, my do 3p lejemy tylko ON i nie narzekamy :)

 

A odnośnie przeszukań, W polskim prawie policja niema niestety obowiązku posiadania nakazu w trakcie przeszukania, bo może go zrobić za okazaniem legitymacji(tzw na "blache") i w późniejszym czasie(7 dni) dostarczyć"podkłądke" czyli wydane przez sąd lub prokuratora postanowienie, natomiast co do ITD to nic nie znalazłem na ten temat więc raczej nie mają prawa oni sami zrobić nam nalotu na garaż, ale w praktyce będzie to wyglądało tak że dadzą cynk policji , przyjedzie policja a za nimi ITD.

 

Wniosek jest prosty , jak się da ,to omijać szerokim łukiem>:P :P :lol: :P :lol:


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollo29    81

Polecam przekręt kolegi bierze lewe faktury na ON a jeżdzi na OO jest do przodu ok.1,70 zł na litrze.Pola ma bez dojazdu z dróg publicznych kontrola wjedzie tylko rowerem lub motocrosem,ciągniki to stare złomy.CO do kontoli drogowych u nas we wsiach przy drodze wojewódzkiej grasowała Służba Celna podobno kogoś złapała podobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

policja, blacha to moze tylek utrzec...w teori niby moze na blache ale w praktyce nie...na moja posesje zeby wejsc musza miec zgode wlasciciela badz nakaz sadu....prokuratury...jezeli cos zrobisz sam na wlasny uzytek to nic ci w zasadzie nie grozi...ale z tym BIO to tez takie szajstwo....brak mocy...nie jest tak do konca ze bedziesz to 1.70 do przodu, roznica w spalaniu, jak pisalem wyzej raz wlalem i znac tego niechce

 

z tym paliwem to podobnie jak ze stanem technicznym....jakby mieli lapac to co drugi ciagnik by musial nie jezdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3

@Daniel1987 mylisz się ponieważ zgodnie z § 3 art. 220 KPK w wypadkach niecierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania.

 

natomiast co do BIO to Opinie o nim zależą od doświadczeń z nim zebranych podam przykład.

 

U Ojca w firmie w rok temu w okresie wiosennym/letnim w ramach oszczędności postanowiono tankować właśnie Bio. Opinie kierowców były dość jednoznaczne i pokrywające się: idzie bo idzie ale mułowato, brak dynamiki i mocy. Dla wyjaśnienia dodam , że mówiąc firma mam tu na myśli Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej (PKS) ,gdzie flota niejednokrotnie pochodzi z lat 1970-1990 (silniki mocno wyeksplatowane)

 

Natomiast My dnia pewnego , losową sytuacją zmuszeni byliśmy ,zatankować na tej stacji PKS właśnie to bio, Do Passata 1,9TDi z2005 z przebiegiem około 100 tys (silnik w niezłej kondycji) i okazało się że idzie lepiej i zwawiej, łatwiej się zbiera ipt.

Na chwile obecną nie tankujemy stale Bio z obawy o dość delikatny układ paliwowy opart na pompowtryskach.

 

Więc śmiem twierdzić że z tym bio nie jest tak tragicznie jak opisujesz


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Daniel i co znowu wiesz lepiej odnośnie przepisów? Masseyrap nieznajomość prawa szkodzi i nie jest w ogóle wytłumaczeniem przed sądem.Poznaj trochę przepisy razem z Danielem a później się wypowiadaj odnośnie co komu wolno, pozdrawiam, miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

Bob kiedys w mojej okolicy byly kontrole orginalnego oprogramowania...nie wpuscilem...do tej pory nic niezrobili...bo policjant mi powiedzial tak juz po calym zajsciu, zeby mogli wejsc bez nakazu to bym musial uzasadnic popelienia przestepstwa,a nato juz musza byc jakies dowody, wtedy jest uzasadnienie, po drugie to policjant nie moze nawet wlaczyc kompa tylko musi byc informatym, oczywisci z ciagnikiem moze byc innaczej bo poczekaja az wyjedziesz z posesji...i mamy cie...zreszta poco mieli by chodzic po domach jak teraz to wiecej ciagnikow na drogach i w polu...

Ramzes009 u ciebie na dekielku od wlewu pisze ze nie wolno welewac BIO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Daniel i co znowu wiesz lepiej odnośnie przepisów? Masseyrap nieznajomość prawa szkodzi i nie jest w ogóle wytłumaczeniem przed sądem.Poznaj trochę przepisy razem z Danielem a później się wypowiadaj odnośnie co komu wolno, pozdrawiam, miłego dnia :)

 

Bob zgadzam się z Tobą. Niestety prawo pisane, a egzekwowane to dwie różne rzeczy. Wyobraźmy sobie sytuację: Firma X podejrzewana przez adekwatne służby o użycie OO w celach napędowych. Młody, aktywny i żądny awansu policjant upatrzył sobie daną firmę. Pakuje się na posesję na tzw. "blachę". A tu pojawia się mały problem - budka portierska. Owy portier nie ma zamiaru wpuszczać naszego aktywnego bohatera (notabene ratującego czołgający się budżet naszego wspaniałego kraju)na teren firmy, bo akurat szefa - właściciela nie ma. A obowiązkiem jego jest pilnowanie danej posiadłości/siedziby firmy. Jak myślisz kto w tym wypadku odpuści? Nasz aktywny bohater(:)), czy mający na utrzymaniu trójkę dzieci portier?


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3

@Daniel1987 z tym dekielkiem to szczerze powiedziawszy to nie mam pojęcia. :rolleyes: ,aż sprawdzę po powrocie do domu:)nie mam pewności wiec nic nie mówię na bank.

 

zdaje mi się czy odbiegamy od tematu :P ale mniejsza z tym

 

gdybając i teoretyzując -kolego @LukaszP - jeżeli policjant jest tak ambitny jak to napisałeś za 4 godziny wróci z nakazem na papierze a jeśli portier będzie się dalej stawiał do dostanie zarzuty z art. 224. § 1 gdzie sankcja przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności i go w końcu wpuści obojętnie czy będzie szef czy go nie będzie.

 

ale fakt faktem jeżeli niebiescy panowie będą chcieli bez postanowienia sądu/prokuratora przeszukać to warto się postawić i poczekać jak wrócą z ww.postanowieniem.


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99
Napisano (edytowany)

 

natomiast co do BIO to Opinie o nim zależą od doświadczeń z nim zebranych podam przykład.

 

U Ojca w firmie w rok temu w okresie wiosennym/letnim w ramach oszczędności postanowiono tankować właśnie Bio. Opinie kierowców były dość jednoznaczne i pokrywające się: idzie bo idzie ale mułowato, brak dynamiki i mocy. Dla wyjaśnienia dodam , że mówiąc firma mam tu na myśli Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej (PKS) ,gdzie flota niejednokrotnie pochodzi z lat 1970-1990 (silniki mocno wyeksplatowane)

 

Natomiast My dnia pewnego , losową sytuacją zmuszeni byliśmy ,[b]zatankować na tej stacji PKS [/b]właśnie to bio, Do Passata 1,9TDi z2005 z przebiegiem około 100 tys (silnik w niezłej kondycji) i okazało się że idzie lepiej i zwawiej, łatwiej się zbiera ipt.

Na chwile obecną nie tankujemy stale Bio z obawy o dość delikatny układ paliwowy opart na pompowtryskach.

 

Więc śmiem twierdzić że z tym bio nie jest tak tragicznie jak opisujesz

JA na PKSie jeszcze nigdy dobrego paliwa nie nalałem a jak wujaszek zatankował ON to w zimie rurki od paliwowe grzał farelką :D

Pracownik zalał skuter benzyną z PKSu i odrazu skuter na serwis i się okazało że woda w gaźniku. Dlatego PKS omijam szerokim łukiem. Jak wlejesz konewką to wiesz że jedziesz

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

To była czysto teoretyczna sytuacja. Widze, że kolego Ramzes nie jesteś na bakier ze znajomością prawa. Świadomość swoich praw wg. mnie jest podstawą funkcjonowania demokratycznego państwa. Dlatego "obiema ręcoma" jestem za tym, ażeby podstawowe przepisy prawa wpajać uczniom szkół podstawowych/gimnazjów. U nas dalej króluje stereotyp funkcjonariusza państwowego jako Bóg wie kogo. Reasumując i wracając do tematu na publicznej drodze ON, na polu to na czym pojedzie.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Popieram @LukaszP Własnie często jest tak że widząc lizak policyjny i mundur ogarnia nas "panika"

Ost wieczoru policjant cywilnym autem ubrany po cywilnemu zatrzymał rowerzystę ( pijak spod sklepu ) i wręczył biedakowi mandat a o ile wiem to policjant będąc bez partnera nie może tak zrobić. Jakby było mało to stanęli autem na łuku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyRap    0

@bob No co każdy może mieć jakieś braki w wiedzy tym bardziej, że jeżdżę na ON to się nie interesuje czy mogą wejść czy nie bo mi to wisi,ale nawet gdyby przyszli i nie mieli nakazu to bym nie wpuścił i tyle, tu pozwolę sobie zacytować klasyka "nawet gdy twej rodzinie łzy do oczu się cisną, prze nigdy nie współpracuj z pier....ą policją" :P

 

Art. 73a kodeksu karnego skarbowego stanowi, że kto w użyciu wyrobu akcyzowego zmienia jego przeznaczenie, w szczególności używa oleju opałowego jako oleju napędowego, przez co naraża podatek akcyzowy na uszczuplenie, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 2, albo obu tym karom łącznie. Jest to przestępstwo skarbowe. Jeżeli kwota narażonego na uszczuplenie podatku akcyzowego jest małej wartości, sprawca czynu zabronionego określonego podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych. Jeżeli kwota narażonego na uszczuplenie podatku akcyzowego nie przekracza ustawowego progu przestępstwa skarbowego (pięciokrotność najniższego wynagrodzenia), sprawca czynu zabronionego podlega karze grzywny za wykroczenie skarbowe. Zaś art. 52b kodeksu wykroczeń przewiduje karę grzywny do 500 zł

 

czyli jak kogoś złapią to pińcset?? bo chyba nikt w baku nie ma pięciokrotność najniższego wynagrodzenia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

miałem okazję jeździć na OO zauważyłem że silnik trochę twardziej chodził i w zimie łatwiej odpalał,więc skład jest inny myślę że ma inną temperaturę zapłonu

po ile jest OO i czy bez oświadczenia można kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

teraz na redbulu to juz corazmniej ludzi jezdzi, to juz lepiej ten bioester....jest wyposrodkowanie ceny i jakosci i przedwszystkim legalny....moj sasiad twierdzi ze w bizonie drozej wychodzi na OO niz ON mimo ze zlotówka roznicy...ja wlalem raz i dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Co to za klasyk? chyba jakichś pajaców co noszą spodnie z rozporkami na wysokości kolan :D Ale takich jak Ty prostuje życie, z resztą sam zobaczysz! Zdrówka życzę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyRap    0
Napisano (edytowany)

przynajmniej nie będę ciotą co się wszystkiego i wszystkich boi ;) ciekawe czy temu "pajacowi" powiedziałbyś to prosto w oczy :lol:

Edytowano przez MasseyRap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Nie raz mówiłem i wnioskuję że Ty też takie portki nosisz z resztą w kupe jesteście zuchami i grande maczo ale w pojedynkę to już nie. No cóż każdego szkoda jednego mniej drugiego bardziej. Nie odbiegajmy jednak od tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

Bob a co za roznica jak kto sie ubiera...kazdy ubiera sie jak uwaza....wracajac do tematu to sie cocnieco dowiedzialem....samo posiadanie w baku nie jest niczym zlym....tylko uzywanie OO jest karalne...wiec z tymi kontrolami po domach to watpie zeby cos takiego robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj