krystianenzo

inspekcja transporut drogowego i donosy na rolników???

Polecane posty

wiesmag    54

w amerykańskich filmach bez papieru nic nie mogą zrobić-a w rzeczywistości może być inaczej ciut.

w Polsce co do przeszukania wystarczy "podejrzenie popełnienia przestępstwa".

dlaczego się tak boicie tego przeszukania?-u mnie nie występuje "podejrzenie"więc się nie boje że mogą szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Bajki to nie na tym forum,bo tutaj jest dużo dorosłych ludzi.

Podbite to może mieć bloczki mandatowe a nie nakaz przeszukania który wydaje prokurator.

 

 

Bajek to moze ty sie za duzo naoglądałeś pisze Ci jak człowiekowi tak było i Amen nie chcesz to nie wierz twoja sprawa ale tak jak oni wjechali to nasrałbyś w gacie w 2 sekundy a nie cwaniakujesz przed kompem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3
Napisano (edytowany)

@rollo29- wszystko do czasu :) złapią i będzie płacz i zgrzytanie zębów:)

 

@StasiekS- kwestie przeszukania już ustaliliśmy. teraz kwestia jak się nalicza tą kare.

 

@karolek12- Pewnym być nie mogę, bo przy tym nie byłem, ale najprawdopodobniej twój sąsiad dał się po prostu podpuścić/nabrać,ponieważ prokurator/sąd nie może wydać postanowienia "in blanco" więc albo to nie było prawidłowe postanowienie co daje możliwość dochodzenia swoich praw przed sądem (a zaniedbanie w procedurze przygotowawczej najczęściej prowadzi do umorzenia postępowania) albo po prostu twój sąsiad mocno coś przekoloryzował i nazmyślał.

 

PS. chłopaki sąd/prokurator nie wydaje nakazu:P to jest Postanowienie :P taka delikatna różnica:P

Edytowano przez Ramzes009

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Napisano (edytowany)

A nie jest tak, że przeszukania dokonuje się:

- mając papier od prokuratora,

- mając nakaz/zgodę kierownika swojej jednostki,

- na tzw "szmatę"?

 

W dwóch ostatnich przypadkach musi być wydane postanowienie prokuratora w zatwierdzeniu przeszukania i dostarczone chyba w ciągu 7 dni jeżeli osoba u której odbywa się przeszukanie żąda papieru a jeżeli go nie żąda i tak jest wystawiane ale chyba mają na to 14 dni i zostaje w aktach sprawy.

 

------------

EDIT

------------

KPK

Art. 217. § 1. Rzeczy mogące stanowić dowód w sprawie lub podlegające zajęciu w celu zabezpieczenia kar majątkowych, środków karnych o charakterze majątkowym albo roszczeń o naprawienie szkody należy wydać na żądanie sądu lub prokuratora, a w wypadkach niecierpiących zwłoki - także na żądanie Policji lub innego uprawnionego organu.

§ 2. Osobę mającą rzecz podlegającą wydaniu wzywa się do wydania jej dobrowolnie.

§ 3. W razie zatrzymania rzeczy stosuje się odpowiednio przepis art. 228. Protokołu można nie sporządzać, jeżeli rzecz załącza się do akt sprawy.

§ 4. Jeżeli wydania żąda Policja albo inny uprawniony organ działający we własnym zakresie, osoba, która rzecz wyda, ma prawo niezwłocznie złożyć wniosek o sporządzenie i doręczenie jej postanowienia sądu lub prokuratora o zatwierdzeniu zatrzymania, o czym należy ją pouczyć. Doręczenie powinno nastąpić w terminie 14 dni od zatrzymania rzeczy.

§ 5. W razie odmowy dobrowolnego wydania rzeczy można przeprowadzić jej odebranie. Przepisy art. 220 § 3 i art. 229 stosuje się odpowiednio.

 

 

a uprawniony organ to:

Art. 312. Uprawnienia Policji przysługują także:

1) organom Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w zakresie ich właściwości,

2) innym organom przewidzianym w przepisach szczególnych.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3

A nie jest tak, że przeszukania dokonuje się:

- mając papier od prokuratora,

- mając nakaz/zgodę kierownika swojej jednostki,

- na tzw "szmatę"?

 

W dwóch ostatnich przypadkach musi być wydane postanowienie prokuratora w zatwierdzeniu przeszukania i dostarczone chyba w ciągu 7 dni jeżeli osoba u której odbywa się przeszukanie żąda papieru a jeżeli go nie żąda i tak jest wystawiane ale chyba mają na to 14 dni i zostaje w aktach sprawy.

 

 

zgadza się @Nikita_Bennet tak jak to napisałem na początku dyskusji:)a prawną podstawą ww. czynności jest artykuł 220 KPK :)


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Co do wysokości kar. Jeśli będzie to przestępstwo to sprawa trafia do sądu i kara wynosi od 720 stawek dziennych (sąd ustala według możliwości finansowych oskarżonego) do nawet 2 lat pozbawienia wolności albo obu karom łącznie(art. 73 KKS).

Jeśli będzie to tylko wykroczenie(jeżeli kwota uszczuplonej lub narażonej na uszczuplenie należności publicznoprawnej albo wartość przedmiotu czynu nie przekracza pięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia w czasie jego popełnienia) to są 3 wyjścia(art 48 KKS):

-mandat karny w wysokości nieprzekraczającej podwójnej wysokości wynagrodzenia minimalnego(ITD, Urząd skarbowy)

-kara grzywny od jednej dziesiątej do dwudziestokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia(sąd)

-wyrokiem nakazowym który nie może przekroczyć dziesięciokrotności minimalnego wynagrodzenia(sąd)

 

Należy chyba także zapłacić akcyzę na nieodpowiednie użytkowanie OO(art.89 par.4 ustawy o podatku akcyzowym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sojka    0

witam Panowie. mam pytanie jakie dokumenty oprócz oczywiście Prawa jazdy powinien miec przy sobie rolnik poruszający sie samochodem ciężarowym takim ok 8t DMC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Dobrze było by mieć dowód rejestracyjny i ubezpieczenie OC.

O resztę dokumentów najlepiej wykonaj telefon do itd.

tel.: (0-22) 630-13-70


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

witam Panowie. mam pytanie jakie dokumenty oprócz oczywiście Prawa jazdy powinien miec przy sobie rolnik poruszający sie samochodem ciężarowym takim ok 8t DMC

TAkie zapytania w innym temacie np "Kategoria C " Szukajka nie gryzie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20
Napisano (edytowany)

 

 

w Polsce co do przeszukania wystarczy "podejrzenie popełnienia przestępstwa".

 

 

 

 

 

Guzik prawda, nawet jeśli jest te podejrzenie to musisz wyrazić zgodę, jeśli takiej zgody nie będzie to mogą sobie cmoknąć w bramę do posesji lub w klamkę do drzwi.

 

U mnie w okolicy nie słyszałem żeby ścigali za OO. Ja śmigam na ON. Nie wiem co wy macie z tym że Ciągniki się psują na OO, mój sąsiad śmiga wszystkimi ciągnikami na OO od kąd pamiętam (ciapek, Ursus, Renault i 2x JD) a nawet leje OO do merca E i S klasy i nigdy nic się nie popsuło od OO.

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Żebyś się nie zdziwił jak Ci wpadną do domu, położą na ziemi i będą przeszukiwać. A na koniec wyjdą, powiedzą że nic nie znaleźli i jutro przywiozą od sądu albo prokuratora nakaz o przeszukaniu. I to wszystko będzie zgodnie z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

Jeśli się mogę włonczyc do tematu , to powiem tak u nas w górach to ani ITD nie buszuje bo po co a policja ma swoje sprawy a nie za rolnikami latać i szukać dziury w całym , a jeśli chodzi o paliwo to pół okolicy by do sądu podali i wszystkich do więzienia i kary pieniężne kosmiczne tak jak przeczytałem w temacie ,czyli reasumując jeśli jeden drugiemu wilkiem nie jest to wszystko się kręci . U nas jeszcze nigdy nikogo nie trzepali z powodu paliwa i ani nikt zbytnio o tym nie gadał , jak się nie chwalisz byle gdzie i byle komu na czym jeździsz to możesz jeździć na czym chcesz , a jak się już chwali na prawo i na lewo że co to on nie jest to ktoś z zawiści i głupoty go pod pierniczy. Idąc za ciosem jeśli chodzi o zwrot za ON to co oni dają na hektar to jest śmiech na sali my u nas w górach ciężka ale dobra ziemia to powiem tyle to przy orce i uprawie to tyle co oni dają do hektara to spalisz jeszcze raz tyle czyli mając wybór tańszego paliwa i mając traktor 120-160 koni to chyba by się każdy skusił jak by miał dobre warunki na tańsze paliwo i mając świadomości że nikt go nie podpieprzy. To tyle ode mnie , wiem że niektórzy mnie wyśmieją bo powiedzą co ja gadam ale taka prawda , a co do naszego kraju to do krajów UNI to jesteśmy daleko z przepisami i wgl co poradzić taki kraj wszyscy kradną i kombinują jak mogą nawet ci wysoko postawieni oni najbardziej i na dodatek jak przyjdzie co do czego to wszystko legalnie , a jeśli chodzi o podatki to też ciekawa sprawa ani dróg ,emerytur i rent tak samo ,to ja się pytam gdzie te pieniądze z tych podatków za prąd za światło za ścieki ,odpady gdzie te pieniądze są no kruca fux to jest ciekawe , i wiecznie premier gada że niema pieniędzy w budżecie to po prostu wszystko jest chore w tym kraju , budują potem się okazuje że ciężkie miliony idą na drogi a te drogi są do d*py zrobione i zaś od nowa a pieniędzy na poprawki niema bo coś tam ktoś nie zwróci za to że źle wykonane a sprawy w sądzie i prokuraturze ciągnioną się latami , czyli kończąc moje przemyślenia i zdanie na ten temat dążący do setna twierdze że każdy kombinuje jak morze żeby przeżyci utzrymac rodzinę i jakoś gospodarzyć. To wszystko co miałem do powiedzenia ,trochę się rozpisałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
a jeśli chodzi o podatki to też ciekawa sprawa ani dróg ,emerytur i rent tak samo ,to ja się pytam gdzie te pieniądze z tych podatków za prąd za światło za ścieki ,odpady gdzie te pieniądze są no kruca fux to jest ciekawe , i wiecznie premier gada że niema pieniędzy w budżecie to po prostu wszystko jest chore w tym kraju

 

Kolego radze tobie się nie wypowiadać na temat podatków i rządu bo kiedyś właśnie ci rządzący sprawili, że masz wiele przywilejów z których korzystasz... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

@danield28 a niby dlaczego nie wolno jemu i innym podobnym wypowiadać się na temat podatków i rządów?. Czy nie jesteśmy obywatelami tego pięknego kraju, czy może jesteśmy tylko drugiej kategorii bez prawa głosu. Proszę wytłumacz mi to, a i jeszcze te przywileje niby jakie?? bo jakoś ich nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj