krystianenzo

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników???

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak tylko jak by w gospodarstwie znależli tego dużo to co powiesz że Tir z Biedronki Ci dostarczył :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

na oleju z biedronki też nie można jeździć bo nie ma akcyzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: wiara bez paniki wszystkich i tak nie złapią to po primo w Holandii też jeżdżą osobówkami na paliwie rolniczym i też ich gonią a i tak jeżdżą, znajomy który sprowadza z zagranicy busy to w połowie są pozalewane oranżadką, dopóki będzie się opłacało jeździć to wiara będzie jeździć. A kara to 500zeta plus różnica w akcyzie do zapłaty między opałem a ON, a nie jakieś straszne rzeczy, sami siebie straszycie normalnie jak baby. Pamiętajcie policja na terenie prywatnym żeby sprawdzić bak czy bańki musi mieć nakaz sądowy, SC już nie może kontrolować, a ITD może ale na drodze publicznej a nie na polu czy na terenie prywatnym :D


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Przelewam do większych baniek żeby w polu z bańkami po 3 litry nie biegać :lol:

Sytuacje są różne i nie możemy przewidzieć naszych zachowań. W ost żniwa ludziska opowiadali jak ludzie z ciągników spuszczali OO do rowu jak stali w kolejce pod elewatorem. A powiedzcie co służba na to jak dajmy że prezes zamknął baki na kłódkę a kierowca nie ma klucza? Mogą szukać węży lub odstojnika? Bo ja się zastanawiam czy jeżeli w baku będę mieć sucho bo dajmy że wstawiłem w zbiorniku przedziałkę na OO to czy mogą pobrać z filtra lub któregoś węża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@zenas no tak też mówią ci co jeżdżą na podwójnym gazie " wszystkich nie złapią" :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

Wytłumaczcie mi tylko jedną rzecz - po co jeździć na OO skoro do ON jest wypłacany zwrot akcyzy, a samo paliwo jest lepszej jakości niż OO - silnik dłużej popracuje, filtry dłużej wytrzymają, a na ON daje lepsze osiągi?


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14
Napisano (edytowany)

A ja mogę mięć opałówkę a nawet muszę, bo mam suszarnię :P więc co do zakupu nie muszę się tłumaczyć w razie czego.

W każdym razie i tak starsze ciągniki coraz częściej jeżdżą na ON a nowsze to wiadomo :)

Edytowano przez Klos49

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54
Napisano (edytowany)

@MAT912-ponoć za rzepakowy jest jak OO-bo chodzi o podatki którymi olej rzepakowy nie jest objęty.

@mirek37-przy swoim zbiorniku mogę pomagać w kontroli-bo się nie mam czego bać-paliwo mam naprawdę legalne,nawet nie z podejrzanych stacji-prosto z lotosu,i z ORMO nie mam nic wspólnego,a szkoda bo ci co mieli dobrze na tym wyszli.

@Klos49- w obejściu możesz mieć nawet tysiące litrów OO-tylko również urządzenie do jego spalania-piec,palnik,nagrzewnicę-i będzie OK.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@tomi382 ja też bo już bym tam nie kupował :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Niewiem jak jest w innych krajach UE ale np. w Szwecji istnieje coś takiego jak paliwo rolnicze, które jest koloru czerwonego i dopuszczone jest do urzywania w pojazdach rolniczych. Jest to zwykły ON tylko zabarwiony na czerwono. I szczerze mówiąc dobrze by było gdyby podobne rozwiązanie było zastosowane w polsce kupienie paliwa bez limitów tyle ile trzeba było by ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99
Napisano (edytowany)

OO jest obojętny dla silnika jak już dla ścisłosci a jak lejesz z konewki brudnej to wiadomo filtry lecą

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

skoro mówisz 'szkoda'to chyba ciągnie. idę spać jak dla mnie to późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@MAT912-ponoć za rzepakowy jest jak OO-bo chodzi o podatki którymi olej rzepakowy nie jest objęty.

O tym pisałem, ja się też nie boje bo mam aktualne przeglądy i jeżdżę po drogach publicznych to nie opłaca mi się ryzykować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Zenas co Ty gadasz jaki nakaz? Jest uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa (w tym przypadku p-stwo skarbowe) to wchodzą sprawdzają nawet jak po polu jeździsz i jak stwierdzą to karają a nakaz to mają dostarczyć do dni bodajże 14-stu chyba że już na dzień dobry go mają bo są do akcji przygotowani. Za olej z biedronki tzn rzepakowy czy słonecznikowy też jest kara bo znowu wykorzystujesz olej roślinny, spożywczy do celów napędowych tak jak OO obowiązuje inna akcyza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@tomi382-nie każdy OO jest obojętny dla silnika-miałem bezpośrednio z rafinerii(faktura,świadectwo,itp)i był strasznie suchy,nie wiem co by powiedziała pompa rotacyjna,wiem że końcówki w 360 powiedziały "dosyć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

blacha

Na zwrot akcyzy musisz czekać długo z tego co się nie myle jest wypłacane 2 razy w roku.Na zwrot podatku Vat też musisz czekać miesiąć czasem dłużej .A jak Cię sytuacja zmusi to musisz kupić , mój kolega jeżdzi Jd na orenżadzie i nie narzeka . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99
Napisano (edytowany)

Olej rzepakowy trafiając do sklepu jest już podatek opłacony ( nie wiem czy wiecie o co chodzi ) a do czego go używam to moja sprawa przecież. Równie dobrze mogę babci plecy smarować lub konserwować pług. A że leje do baku to z nudów bo nie chce mi się na CPN jechać. Z bio jest jeden wielki paradoks :blink:

wiesmag

Napisano dziś, 22:30

 

@tomi382-nie każdy OO jest obojętny dla silnika-miałem bezpośrednio z rafinerii(faktura,świadectwo,itp)i był strasznie suchy,nie wiem co by powiedziała pompa rotacyjna,wiem że końcówki w 360 powiedziały "dosyć"

Za kilkadziesiąt lat żaden ciągnik nie powiedział dość więc widocznie na wątpliwe paliwo trafiłeś ( papier to nie wszystko ) lub ciągnik krzyczał dość zanim go orzeźwiłeś :D

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blacha    26

OO nie zje ci silnika, ale jest raczej przeciwwskazany na dłuższą metę, bo przyczyni się do szybszego zużywania części elementów silnika i tym samym częstszych remontów, a to dlatego, że w przeciwieństwie do ON zawiera więcej siarki, oraz nie zawiera tzw. dodatków uszlachetniających, które poprawiają właściwości takiego paliwa, które je zawiera.


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Olej rzepakowy trafiając do sklepu jest już podatek opłacony ( nie wiem czy wiecie o co chodzi ) a do czego go używam to moja sprawa przecież. Równie dobrze mogę babci plecy smarować lub konserwować pług. A że leje do baku to z nudów bo nie chce mi się na CPN jechać. Z bio jest jeden wielki paradoks :blink:

I tu się mylisz, wszystko możesz sobie nim smarować tylko nie lać do zbiornika paliwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

To wlać do baku wody a ukryć zbiornik z OO zasilający i jeździć przy samych misiakach krokodylach i rekinach :lol: i zobaczyć ich twarze bezcenne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

U nas ze 2 lata temu łapali za OO ,a teraz cisza .Ale na wszelki wypadek u nas staramy się jeździć drogą tylko tymi w których jest ON .

@tomi382@-Podobno pompy się szybciej z używają...ale jeśli nawet w jakimś ciapku się pompa rozwali co 4 lata to i tak się opłaca jeżdzić na OO




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A tak zmieniając trochę temat to Policja ma prawo na polu czy podwórku z kontrolować czy kierowca jest trzeżwy Wiecie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820
Napisano (edytowany)

Jeśli jeden może jeździć na ON, płacić podatki a drugi nie, to w imię czego gość a w zasadzie kombinator który szkłem sobie chce dupe utrzeć (w tym wypadku jeździć na oo) ma być bezkarny polak to taka nacja że gdyby paliwo rolnicze byłoby po 2.50zł o OO po 2.45zł to i tak jeździłby na OO bo za pięć groszy oszczędności będzie szukał ale remontu pompy już nie liczy. Żenua, przejdź na vat, odlicz akcyzę i wyjdzie taniej niż OO.

Edytowano przez Bob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj